خبرنگار: 30148

 • چهارمین روز ثبت‌نام انتخابات مجلس یازدهم - مشهد

  چهارمین روز ثبت‌نام انتخابات مجلس یازدهم - مشهد

  ثبت‌نام از داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در وزارت کشور و فرمانداری‌های سراسر کشور، از جمله در فرمانداری مشهد و همچنین سفارتخانه­‌ها، کنسولگری­‌ها یا نمایندگی‌­های سیاسی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور از ساعت ۸ صبح یکشنبه ۱۰ آذر ماه با دستور وزیر کشور خطاب به استانداران و فرمانداران آغاز شد و تا ۱۶ آذر ماه ادامه دارد.

 • ایران زیباست؛ پاییز در گلمکان

  ایران زیباست؛ پاییز در گلمکان

  منطقه گلمکان واقع در 70 کیلومتری شمال مشهد مقدس واقع شده است. این منطقه در دامنه شمالی رشته کوه بینالود قرار دارد که از شمال به دشت مشهد و محور مشهد- چناران، از جنوب به شهرستان نیشابور، از غرب به کوه تخته رستم و از شرق به مناطق زشک و شاندیز می رسد. پاییز با تغییرات محسوس خود جلوه‌ خاصی به طبیعت می بخشد. میوه‌های جامانده روی درختان، ریزش برگ‌ها، صدای پرندگان و حیوانات، رودخانه‌‎های جاری، خلوت کوچه باغ‌ها و... همه دست به دست هم می دهند تا یک فصل بسیار زیبا و شاعرانه را ترسیم کنند.

 • عزاداری شهادت امام رضا(ع) - مشهد مقدس‎

  عزاداری شهادت امام رضا(ع) - مشهد مقدس‎

  امروز 7 آبان ماه 1398همزمان با 30 صفر مراسم عزاداری امام رضا(ع) با حضور خیل عظیمی از عزاداران به‌صورت دسته‌های سینه‌زنی و زنجیرزنی در جوار حرم مطهر رضوی برگزار شد.

 • سالروز رحلت پیامبر اکرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) - مشهد مقدس

  سالروز رحلت پیامبر اکرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) - مشهد مقدس

  همزمان با 28 صفر مصادف با سالروز رحلت پیامبر اکرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) و همچنین در آستانه شهادت امام رضا (ع)، حرم رضوی پذیرای بسیاری از عزاداران و زائران شد.

 • یادواره کشوری شهید فهمیده و 36 هزار شهید دانش آموز

  یادواره کشوری شهید فهمیده و 36 هزار شهید دانش آموز

  یادواره کشوری شهید فهمیده و 36 هزار شهید دانش آموز امروز چهارم آبان ماه 1398 با حضور تعدادی از خانواده شهیدان از جمله فهمیده، سنجرانی، برونسی و همچنین مقامات استانی و جمعی از دانش آموزان مدارس در محل نمایشگاه بین المللی مشهد برگزار شد.

 • شب های مهران در آستانه اربعین

  شب های مهران در آستانه اربعین

  با نزدیک شدن به اربعین ۱۴۴۱، جمعیت زیادی از عزاداران حسینی در شهر مهران حاضر می شوند تا از این مرز بین المللی که بیشترین تردد در آن انجام می‌شود عبور کرده و در پیاده روی اربعین شرکت کنند. در این ایام بدلیل ازدحام جمعیت و ورود تعداد زیادی از وسایل نقلیه، خیابان ها و کوچه های مهران طی شبانه روز جنب و جوش خاصی را شاهد هستند.

 • تشییع پیکر شهید مرزبانی "مجتبی یزدان پناه" در چناران

  تشییع پیکر شهید مرزبانی "مجتبی یزدان پناه" در چناران

  مراسم تشییع پیکر مطهر شهید مرزبانی "مجتبی یزدان پناه" در شهرستان چناران استان خراسان رضوی برگزار و در گلزار شهدای روستای سیدآباد به خاک سپرده شد. گروهبان یکم شهید محمد نوری، سرباز وظیفه شهید علی هلاکویی و سرباز وظیفه شهید مجتبی یزدان پناه در تاریخ ۱۱ اسفند بر اثر جاری شدن سیلاب در برجک ۲ پاسگاه ۹۳ شهرستان مرزی میرجاوه در سیل گرفتار و به درجه رفیع شهادت نائل شدند.