• چهارشنبه / ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۱۵:۴۶
  • دسته‌بندی: سمنان
  • کد خبر: 98021809970
  • منبع : نمایندگی سمنان

مدیرکل کمیته امداد امام استان اعلام کرد:

افزایش 7000 نفری جمعیت تحت پوشش کمیته امداد سمنان در 6 ماه

عشایر خمسه

ایسنا/سمنان مدیرکل کمیته امداد امام استان سمنان از گسترده‌تر شدن چتر حمایتی کمیته امداد در این استان طی ماه‌های گذشته خبر داد و گفت: جمعیت تحت‌پوشش این نهاد حمایتی طی شش-هفت ماه اخیر از ۲۴ هزار نفر به بیش از ۳۱ هزار نفر افزایش یافته است.

به گزارش خبرنگار ایسنا، سیدجواد رضوی در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر اظهار کرد: این در حالی است که کمیته امداد طی چند سال اخیر از طریق توانمندسازی مددجویان روند کاهش جمعیت تحت‌پوشش را در پی گرفته بود.

وی ادامه داد: کمیته امداد با توجه به مشکلات اقتصادی و معیشتی در ماه‌های اخیر درهای خود را به روی مددجویان واجد شرایط باز کرد.

مدیرکل کمیته امداد امام استان سمنان با بیان اینکه در سطح کشور نیز ۶۵۰ هزار نفر به چتر حمایتی کمیته امداد افزوده شدند افزود: عوارض ناشی از فقر تنها محدود به مباحث مادی نیست بلکه اگر فقر در جامعه درمان نشود عوارض فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و…را نیز به دنبال خواهد داشت.

۶۰ کودک نیازمند سمنانی چشم‌به راه حامی

وی با بیان اینکه کمیته امداد امام استان در بسیاری از طرح‌های اجرایی این نهاد حائز رتبه‌های اول تا پنجم کشور است ادامه داد: این استان از نظر جذب حامی برای ایتام رتبه نخست کشور را به خود اختصاص داده به طوری که دریافتی هر یتیم در ماه به بیش از ۴۰۰ هزار تومان رسیده و این در حالی است که متوسط پرداختی ماهانه این طرح در کشور نزدیک به ۲۸۰ هزار تومان است.

رضوی از وجود پنج‌هزار و ۲۲۸ حامی در این استان خبر داد و گفت: در مجموع یک‌هزار یتیم تحت‌پوشش این نهاد قرار دارد که هر کدام به طور میانگین پنج حامی دارند.

وی با بیان اینکه این حامیان هرکدام به طور ماهیانه مبلغی به حساب ایتام واریز می‌کنند اضافه کرد: در حال حاضر ۶۰ کودک نیازمند در استان داریم که به دنبال جذب حامی برای آنها هستیم و امیدواریم که در ماه مبارک رمضان برای این ۶۰ کودک بتوانیم حامی جذب کنیم.

وی از ماه مبارک به عنوان فرصت مناسبی برای جذب حامی برای ایتام و کودکان نیازمند نام برد و خاطرنشان کرد: در این ماه مبارک دل‌ها از نظر معنوی آمادگی بیشتری دارند لذا هر ساله در این ماه زمینه جذب حامی و کمک‌های بیشتری برای مددجویان فراهم است و کمیته امداد می‌کوشد که از این فضای معنوی و روحانی در جهت کمک به بهبود زندگی مددجویان استفاده کند.

مدیرکل کمیته امداد امام استان سمنان از برپایی ۲۸ پایگاه در استان برای جذب حامی خبر داد و از افراد نیکوکار استان خواست که این نهاد را در اجرای بهتر این طرح کمک کنند.

توزیع ۲ سبد کالایی و ۳۰ هزار وعده غذای گرم در ماه رمضان

این مدیر مسؤول با اشاره به برخی مشکلات مالی و معیشتی تصریح کرد: در ماه مبارک رمضان ۱۲ هزار و ۲۰۰ سبد کالایی بین نیازمندان تحت‌پوشش استان توزیع می‌شود. ضمن اینکه روز گذشته نیز رئیس‌جمهور در دیدار با ایتام وعده دادند که یک سبد کالایی بین مددجویان توزیع کند لذا در استان سمنان طی ماه مبارک دو سبد کالایی در بین مددجویان توزیع خواهد شد که یک سبد آن از سوی رئیس‌جمهور و یک سبد کالایی نیز از سوی کمیته امداد تأمین خواهد شد.

وی از توزیع ۳۰ هزار وعده غذای گرم در استان در طول ماه مبارک خبر داد و گفت: علاوه بر این در طول ماه مبارک رمضان ۳۰ سفره اطعام نیز در استان برپا خواهد شد.

