خبرنگار: 90061

 • ویدئو / ابرسازه‌های آلمان نازی - قسمت سیزدهم

  ویدئو / ابرسازه‌های آلمان نازی - قسمت سیزدهم

  آدولف هیتلر در دوران جنگ جهانی دوم دستور ساخت بزرگترین و مرگبارترین سخت‌افزارهای نظامی در دنیا را صادر کرد. آثار این سلاح‌های وحشت‌آفرین و ساختارهای عظیم دفاعی در سراسر اروپا مشاهده می‌شوند. ابرسازه‌های نازی امروزه تبدیل به سازه‌ها و مکان‌های تاریخی مهمی شده‌اند که بیانگر داستان‌های شگفت‌انگیز درباره مردانی است که این ابرسازه‌های وحشتناک را طراحی کرده‌اند؛ جنگ‌افزارهایی که تا امروز همچنان سرپا هستند. این مستند که در شبکه «نشنال جئوگرافیک» ساخته و پخش شده، بخش اول از قسمت هفتم مستند «ابرسازه‌های نازی» است که به صورت تاریخی به موضوع آشیانه‌های یوبوت‌های هیلتر می‌پردازد.

 • ویدئو / دغدغه‌های دانشجویان علوم پزشکی شهید بهشتی

  ویدئو / دغدغه‌های دانشجویان علوم پزشکی شهید بهشتی

  اغلب دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی معتقدند که دلیل توجه کمتر آنها و هم‌رشته‌ای‌هایشان به فعالیت‌ها و دغدغه‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی، سنگینی و فشار زیاد رشته تحصیلی آنهاست. البته برخی از این دانشجویان می‌گویند اوضاع فعالیت‌های فرهنگی و دانشجویی در این دانشگاه طی چند سال اخیر بهتر شده است. مسائل اقتصادی و یافتن شغل مناسب با رشته تحصیلی، مهمترین دغدغه‌ای است که این دانشجویان در گفت‌وگو با ایسنا به آن اشاره کرده‌اند.

 • ویدئو / مناظرۀ پایانی بر سر بستن تنگه هرمز

  ویدئو / مناظرۀ پایانی بر سر بستن تنگه هرمز

  واپسین مناظرۀ مرحله پایانی هفتمین دوره مسابقه ملی مناظره دانشجویان ایران، صبح سه‌شنبه (۲۰ آذر) از سوی جهاد دانشگاهی، در دانشگاه علم و فرهنگ برگزار شد. موضوع مناظره نهایی، این پرسش بود که «آیا تهدید به بستن تنگه هرمز، سیاست مؤثری در برابر فشارهای بین‌المللی و تهدیدات خارجی است؟» مناظره نهایی بین تیم‌های «راه سبز امید» از استان اصفهان و «جیم» برگزار شد که در نهایت گروه جیم به مقام نخست دست یافت.

 • ویدئو / دلیل اصلی تضعیف اخلاق حرفه‌ای اساتید و دانشجویان

  ویدئو / دلیل اصلی تضعیف اخلاق حرفه‌ای اساتید و دانشجویان

  در دومین مناظرۀ روز دوم مرحله پایانی هفتمین دوره مسابقه ملی مناظره دانشجویان ایران، دو گروه از دانشجویان بر سر این موضوع مناظره کردند که آیا اصلی‌ترین علت تضعیف اخلاق حرفه‌ای اساتید و دانشجویان در دانشگاه‌ها، کمّی‌گرایی است؟

 • ویدئو / آموزش مربوط به آسیب‌های جنسی از چه سِنی آغاز شود؟

  ویدئو / آموزش مربوط به آسیب‌های جنسی از چه سِنی آغاز شود؟

  در ششمین و آخرین مناظرۀ روز نخست مرحله پایانی هفتمین دوره مسابقه ملی مناظره دانشجویان ایران، دو گروه از دانشجویان مازندران و اصفهان بر سر این موضوع مناظره کردند که آیا برای جلوگیری از آسیب‌های جنسی، باید آموزش‌های مربوط به این حوزه از سنین کودکی آغاز شود؟

