• پنجشنبه / ۳ اسفند ۱۳۹۶ / ۱۳:۴۸
  • دسته‌بندی: فرهنگ حماسه
  • کد خبر: 96120301277
  • منبع : نمایندگی البرز

یادواره شهدای مهندس استان البرز برگزار شد

محسن رضایی:عده‌ای که خود را خادم می‌دانند از روی جهل در کنار دشمن قرار می‌گیرند

محسن رضایی

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت:ما در بین خادمان ملت ایران آدم‌های خوب فراوانی داریم اما برخی اوقات می‌شود عده‌ای که خود را خادم می‌دانند از روی جهل در کنار دشمن قرار می‌گیرند، اگر کسی می‌خواست نصیحت کند نباید ادبیاتش در کنار ادبیات دشمن قرار گیرد، خدمت به مردم این نیست که در کنار دشمن قرار بگیریم، اصلاح امور راه دیگری دارد.

به گزارش ایسنا، محسن رضایی در یادواره شهدای مهندس استان البرز که امروز پنجشنبه (سوم اسفند) در سالن شهیدان نژادفلاح کرج  برگزار شد با بیان اینکه در جنگ 8 ساله از آمریکا تا شوروی علیه ما دست در دست هم قرار داده بودند،گفت: همه با هم متحد شده بودند تا پیام، صدا و موجود جدیدی که از ایران برخاسته بود و می‌خواست دنیا را از شرک، کفر، استبداد و استعمار نجات دهد را خفه کنند.

رضایی افزود: غنائمی که ما در جنگ از صدام گرفتیم از شرق دنیا یعنی چین بود تا غرب دنیا یعنی آمریکا. میلیاردها دلار هم از امارات، کویت و عربستان داده شده بود تا با یک اتحاد سیاسی علیه یک ملت که حرف جدیدی می‌زند جنگ به راه اندازند و این صدا را خفه کنند.اما چه شد که در چنین وضعیتی ملت ما هم پیروزی نظامی به دست آورد و هم پیروزی سیاسی؟ پیروزی نظامی از آن جهت به دست آمد که حتی یک وجب از خاک ایران دست دشمن نماند و همه سرزمین‌هایی که ویران شده بود به دست مردم بازسازی شد. پیروزی سیاسی هم از آن جهت به دست آمد که ملت ایران تنها ملتی بود که همه حقوق طبیعی خود را در سازمان ملل به دست آورد.پیروزی در این جنگ و افتضاح برای دشمنان و سربلندی برای ما رمزی دارد. اساس این انقلاب الهی است و از جنس پیامبران و ائمه است، صدای این انقلاب با انقلاب روسیه و چین فرق دارد، امام در این انقلاب مردم، دولت‌ها و قدرت‌ها را نه به خود، بلکه به خدا دعوت کرد. رکن دوم این انقلاب مردم است، مردم گمنام از دانشجو تا کارگر و کشاورز پیروزی این انقلاب را رقم زدند.رکن سوم این انقلاب ولایت است، این رکن است که دو رکن دیگر را به هم وصل می‌کند، بنابراین انقلاب ما با این سه رکن همه را به خدا فراخواند، خدمت به مردم را هدف قرار داد و راه و مسیر را نیز ولایی ترسیم کرد. اما کسی است که هم نگران آخرت مردم است و هم نگران دنیای مردم و در واقع خدا را به مردم وصل می‌کند.

وی اظهار کرد: دشمنان از ابتدا تا به امروز جلو این انقلاب ایستاده‌اند اما به فضل پروردگار هر روز در حال عقب نشینی هستند.

رضایی با اشاره به اقدامات مسلحانه منافقین در تهران گفت: سال ۶۰ با انفجار حزب جمهوری اسلامی مجلس از اکثریت افتاد، قوه قضاییه منحل شده بود، رئیس جمهور فرار کرده بود،ارتش عراق هم ۵ استان کشور را اشغال کرده بود اما امروز این چیزها را پشت سر گذاشته‌ایم و دشمنان را در اطراف دریای مدیترانه تعقیب می‌کنیم.در جنگ هم مانند انقلاب اسلامی همین سه عامل وارد شد، در جنگ همه برای رضای خدا می‌جنگیدند، کسی دنبال درجه نبود، رزمندگان از مصاحبه فرار می‌کردند و می‌گفتند ما برای خدا می‌جنگیم.از طرف دیگر جنگ را خود مردم اداره کردند؛ پزشکان، مهندسین، کشاورزان، دانش‌آموزان، دانشجویان و ... و این یعنی مردمی و خدایی شدن جنگ.فرمانده جنگ هم امام بود و این یعنی مسیر جنگ ولایی بود و به همین خاطر در جنگ معجزه به وجود آمد که یک نمونه آن مهندسین جنگ بودند، مهندسینی که در زمان حصر آبادان از طریق باتلاق مسیری برای ارسال آب، غذا، اسحله و مهمات ایجاد کردند، یا در عملیات خیبر پل 30 کیلومتری طراحی کردند یا در خط مقدم بیمارستان ساختند تا ایران اولین کشوری باشد که در خط مقدم جراحی انجام می‌دهد. این توانایی‌ها با تلفیق سه رکن یاد شده به وجود آمد، همین مردمی شدن، خدایی شدن و گوش دادن به فرماندهان، این سه عامل ما را در جنگ پیروز کرد.