رضوی از اجرای طرح "سبد مهربانی" در فروشگاه‌های زنجیره‌ای خبر داد و افزود: در این طرح مردم که برای خرید به فروشگاه‌های بزرگ زنجیره‌ای مراجعه می‌کنند در کنار خرید خود یک یا چند قلم نیز به این سبد مهربانی اهدا می‌کنند که کمک‌های جمع‌آوری شده بین نیازمندان توزیع می‌شود.

خدمات‌دهی به ۸۶۰ بیمار صعب‌العلاج استان

وی با بیان اینکه این طرح قبل از نوروز نیز در استان برگزار شد بیان کرد: خوشبختانه هم استانی‌ها در طرح نوروزی سبد مهربانی مشارکت خوبی داشتند و انتظار می‌رود که در طرح رمضان "سبد مهربانی"نیز مهربانی خود را از نیازمندان استان دریغ نکنند.

مدیرکل کمیته امداد امام استان سمنان از خدمات‌دهی به ۸۶۰ بیمار صعب‌العلاج استان خبر داد و افزود: سال گذشته بیش از یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان به بیماران صعب‌العلاج استان کمک شد و امسال نیز تلاش می‌کنیم که خدمات بیشتری به این افراد ارائه دهیم.

وی با بیان اینکه اکثر این بیماران دارای بیمه درمانی هستند گفت: بیمه معمولاً هزینه‌های درمانی را پوشش می‌دهد اما این بیماران هزینه‌های بسیار بالای دیگری دارند و کمیته امداد می‌کوشد از طریق این اعتبارات به آن نیازها که تغذیه، پوشک، تأمین پرستار و…از جمله آنها است، پاسخ دهد.

رضوی از جمع‌آوری نزدیک به پنج میلیارد صدقه در سال گذشته خبر داد و گفت: در مجموع این صدقات که چهار میلیون و ۹۴۰ میلیون تومان بود در سرفصل‌های جهیزیه، کمک هزینه تحصیلی، درمان، مسکن و معیشت تقدیم مددجویان هم‌استانی شد.

وی با بیان اینکه ۶۴ میلیون تومان از این صدقات از طریق راه‌های نوین و از جمله سامانه موبایلی و…جمع‌آوری شده اضافه کرد: خیرین و نیکوکاران هم‌استانی می‌توانند و صدقات خود را از طریق کد #۰۲۳*۸۸۷۷* پرداخت کنند.

ایجاد ۱۳۰۰ اشتغال پایدار برای مددجویان استان

رضوی با ابراز خرسندی از توفیقات این اداره کل در حوزه اشتغال مددجویان گفت: کمیته امداد امام استان سمنان جز پنج استان برتر کشور در اجرای طرح‌های اشتغال قرار گرفته است. ضمن اینکه در استان نیز به عنوان برتر در ایجاد اشتغال انتخاب و تجلیل شدیم.

وی با بیان اینکه کمیته امداد در سطح کشور ۱۳۰ هزار شغل ایجاد کرده افزود: کمیته امداد استان نیز در یک سال اخیر با اعتباری بالغ بر ۲۹ میلیارد تومان ۱۳۰۰ فرصت شغلی در استان ایجاد کرده است.

مدیرکل کمیته امداد امام استان سمنان با بیان اینکه اشتغال مددجویان استان از پایدارترین مشاغل ایجاد شده هستند گفت: کمیته امداد علاوه بر حمایت و پشتیبانی از صاحبان طرح‌ها، نظارت بسیار بالایی بر روند اجرای طرح‌های اشتغال دارد ضمن اینکه قبل از اجرای طرح توان سنجی و نیازسنجی دقیقی از متقاضیان صورت می‌گیرد و همین به پایداری مشاغل ایجاد شده کمک شایانی کرده است.

وی از جمع‌آوری و ارسال ۳ میلیارد و ۹۴۲ میلیون تومان برای کمکبه سیلزدگان خبر داد و گفت: این کمک‌ها به سیل‌زدگان استان‌های گلستان، مازندران، لرستان و خوزستان اهدا شده است، ضمن اینکه کمیته امداد به بخشی از هم‌استانی‌ها که در اثر رانش زمین و سیل‌های اول سال دچار آسیب شدند امدادرسانی کرده است.

وی از برنامه‌ریزی برای ساخت ۱۵ واحد مسکونی مددجویان در کالپوش و بسطام خبر داد و گفت: قرار است که ۱۴ واحد مددجویان در حسین آباد کالپوش و یک واحد نیز در بسطام احداث شود. ضمن اینکه منازل تعدادی از مددجویان نیز که نیازمند تعمیر و بازسازی است در دستور کار این کمیته قرار دارد.


انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.