 • ویدئو / برای مدیریت بحران آب باید کشاورزی را محدود کرد؟

  ویدئو / برای مدیریت بحران آب باید کشاورزی را محدود کرد؟

  در دومین مناظرۀ مرحله پایانی هفتمین دوره مسابقه ملی مناظره دانشجویان ایران، دو گروه از دانشجویان گیلان و فارس بر سر این موضوع مناظره کردند که در شرایط فعلی و با امکانات موجود، آیا اولویت نخست برای مدیریت بحران آب، محدود کردن کشاورزی است؟

 • ویدئو / افتتاح مراحل پایانی مناظره دانشجویی

  ویدئو / افتتاح مراحل پایانی مناظره دانشجویی

  هفتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران که از سوی جهاد دانشگاهی برگزار می‌شود، از فردا (یکشنبه) وارد مرحله پایانی خواهد شد. مراسم افتتحایه این دوره، عصر شنبه (۱۷ آذر) در محل خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) برگزار شد.

 • ویدئو / ابرسازه‌های آلمان نازی - قسمت دوازدهم

  ویدئو / ابرسازه‌های آلمان نازی - قسمت دوازدهم

  آدولف هیتلر در دوران جنگ جهانی دوم دستور ساخت بزرگترین و مرگبارترین سخت‌افزارهای نظامی در دنیا را صادر کرد. آثار این سلاح‌های وحشت‌آفرین و ساختارهای عظیم دفاعی در سراسر اروپا مشاهده می‌شوند. ابرسازه‌های نازی امروزه تبدیل به سازه‌ها و مکان‌های تاریخی مهمی شده‌اند که بیانگر داستان‌های شگفت‌انگیز درباره مردانی است که این ابرسازه‌های وحشتناک را طراحی کرده‌اند؛ جنگ‌افزارهایی که تا امروز همچنان سرپا هستند. این مستند که در شبکه «نشنال جئوگرافیک» ساخته و پخش شده، بخش دوم از قسمت ششم مستند «ابرسازه‌های نازی» است که به صورت تاریخی به موضوع دیوار آتلانتیک هیلتر می‌پردازد.

 • ویدئو / سخنان رئیس‌جمهور در جمع مردم شاهرود

  ویدئو / سخنان رئیس‌جمهور در جمع مردم شاهرود

  رئیس‌جمهور حسن روحانی پیش از ظهر سه‌شنبه (۱۳ آذر) در نخستین روز از سفر خود به استان سمنان، در جمع مردم شاهرود حضور یافت و اظهار کرد: آمریکا بداند اگر بخواهد جلوی صادرات نفت ایران را بگیرد، نفتی از خلیج فارس صادر نخواهد شد.

 • ویدئو / تشییع پیکر ابوالفضل زرویی نصرآباد

  ویدئو / تشییع پیکر ابوالفضل زرویی نصرآباد

  مراسم تشییع پیکر این نویسنده و شاعر طنزپرداز و پژوهشگر امروز (دوشنبه، ۱۲ آذرماه) در حوزه هنری برگزار شد تا در قطعه هنرمندان بهشت زهرا به خاک سپرده شود.

 • ویدئو / ابرسازه‌های آلمان نازی - قسمت یازدهم

  ویدئو / ابرسازه‌های آلمان نازی - قسمت یازدهم

  آدولف هیتلر در دوران جنگ جهانی دوم دستور ساخت بزرگترین و مرگبارترین سخت‌افزارهای نظامی در دنیا را صادر کرد. آثار این سلاح‌های وحشت‌آفرین و ساختارهای عظیم دفاعی در سراسر اروپا مشاهده می‌شوند. ابرسازه‌های نازی امروزه تبدیل به سازه‌ها و مکان‌های تاریخی مهمی شده‌اند که بیانگر داستان‌های شگفت‌انگیز درباره مردانی است که این ابرسازه‌های وحشتناک را طراحی کرده‌اند؛ جنگ‌افزارهایی که تا امروز همچنان سرپا هستند. این مستند که در شبکه «نشنال جئوگرافیک» ساخته و پخش شده، بخش اول از قسمت ششم مستند «ابرسازه‌های نازی» است که به صورت تاریخی به موضوع دیوار آتلانتیک هیلتر می‌پردازد.

