خبرنگار: 30105

 • وزش بادهای ۱۲۰ روزه در زابل
 • وضعیت منطقه سیل‌زده هیرمند

  وضعیت منطقه سیل‌زده هیرمند

  ۱۲ روستای «آبیل»، «داشک»، «علی نمرودی»، «لوچ آبیل»، «لورگ خاری»، «شندک»، «رنده»، «اسماعیل علی»، «غلامرسول»، «یوسف زهی»، «دهمرده» و «ارگ میرعلی» در منطقه هیرمند در استان سیستان و بلوچستان به دلیل جاری شدن سیلاب و بسته شدن راه‌های مواصلاتی آن‌ها تخلیه و در مناطق امن اسکان اضطراری داده شدند. مدیرکل دفتر امور سیاسی وزارت کشور به همراه فرماندار زابل از محل‌های اسکان سیل زدگان بازدید و از نزدیک مشکلات آن‌ها را بررسی کرد.

 • سیل در سیستان و بلوچستان

  سیل در سیستان و بلوچستان

  بر اثر شکستن قسمتی از سیل بند رودخانه «نیاتک» در شهرستان هیرمند، برخی از روستاهای این شهرستان دچار آبگرفتگی شدند به گونه‌ای که تاکنون سه روستای «داشک»، «علی رمرودی» و «آبیل» به دلیل ورود سیلاب، تخلیه شدند. معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سیستان و بلوچستان هم گفت: در حال حاضر ۵ روستا دچار آبگرفتگی شده‌اند و سه روستا هم در محاصره آب قرار دارد.

 • آبگرفتگی معابر در زابل

  آبگرفتگی معابر در زابل

  بارش باران از روز گذشته در زابل شروع و تا به امروز نیز ادامه دارد به گفته مسئولین این شهر میزان بارش باران در روز یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۵ میلیمتر بوده است. این بارندگی‌ها باعث آب گرفتگی معابر و تعطیلی تمامی مقاطع تحصیلی زابل در امروز ۲۶ فروردین شده است.

 • ورود آب به هیرمند

  ورود آب به هیرمند

  سیلاب‌های دشت سیستان از روز گذشته وارد تالاب هامون شده است. به گفته سعید محمودی، با توجه به‌وقوع بارندگی‌های اخیر در دشت سیستان و جاری شدن آب، حجم قابل توجهی آب از مبادی مختلفی از بخش‌های شمالی هامون وارد "هامون صابری" شده که نسبت به سال‌های اخیر حجم بیشتری دارد و باعث خوشحالی مردم و کشاورزان این استان شده است.

 • طوفان ۱۱۹ کیلومتری زابل

  طوفان ۱۱۹ کیلومتری زابل

  بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان سیستان و بلوچستان چهارشنبه ۱۷ بهمن سرعت طوفان گرد و خاک به ۱۱۹ کیلومتر بر ساعت رسید و باعث شد تا غلظت ذرات معلق در هوای شهر زابل به هزار و ۸۱۰ میکروگرم بر متر مکعب، معادل ۱۲ برابر حد مجاز برسد.

 • کمبود گاز مایع در زابل
 • طوفان و آلودگی هوا در زابل

  طوفان و آلودگی هوا در زابل

  طوفان و آلودگی هوا از روز گذشته در منطقه سیستان شروع شده است صبح امروز سرعت طوفان به ۱۱۲ کیلومتر بر ساعت و بنا براعلام اداره کل هواشناسی استان سیستان و بلوچستان غلظت گردوغبار به ۴۲ برابر حدمجاز در شهرستان زابل رسید.

 • تداوم گرد و غبار در سیستان

  تداوم گرد و غبار در سیستان

  سرعت طوفان در شب گذشته (۶ آبان) به ۱۰۴ کیلومتر بر ساعت رسید اما صبح دوشنبه ۷ آبان با ۶۴ کیلومتر کاهش به ۴۰ کیلومتر بر ساعت رسید اما همچنان آسمان منطقه غبار آلود است. رئیس گروه پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان میزان آلودگی هوا و بیشینه غبار را در زابل ۴ هزار و ۵۸۰ میکروگرم برمتر مکعب اعلام کرد.

