• یکشنبه / ۲۳ دی ۱۳۹۷ / ۰۰:۱۶
  • دسته‌بندی: فلسطین
  • کد خبر: 97102311952
  • خبرنگار : 71417

جزئیات «لبه شمشیر» از زبان سخنگوی گردان‌های قسام

image.png

گردان‌های شهید عزالدین قسام جزئیاتی جدید از عملیات مقابله با نفوذ یگان ویژه ارتش صهیونیستی به نوار غزه که از آن با عنوان «عملیات لبه شمشیر» یاد می‌شود، منتشر کرد.

به گزارش ایسنا، ابو عبیده، سخنگوی قسام طی کنفرانسی مطبوعاتی خاطرنشان کرد: امروز می خواهیم برخی نتایج عملیات لبه شمشیر را برای جهانیان تشریح کنیم. رژیم صهیونیستی فکر می‌کرد که مقاومت در حالت ضعف قرار دارد و در برابر جنایت‌های این رژیم سکوت خواهد کرد.

وی افزود: تیم صهیونیستی مأمور اجرای این عملیات آموزش‌های لازم را طی ماه‌های ژانویه تا اکتبر برای کار گذاشتن سیستم‌های جاسوسی علیه مقاومت فلسطین فراگرفته بود و می‌خواست این دستگاه‌های شنود را در سیستم‌های ارتباطی ویژه مقاومت در نوار غزه کار بگذارد اما مقاومت این نقشه را به شکست کشاند.

سخنگوی قسام تصریح کرد: با وجود تلاش‌های اطلاعاتی رژیم صهیونیستی، توانستیم این گروه از نظامیان صهیونیستی را شناسایی کنیم و این در حالی است که رژیم صهیونیستی سعی داشت تجهیزات مورد نیاز این گروه را از طریق گذرگاه‌های نوار غزه و به ویژه گذرگاه کرم ابو سالم وارد غزه کند.

وی افزود: تیم صهیونیستی که وارد غزه شد، متشکل از کماندوهای یگان ویژه ارتش صهیونیستی و تیمی مجهز بود که عناصر آن از کارت‌های شناسایی جعلی استفاده می‌کردند و یکی از اعضای این تیم صهیونیستی بارها در پوشش یکی از موسسات بین‌المللی وارد غزه شده بود.

ابو عبیده با اشاره به این که رژیم صهیونیستی از تمامی سامانه‌ها، فناوری‌ها، ابزارها و شیوه‌های اطلاعاتی برای اجرای این عملیات بهره برده بود، خاطرنشان کرد که اجرای عملیات لبه شمشیر از چند ماه پیش با وارد کردن قاچاقی تجهیزات فنی و لوجستیک و خودروهای ویژه به غزه در چندین مرحله از طریق گذرگاه‌های این منطقه و به ویژه گذرگاه کرم ابو سالم آغاز شده بود که از آن برای واردات کالاها و تجهیزات انسانی و معیشتی مورد نیاز ساکنان غزه استفاده می‌شود.

وی با تاکید بر این که «تجهیزات وارد شده به غزه در برخی مکان‌ها انبار و نگهداری می‌شدند که به خاطر مسائل امنیتی نمی‌خواهیم آنها را بیان کنیم»، تاکید کرد: عصر روز اجرای عملیات، عناصر تیم صهیونیستی که متشکل از ۱۵ نفر بود و همه آنها از نظامیان صهیونیست بودند و در میان آنها هیچ مزدوری حضور نداشت و حتی برخی یهودیان شرقی هم در میان آنها بودند، در قالب چندین گروه وارد غزه شدند که یکی از آنها گروه مجری عملیات و دیگری گروه پشتیبانی بودند و از طریق یکی از مناطق ناهموار و صعب العبور در مرزهای غزه وارد این منطقه شده بودند. این گروه از نظامیان صهیونیست که مجهز به ابزارهای پیشرفته و سامانه‌های هدایت و کنترل و نیز تجهیزات اورژانسی دیگر و تمامی ابزارهای مورد نیاز تیم مجری عملیات بود، با استفاده از مه شدید در مرزهای غزه وارد این منطقه شده بودند.

به گزارش ایسنا، به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، سخنگوی قسام در ادامه اظهاراتش تصریح کرد: تیم صهیونیستی تمامی اسناد لازم برای سرپوش گذاشتن بر روی نقش خود در اجرای عملیات را آماده کرده بودند و کارت‌های شناسایی به نام خانواده‌های واقعی در نوار غزه جعل کرده بودند. آنها همچنین از دو خودروی دارای مدارک جعلی استفاده کرده بودند و مدارک جمعیت خیریه‌ای را هم که از آن به عنوان سرپوشی برای اجرای عملیات استفاده می‌کردند، جعل کرده بودند و یکی از افسران زن شرکت‌کننده در این عملیات قبلا تحت پوشش یک موسسه بین‌المللی فعال در غزه وارد این منطقه شده و خارج شده بود.

وی خاطرنشان کرد: تیم مجری عملیات یک کلبه کوهستانی را در منطقه خان یونس به مدت چند ساعت از یک شهروندان فلسطینی اجاره کرده بود تا در آنجا با هم دیدار کنند. آنها برای اجاره این کلبه کوهستانی از مدارک جعلی استفاده کرده بودند اما وقتی سعی در آغاز اجرای عملیات خود را داشتند، گروهی از مبارزان قسام به آنها مشکوک شده و جلویشان را می‌گیرند اما وقتی نظامیان صهیونیستی با خودروی خود که فرمانده تیم نیز سوار بر آن بود، سعی می‌کنند فرار کنند، مبارزان قسام آنها را در شرق خان یونس تحت تعقیب قرار می‌دهند.