وی با اشاره به شرایط امروز کشور گفت:امروز ما از جنگ و انقلاب بیرون آمدیم و یک اقتدار و امنیت به دست آورده‌ایم، خانه‌ای به نام جمهوری اسلامی درست شده که یک دیوار آن قانون اساسی است، یک دیوار حاکمیت، یک دیوار مرزهای ما در برابر دشمنان و یک دیوار هم فرهنگ، مردم  نیز در حال زندگی در این خانه هستند. در این خانه یک سری نگهبان هستند، یک سری خدمتگزار هستند، هدف اینها باید جلب رضای خدا و خدمت به مردم و مسیر نیز باید مسیری ولایی باشد. زمانی دشمن وارد این خانه شده بود و ما آنها را بیرون کردیم بعد سعی کردند از طریق داعش به ما ضربه بزنند که آن را از اطراف مرزهایمان دور کردیم حال سعی دارند از طریق بانک‌ها و وزارت خزانه‌داری آمریکا ما را از دور محاصره کنند.دشمن امروز هم خانه، هم مسیر، رهبری و ولایت، هم خدمتگزاران و هم نگهبانان را هدف قرار داده است، حال سوال اینجاست که در این شرایط عده‌ای که یک روزی ادعای نوکری مردم را داشته‌اند و امروز از این خانه بیرون رفته‌اند باید در کنار دشمن قرار گیرند؟

رضایی اظهار کرد: ما در بین خادمان ملت ایران آدم‌های خوب فراوانی داریم اما برخی اوقات می‌شود عده‌ای که خود را خادم می‌دانند از روی جهل در کنار دشمن قرار می‌گیرند، اگر کسی می‌خواست نصیحت کند نباید ادبیاتش در کنار ادبیات دشمن قرار گیرد، خدمت به مردم این نیست که در کنار دشمن قرار بگیریم، اصلاح امور راه دیگری دارد.اینکه یک عده خود را از همه چیز مبرا بدانند و دیگران را اشتباه‌کار یک عیب است، ما همه نقص داریم اما اگر انگیزه خدا باشد دیگر باید از خودرایی، دیکتاتوری و خودشیفتگی فاصله بگیریم.چطور امروز کسی جرأت می‌کند خود را در کنار دشمنان ملت ایران قرار دهد،بله کشور ما مشکلاتی دارد،این مشکلات مربوط به مردم نیست، مربوط به نحوه اداره کشور است،مربوط به نحوه مدیریت اقتصادی کشور است و یک بخش هم مربوط به تحریم‌هاست، اما بخش زیادی از آن مربوط به داخل کشور است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: برای حل این مشکلات اول باید همه نیت‌ها دوباره به سمت رضای خدا برگردد،اگر می‌خواهیم مشکلات کشور حل شود باید به آن سه عامل بازگردیم. دوم اینکه باید راه را برای جوانان باز کنیم،چطور در زمان جنگ یک جوان 18 ساله در میدان مین توانست جاده بکشد اما امروز در این شرایط امنیت نمی‌تواند کار کند،راه برای جوانان و مردم در اقتصاد باید باز شود.

رضایی با اشاره به تدوین برنامه 20 ساله برای توسعه کشور اعلام کرد: مسیر مشخص است در همه امور سیاستگذاری صورت گرفته ، اگر خدا را فراموش نکنیم می‌فهمیم در دل جوانان ما چه گنج‌هایی نهفته است.

وی در پایان تاکید کرد: اگر می‌خواهیم امور مملکت را اصلاح کنیم نباید با دشمن همراهی کنیم و اگر قبلا مسئولیت داشته‌ایم و اشتباه کرده‌ایم متواضعانه به اشتباه خود اذعان کنیم و بگوییم جالا می‌خواهیم جبران کنیم.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.