 • ویدئو / گل‌های هفته چهاردهم لیگ برتر فوتبال ایران

  ویدئو / گل‌های هفته چهاردهم لیگ برتر فوتبال ایران

  هفته چهاردهم هجدهمین دوره لیگ برتر فوتبال کشورمان با برگزاری هشت دیدار طی روزهای چهارشنبه تا شنبه (۷تا۱۰ آذر) به پایان رسید. در این ویدئو گل‌های هفته چهاردهم لیگ برتر فوتبال (جام خلیج فارس) را می‌بینید.

 • ویدئو / بیستمین مانور زلزله در تهران

  ویدئو / بیستمین مانور زلزله در تهران

  بیستمین دوره مانور زلزله شهر تهران با شعار «مدرسه ایمن - جامعه تاب‌آور» صبح چهارشنبه - ۷ آذر - همزمان در کلیه مدارس شهر تهران برگزار شد. این مراسم به‌صورت نمادین در مدرسه علامه حلی واقع در منطقه ۲ آموزش و پرورش شهر تهران آغاز شد.

 • ویدئو / گل‌های هفته سیزدهم لیگ برتر فوتبال ایران

  ویدئو / گل‌های هفته سیزدهم لیگ برتر فوتبال ایران

  هفته سیزدهم هجدهمین دوره لیگ برتر فوتبال کشورمان با برگزاری هشت دیدار طی روزهای جمعه تا یکشنبه (۲تا۴ آذر) به پایان رسید. در این ویدئو گل‌های هفته سیزدهم لیگ برتر فوتبال (جام خلیج فارس) را می‌بینید.

 • ویدئو / اظهارات صریح برانکو درباره کی‌روش و پرسپولیس

  ویدئو / اظهارات صریح برانکو درباره کی‌روش و پرسپولیس

  برانکو ایوانکوویچ سرمربی کروات تیم فوتبال پرسپولیس در گفت‌وگو با ایسنا، تازه‌ترین اظهارات خود درباره کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی فوتبال ایران و همچنین وضعیت تیم متبوع خود یعنی پرسپولیس تهران را به صراحت مطرح کرد.

 • ویدئو / تشخیص به‌موقع بیماری‌هایی که می‌تواند چشمتان را بگیرد

  ویدئو / تشخیص به‌موقع بیماری‌هایی که می‌تواند چشمتان را بگیرد

  محققان اروپایی برای بهبود تشخیص زودهنگام، دقیق و ایمن بیماری‌های چشمی و اضمحلال عصبی قصد دارند با استفاده از جدیدترین فناوری‌های اپتیکی به روش‌هایی دست یابند تا آن دسته از بیماری‌هایی که می‌تواند منجر به نابینایی افراد شود، زودتر تشخیص داده شوند؛ ضمن اینکه تغییرات شبکیه، علاوه بر نشانه بیماری‌های چشمی، می تواند نشانه بیمارهای‌ عصبی، فشار خون بالا یا آلزایمر باشد.

 • ویدئو / تجمع کارگران مقابل خانه کارگر

  ویدئو / تجمع کارگران مقابل خانه کارگر

  جمعی از کارگران، صبح سه‌شنبه (۲۹ آبان) همزمان با سالروز تصویب قانون کار، در مقابل خانه کارگر در تهران تجمع کردند تا خواسته‌های عمدتاً معیشتی خود را به گوش مسئولان برسانند. در این تجمع، علیرضا محجوب رئیس فراکسیون کارگری مجلس و دبیرکل خانه کارگر سخنرانی کرد.

 • ویدئو / یک سال پس از زلزله

  ویدئو / یک سال پس از زلزله

  یک سال از وقوع زلزله استان کرمانشاه می‌گذرد. در طول این مدت، رسیدگی به مشکلات مردم زلزله زده از جمله ساختن شهر سرپل‌ذهاب و ۹۰۰ روستا و بهبود شرایط زندگی در این مناطق یکی از دغدغه‌های مردم ایران بود. ویدئوی «یک سال پس از زلزله» روایتی است از تغییرات شهر سرپل ذهاب و روستاهای اطراف آن بعد از گذشت یک سال از وقوع زلزله ۷.۳ ریشتری آبان ماه ۱۳۹۶.