 • طوفان شن در زابل

  طوفان شن در زابل

  وزش باد شدید و گرد و غبار امروز در منطقه سیستان باعث طوفان در شهر زابل شد. غلظت ذرات غبار در هوای زابل بنا به اعلام اداره هواشناسی این شهر،۴ هزار و ۵۸۰ میکروگرم برمترمکعب رسید که این رقم معادل ۳۱ برابر حدمجاز اعلام شده بود.

 • طوفان، گرد و غبار و کاهش دید در زابل

  طوفان، گرد و غبار و کاهش دید در زابل

  وزش باد و گرد و غبار که از چند روز گذشته در منطقه سیستان شروع شده است. صبح امروز سرعت وزش باد در زابل به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت رسید. به گفته مدیر اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان: طوفان دید افقی در ایستگاه فرودگاهی زابل را به ۹۰۰ متر کاهش داده و موجب شده تا غلظت ذرات معلق در هوای شهرستان زابل به ۲۸۵۳ میکروگرم بر مترمکعب معادل ۱۹ برابر حد مجاز برسد و کیفیت هوا به شدت کاهش یابد.

 • شروع بادهای ۱۲۰ روزه در سیستان
 • سفر رئیس بنیادشهید و امور ایثارگران به زابل

  سفر رئیس بنیادشهید و امور ایثارگران به زابل

  در این سفر یک روزه حجت الاسلام شهیدی ،رئیس بنیادشهید و امور ایثارگران پس از رفتن به مزارشهدا و ذکر فاتحه و عطرافشانی قبور مطهر شهدا، باخانواده های شهدا، ایثارگران و جانبازان دیدار و گفتگو کرد.

 • طوفان سیستان با سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت

  طوفان سیستان با سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت

  توفان با سرعت بیش از ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت، یکشنبه ۲۱ مرداد، نه تنها منجر به تعطیلی کلیه ادارات در منطقه سیستان شد، بلکه باعث شد تا میزان ذرات معلق در هوای منطقه به ۹۰۷۵ میکروگرم برمترمکعب ( ۶۰ برابر حدمجاز) برسد. باتوجه به میزان بالای ریزگردها و به خطر افتادن سلامتی شهروندان روزهای یکشنبه و دوشنبه ۲۱ و ۲۲ مردادماه در ۵ شهرستان سیستان شامل زابل، هیرمند،هامون، زهک و نیمروز ادارات و نهادها تعطیل اعلام شده است.

 • طوفان گردو خاک در زابل

  طوفان گردو خاک در زابل

  سرعت طوفان امروز در منطقه سیستان در شمال استان سیستان و بلوچستان، به ۱۱۲ کیلومتر بر ساعت رسید. غلظت گردوغبار را ۵ هزار و ۹۲۹ میکروگرم بر مترمکعب یعنی ۳۸ برابر حد مجاز اعلام شد. طوفان گردو خاک شدید شهر زابل را نیز در نوردید و باعث اختلال در زندگی روزمره شهروندان و ایجاد مشکلات تنفسی برای مردم شد.

 • بازدید معاون علمی رئیس جمهور از منطقه سیستان

  بازدید معاون علمی رئیس جمهور از منطقه سیستان

  سورنا ستاری، معاون علمی رییس جمهور دوشنبه ۲۴ اردیبشهت در سفر یک روزه به منطقه سیستان، از مراسم احداث اولین نیروگاه شناور خورشیدی در شهرستان زهک و مجتمع فرهنگی پژوهشی بقیه‌الله العظم چاه نیمه‌ها دیدن کرد.

 • رهاسازی زباله‌ها تهدیدی برای مردم زابل
 • ورود ریزگردها به زابل

  ورود ریزگردها به زابل

  وزش توفان در زابل غلظت گردوغبار را به شش و نیم برابر حد مجاز رسانده است. این غلظت باعث تعطیلی مدارس زابل شده است.

 • گرد و غبار در زابل

  گرد و غبار در زابل

  بر اثر طوفان با سرعت 90 کیلومتر در منطقه سیستان، غلظت گرد وغبار به 35 برابر حدمجاز رسید و کلیه ادارات در منطقه سیستان تعطیل شدند. اورژانس، هلال احمر، شهرداری و اعضای ستاد بحران در سیستان به حالت آماده باش کامل در آمدند. غلظت گرد وغبار پنج هزار و 533 میکروگرم برمترمکعب اعلام شده است.