• شنبه / ۲ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۱:۲۲
  • دسته‌بندی: سمنان
  • کد خبر: 98060200425
  • منبع : نمایندگی سمنان

استاندار در افتتاح پروژه های هفته دولت سمنان:

افتتاح بیش از 710 پروژه به ارزش بیش از 1000 میلیارد تومان در هفته دولت

افتتاح بیش از 710 پروژه به ارزش بیش از 1000 میلیارد تومان در هفته دولت

ایسنا/سمنان استاندار سمنان گفت: افتتاح و بهره‌برداری از ۶۵۰ پروژه عمرانی با اعتبار ۳۴۲ میلیارد تومان که از محل اعتبارات دولتی تامین شده و افتتاح 61 پروژه سرمایه‌گذاری با اعتباری بالغ بر 670 میلیارد تومان از خدمات دولت در استان است که در هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسند.

به گزارش ایسنا، علیرضا آشناگر در آیین افتتاح همزمان پروژه‌های عمرانی سمنان در هفته دولت با اشاره به برخی نشانه‌های مثبت در فضای اقتصادی کشورمان اظهار کرد: اقتصاد کشور از آن شوک اولیه عبور کرده و اقتصاد ملی در حال ساماندهی است ضمن اینکه ارزش پول ملی نیز در حال احیاء دوباره است و اعتماد و اطمینان مردم به آینده نیز بهبود بیشتری یافته است.

وی از مقاومت دولت و نظام جمهوری اسلامی در برابر زیاده‌خواهی‌های هیات حاکمه امریکا به عنوان یکی از دلایل این موفقیت نام برد و گفت: مقاومت مردم در این شرایط دشوار و غنای منابع کشور در این موفقیت و عبور از آن شوک اولیه بسیار موثر بوده است.

استاندار سمنان با اشاره به اینکه از هفته دولت سال قبل تا هفته دولت امسال، سال نسبتا سختی برای کشور و مردم بوده ادامه داد: با وجود تحریم‌ها و فشارهای خارجی با تلاش مسوولان نظام و دولت، اقتصاد کشورمان در حال بازیابی مجدد خود است.

بازخوانی راهبردهای سه‌گانه امریکا برای تحقیریک ملت سربلند!

وی به راهبردهای سه‌گانه هیات حاکمه امریکا برای تحقیر و به زانو درآوردن ملت و دولت ایران اشاره کرد و گفت: نخستین راهبرد امریکایی‌ها تغییر نظام بوده که جان بولتون یک سال پیش از این در نشستی در فرانسه صراحتا به آن پرداخت و پیغام داد که جمهوری اسلامی 40 سالگی خود را نمی‌بیند.

آشناگر از شروط غیرممکن و 12گانه وزیر خارجه امریکا به برنامه‌ای برای تحقیر یک ملت سربلند یاد کرد و گفت: مفهوم مستتر در این شروط چیزی جز به زانودرآوردن ملت و تغییر نظام در جمهوری اسلامی نبود.

وی با بیان اینکه در آغاز خروج از برجام ترامپ به اروپایی‌ها پیغام داده بود که سه ماه صبر کنید ایران به پای میز مذاکره می‌آید افزود: الان یک سال از آن حرف‌ها می‌گذرد و راهبرد نخست امریکا امروز یک راهبرد شکست‌خورده است. ضمن اینکه ترامپ بعد از شکست آن سیاست‌ها، شخصا اعلام کرد که دنبال تغییر نظام نیست و ایران می‌تواند با همین حاکمان و دولتمردان به عظمت برسد و البته این سخنان ترامپ با پاسخ محکم از رهبری فرزانه انقلاب مواجه شد.

وی با بیان اینکه امریکایی‌ها در مقابل مقاومت ملت ناگریز به تسلیم شدند اضافه کرد: راهبرد دوم دشمن، راهبرد فشار اقتصادی بود که با هدف فشار بر مردم طراحی شد. تلقی آنها این بود که ساختار اقتصادی ایران ساختار ضعیفی است و با اعمال این فشارها فرو می‌ریزد و از این رهگذر می‌توانند ملت را در برابر دولت و نظام قرار دهند. البته این راهبرد نیز همچنان که می‌بینید به شکست آنها منتهی شد چرا که اقتصاد ایران با عبور از شوک اولیه ناشی از تحریم‌ها امروز در حال بازسازی و ساماندهی دوباره خود است.