 • ویدئو / عزاداری‌های مشهد در سالروز شهادت امام رضا (ع)

  ویدئو / عزاداری‌های مشهد در سالروز شهادت امام رضا (ع)

  به مناسبت ایام پایانی ماه صفر و سالگرد شهادت امام رضا (ع)، هیأت‌ها و دسته‌های عزاداری از صبح پنجشنبه (۱۷ آبان) تا نماز ظهر، در مسیرهای منتهی به حرم هشتمین امام شیعیان در مشهد، جمع شدند و یاد آن امام و پیشوایشان را گرامی داشتند.

 • ویدئو / سوگواری پایان ماه صفر در مشهد

  ویدئو / سوگواری پایان ماه صفر در مشهد

  هیات های مذهبی در مشهد به مناسبت روزهای پایانی ماه صفر و ایام رحلت پیامبر اکرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع) با برپایی دسته‌های سینه‌زنی و زنحیرزنی، به سوگواری پرداختند.

 • ویدئو / بیانات رهبر انقلاب در دیدار دانش‌آموزان و دانشجویان

  ویدئو / بیانات رهبر انقلاب در دیدار دانش‌آموزان و دانشجویان

  مقام معظم رهبری در آستانه ۱۳ آبان در دیدار جمعی از دانش‌آموزان و دانشجویان، ضمن تجلیل از حضور مردم در مراسم اربعین امسال، سه حادثه ۱۳ آبانِ ۴۳، ۵۷ و ۵۸ را نشانه‌هایی از چالش عمیق و مستمر ملت ایران و آمریکا خواندند و تأکید کردند: افول آمریکا به واقعیتِ مورد اجماع صاحبنظران معتبر جهان تبدیل شده اما در سوی دیگر این چالش، ملت ایران با انگیزه، روحیه و کار و تلاش جوانان عزیزش، آینده‌ای درخشان و به‌مراتب بهتر را در پیش دارد.

 • ویدئو / خلاصه دیدار رفت فینال لیگ قهرمانان آسیا

  ویدئو / خلاصه دیدار رفت فینال لیگ قهرمانان آسیا

  دیدار رفت فینال لیگ قهرمانان فوتبال آسیا بین دو تیم فوتبال پرسپولیس تهران و کاشیما آنتلرز ژاپن با نتیجه دو بر صفر به سود تیم ژاپنی به پایان رسید. دیدار برگشت این دو تیم شنبه - ۱۹ آبان - در ورزشگاه آزادی تهران برگزار خواهد شد.

 • ویدئو / آخرین اقدامات برای بازسازی آزادی

  ویدئو / آخرین اقدامات برای بازسازی آزادی

  ورزشگاه آزادی تهران برای برگزاری دیدار برگشت فینال جام باشگاه‌های آسیا بین دو تیم پرسپولیس و کاشیما آنتلرز ژاپن در حال آماده‌سازی و بازسازی است تا مواردی که AFC بر لزوم انجام آنها تأکید کرده، تا پیش از این دیدار، محقق شود.

 • ویدئو / عزای اربعین، از میدان امام حسین تا حرم عبدالعظیم

  ویدئو / عزای اربعین، از میدان امام حسین تا حرم عبدالعظیم

  اجتماع بزرگ سوگواران اربعین حسینی موسوم به پیاده‌روی جاماندگان اربعین، صبح سه‌شنبه (۸ آبان) از میدان امام حسین (ع) تهران تا حرم عبدالعظیم حسنی در شهرری برگزار شد.

 • ویدئو / زیر و بم فرونشست‌های ایران

  ویدئو / زیر و بم فرونشست‌های ایران

  نشست خبری سازمان نقشه‌برداری ایران صبح شنبه (۵ آبان) برگزار شد و طی آن رئیس و معاون فنی این سازمان درباره وضعیت فرونشست‌های ایران و بویژه فرونشست در مناطق مختلف تهران، اطراف آن و وضعیت کرمانشاه بعد از زلزله سال گذشته توضیحاتی ارائه دادند.