ابو عبیده گفت: پس از تحقیق شهید نور برکه و افسران اطلاعاتی قسام از سرنشینان خودروی تیم صهیونیستی، آنها به این افراد مشکوک می‌شوند و تصمیم به بازداشت آنها می‌گیرند، اما در این لحظه، آنها اقدام به تیراندازی می‌کنند که منجر به شهادت نور برکه، فرمانده میدانی قسام و یکی از مبارزان این گردان‌ها به نام محمد قرا می‌شود و مبارزان دیگر قسام به تیراندازی عناصر صهیونیستی واکنش نشان داده و فرمانده آنها را به هلاکت رسانده و یک تن دیگر را زخمی کردند. عناصر تیم صهیونیستی توانستند فرمانده کشته شده و یک عنصر زخمی دیگر را بردارند و قبل از این که نیروی کمکی قسام به آنجا برسد، پا به فرار بگذارند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: مبارزان قسام بلافاصله اقدام به تعقیب نظامیان صهیونیست کرده و مرزهای شرق غزه را بستند و ضمن استقرار در این منطقه، آنجا را تحت کنترل خود درآوردند و در عین حال، امنیت تمامی جاده‌های غزه را حفظ کردند. در جریان تعقیب این تیم صهیونیستی، جنگنده‌ها و بالگردها و هواپیماهای شناسایی و نیز توپخانه ارتش صهیونیستی وارد عمل شده و ده‌ها بمباران علیه مبارزانی که در تعقیب تیم صهیونیستی در حال فرار بودند، انجام دادند که باعث شد مبارزان قسام نتوانند تیم مذکور را دنبال کنند.

سخنگوی قسام تصریح کرد که تیم صهیونیستی توانست با یک کشته و چندین زخمی با استفاده از این پوشش آتش و با کمک یک بالگرد که برای نجات آنها وارد منطقه شده بود، فرار کند و ارتش صهیونیستی بلافاصله اقدام به بمباران خودروهای مورد استفاده تیم مذکور در داخل غزه کرد تا به خیال خود اجازه کشف هدف عملیات یا جزئیات فعالیت تیم صهیونیستی توسط مقاومت غزه را ندهد.

وی افزود: در جریان این عملیات تعقیب و درگیری با تیم صهیونیستی، پنج تن از مبارزان قسام به نام های علاء‌الدین فسیفس، مصطفی ابو عوده، محمود مصبح، عمر ابو خاطر و خالد قویدر به افتخار شهادت نائل گشتند.

ابو عبیده بیان کرد: پس از شکست مستقیم این تیم صهیونیستی در شرق خان یونس، تلاش‌های پیگیر و تحقیقات گسترده را آغاز کردیم و با فعالیت‌های امنیتی، اطلاعاتی و میدانی توانستیم به لطف خداوند سرنخ‌های این عملیات را کشف کنیم و عناصر این گروه را به همراه اسم‌ها و تصاویر و ماهیت فعالیت‌ها و مأموریت‌هایشان و یگانی که در آنجا فعالیت می‌کردند، شناسایی کنیم. ما همچنین شیوه‌های فعالیت و ماموریت‌های اطلاعاتی و خرابکاری این تیم در چندین نقطه دیگر را کشف کردیم و متوجه شدیم که این گروه چندین ماموریت خارجی در کشورهای عربی و اسلامی انجام داده‌اند.

وی تأکید کرد: جهانیان دیدند که چطور انتشار تصاویر عناصر این تیم صهیونیستی دشمن را شوکه و مجبور به اتخاذ تمامی تدابیر لازم برای جلوگیری از انتشار تصاویر کرد و این رژیم حتی مجبور به ارعاب و تهدید و فشار علیه افراد و موسسات و بازداشتن رسانه‌ها، پایگاه‌ها و صفحات اجتماعی و حتی همدستی با برخی شرکت‌های اجتماعی برای کاهش حجم ضربات امنیتی و اطلاعاتی وارد شده به مهم‌ترین و خطرناک‌ترین یگان خود کرد. این شکست مفتضحانه یکی از موارد نادر در تاریخ این رژیم به شمار می‌رود اما این همه خفقان و تلاش برای پنهان‌کاری نتوانست جلوی تلاش فرزندان ملت فلسطین و امت برای حمایت از مقاومت با تمام توان‌ را بگیرد.

سخنگوی گردان‌های قسام گفت: غزه برای صهیونیست‌ها سرزمین ممنوعه است و مقاومت اجازه اجرای هیچ طرح صهیونیستی در آن را نخواهد داد. آنچه درباره عملیات لبه شمشیر منتشر کردیم، بخشی از نتایج تحقیقات اطلاعات قسام است و ما سیستم‌های فنی به دست آورده‌ایم که اسرار بزرگی از دشمن در آنها وجود دارد. این رژیم فکر می‌کرد که با بمباران خودروها، این اسرار از بین رفته است.

ابو عبیده تأکید کرد که عملیات اخیر نشانگر درستی رویکرد امیدواری مقاومت به پشتوانه مردمی خود است. او افزود: قسام همچنان به مزدوران فرصت توبه می‌دهد و به هر مزدوری که به شناسایی تیم صهیونیستی کمک کند، وعده عفو و پاداش یک میلیون دلاری می‌دهد.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.