استاندار سمنان از آنچه به گکان امریکایی‌ها "رسیدن به یک توافق خوب"می‌خواند به عنوان سومین راهبرد امریکا برای از پای درآوردن ملت و دولت ایران نام برد و اظهار کرد: تلقی آنها از یک توافق خوب نیز در حقیقت عدم بهره‌برداری دولت و ملت ما از مواهب و مزایای اقتصادی و سیاسی برجام بود و از همین رو تلاش کردند با تحدید و محدود کردن قدرت منطقه‌ای جمهوری اسلامی و از بین بردن مولفه‌های قدرت جمهوری اسلامی و از جمله توان موشکی و کاستن از عمق استراتژیکی که کشور در منطقه و کشورهای مسلمان دارد به کشورمان آسیب برسانند.

این مقام ارشد اجرایی از بی‌نصیب ماندن کشورمان از دانش هسته‌ای به عنوان یکی دیگر از هدفگذاری‌های امریکایی‌ها در نتیجه این راهبرد سوم یاد کرد و گفت: هدف نهایی آنها این بود که ایران در نهایت به جرگه متحدان امریکا دربیاید که این راهبرد نیز در نتیجه مقاومت جانانه ملت و رهبری مقام معظم رهبری و تلاش دولتمردان به شکستی دیگر برای امریکایی‌ها ختم شد.

وی با بیان اینکه دولت تدبیر در این یک سال علی‌رغم شدت فشارهای خارجی و محدودیت در منابع خدمات خوبی انجام داده افزود: در استان سمنان نیز دولت منشاء خدمات شایانی شده است.

افتتاح بیش از 710 پروژه به ارزش بیش از 1000 میلیارد تومان در هفته دولت

وی با اشاره به برنامه‌های هفته دولت از آن به عنوان بخشی از خدمات دولت در استان طی یک سال اخیر نام برد و گفت: افتتاح و بهره‌برداری از ۶۵۰ پروژه عمرانی با اعتبار ۳۴۲ میلیارد تومان که از محل اعتبارات دولتی تامین شده و افتتاح 61 پروژه سرمایه‌گذاری با اعتباری بالغ بر 670 میلیارد تومان از خدمات دولت در استان است که در هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسند.

وی حجم سرمایه‌گذاری پروژه‌های عمرانی و سرمایه‌گذاری آماده افتتاح در این هفته را افزون بر 1012 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: همچنین در این هفته 124 پروژه عمرانی با اعتبار 371 میلیارد تومان و هفت پروژه سرمایه‌گذاری با اعتبار 441 میلیارد تومان در این هفته کلنگ‌زنی و عملیات اجرایی آنها آغاز می‌شود.

شهیدان رجایی و باهنر دو الگوی حکمرانی اسلامی

‍ عالی‌ترین مقام اجرایی دولت در استان از شهیدان رجایی و باهنر به مثابه دو الگوی حکمرانی یاد کرد و گفت: این دو شهید بزرگوار می‌توانند الگوی عملی مسوولان ما در خدمتگذاری به مردم باشند.

وی از نیت الهی برای خدمت صادقانه به محرومان به عنوان ویژگی مشترک این دو شهید یاد کرد و گفت: خدمت صادقانه و مهمتر از آن صمیمت با مردم و خصوصا محروئمان جامعه از دیگر ویژگی‌های برجسته این شهدای والامقام دولت است.

آشناگر با اذعان به اینکه هنوز هم کهنسالانی در روستاهای دورافتاده از طرح شهید رجایی به نیکی یاد می‌کنند اضافه کرد: ارتباط با مردم و خصوصا لایه‌های محروم اجتماعی از دلایل توفیق شهیدان رجایی و باهنر و ماندگاری نام آنها در این همه سال بوده است.

استاندار سمنان با بیان اینکه آنها خدمت به مردم را وظیفه و رسالت خود می‌دانستند گفت: یکی از دلایلی که سبب شد این شهدا مورد هجوم تیرهای سهمگین کینه دشمنان قرار بگیرند نیز همین ارتباط با مردم و صمیمیت با اقشار ضعیف جامعه که صاحبان حقیقی انقلابند، بود.

وی با تاکید بر الینکه شهیدان رجایی و باهنر باید الگوی همیشگی مسوولان در سپهر جمهوری اسلامی ایران باشند اظهار کرد: هدف دشمن از شهادت امثال رجایی و باهنر این بود که تصور می‌کردند با برداشتن این بزرگوران از سر راه می‌توانند مسیر حرکت ملت به سمت استقلال را متوقف کنند.

آشناگر از شهادت برخی از برجسته‌ترین یاران امام در سال‌های ابتدایی انقلاب به عنوان یک سلسله عملیات کور نام برد و افزود: آنها برخی از محبوب‌ترین شخصیت‌ها را از مردم گرفتند تا جامعه از خدمات آنها محروم شود.


انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.