 • ویدئو / دستگیری اراذل و اوباش و مزاحمین محلات تهران

  ویدئو / دستگیری اراذل و اوباش و مزاحمین محلات تهران

  مرحله دیگری از طرح دستگیری اراذل و اوباش محلات تهران، صبح سه‌شنبه (اول آبان) با حضور رئیس پلیس پایتخت برگزار شد. در حاشیه این طرح، سردار رحیمی توضیحاتی درباره دستگیری اراذل و اوباش و مزاحمین محلات تهران ارائه کرد.

 • ویدئو / ابرسازه‌های آلمان نازی - قسمت دهم

  ویدئو / ابرسازه‌های آلمان نازی - قسمت دهم

  آدولف هیتلر در دوران جنگ جهانی دوم دستور ساخت بزرگترین و مرگبارترین سخت‌افزارهای نظامی در دنیا را صادر کرد. آثار این سلاح‌های وحشت‌آفرین و ساختارهای عظیم دفاعی در سراسر اروپا مشاهده می‌شوند. ابرسازه‌های نازی امروزه تبدیل به سازه‌ها و مکان‌های تاریخی مهمی شده‌اند که بیانگر داستان‌های شگفت‌انگیز درباره مردانی است که این ابرسازه‌های وحشتناک را طراحی کرده‌اند؛ جنگ‌افزارهایی که تا امروز همچنان سرپا هستند. این مستند که در شبکه «نشنال جئوگرافیک» ساخته و پخش شده، بخش دوم از قسمت پنجم مستند «ابرسازه‌های نازی» است که به صورت تاریخی به موضوع قلعه شمالی هیلتر می‌پردازد.

 • ویدئو / طبیعت زیبای «مرکیه» در استان گیلان

  ویدئو / طبیعت زیبای «مرکیه» در استان گیلان

  در محدوده استان گیلان و در بخش میرزا کوچک خان جنگلی شهرستان صومعه سرا، دهستانی خوش آب و هوا به نام مرکیه وجود دارد.دهستان مرکیه شامل ۶ روستا با نام‌های مرکیه، پشتمسار، بالابلگور،پایین بلگور، سیاه اسطلخ و سه شنبه است.براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۵ جمعیت این منطقه حدود ۷۳۳۰ نفر است. منطقه‌ای خوش آب و هوا که پوشیده از جنگل و درختان سر سبز منطقه شمال است.

 • ویدئو / گل‌های هفته نهم لیگ برتر فوتبال ایران

  ویدئو / گل‌های هفته نهم لیگ برتر فوتبال ایران

  هفته نهم از هجدهمین دوره لیگ برتر فوتبال کشورمان با برپایی هفت دیدار طی روزهای پنجشنبه تا شنبه (۲۶ تا ۲۸ مهرماه) برگزار شد. یک دیدار دیگر این هفته یعنی بازی پرسپولیس با پیکان، طی هفته‌های آتی برگزار می‌شود. در این ویدئو گل‌های هفته نهم لیگ برتر فوتبال (جام خلیج فارس) را می‌بینید.

 • ویدئو / خطر فرونشست بیخ گوش چند فرودگاه مهم کشور

  ویدئو / خطر فرونشست بیخ گوش چند فرودگاه مهم کشور

  بررسی‌ها نشان می‌دهد که نقشه فرونشست‌های کشور، از جمله در مناطق جنوبی تهران رو به افزایش است. این مسأله محدود به تهران نیست و چندین استان را با فرونشست و حتی فروچاله مواجه کرده است. در حال حاضر نگرانی‌های درباره فرودگاه‌های مهرآباد، امام (ره) و پیام در تهران و البرز و فرودگاه‌های دیگری نظیر اصفهان و کرمان وجود دارد. میزان تأثیرپذیری فرودگاه‌های امام (ره) و مهرآباد از پدیده فرونشست، زیاد نیست اما باید آن را جدی گرفت. با وجود هشدارهای سازمان نقشه‌برداری به نهادهای مسئول، در عمل توجه کافی به این نگرانی‌ها نشده است.