• سه‌شنبه / ۲۳ مهر ۱۳۹۸ / ۱۴:۴۹
  • دسته‌بندی: قزوین
  • کد خبر: 98072317736
  • خبرنگار : 50060

شورای شهر قزوین در پیچ‌وتاب انتخاب شهردار

شهرداری قزوین

ایسنا/قزوین با آغاز مهر ماه سال جاری هشت کاندیدا برای تصدی پست شهرداری قزوین ضمن حضور در صحن علنی شورای شهر قزوین برنامه‌های خود را ارائه کردند، اکنون با انصراف سه گزینه از هشت نفری که اعلام آمادگی کرده بودند باید منتظر ماند و عملکرد اعضای شورای شهر قزوین در انتخاب بهترین گزینه از میان پنج کاندیدا را به نظاره نشست.

به گزارش ایسنا، در آغاز مرداد ماه سال جاری علی صفری، شهردار قزوین استعفای خود را به شورای شهر تقدیم کرد و اعضای شورای شهر روز ششم مرداد ماه محمد درافشان، رئیس سازمان فرهنگی وزشی شهرداری قزوین را به مدت دو ماه به‌عنوان سرپرست شهرداری قزوین انتخاب کردند. حال پس از گذشت دو ماه اعضای شورای شهر قزوین با برگزاری جلسات مختلف با حضور نامزدهای تصدی پست شهردار قزوین در حال بررسی برنامه‌های نامزدها هستند.

اتمام پل امام رضا (ع) به بهای نابودی باغستان

فریبرز کریمی، رئیس دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) اولین گزینه‌ای است که برنامه‌هایش را ارائه داده است، وی در تشریح بخشی از برنامه‌های خود در صحن علنی شورای شهر ناتمام ماندن پروژه پل امام رضا (ع) را ضعف مدیریت شهری بیان و تصریح کرد: این پروژه باید ادامه پیدا کند حتی اگر به بهای نابودی بخشی از باغستان باشد، اگر دست من باشد انتهای پل امام رضا که نیمه‌تمام است را به کافی‌شاپ تبدیل می‌کنم، همچنین پروژه‌های ناتمام شهری را به کمپ مسافرتی تبدیل می‌کنم تا این‌ها درس عبرتی باشد که پروژه‌ها به پایان برسد.

اهمیت اتمام پروژه شهید انصاری

حسن آصفی، مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان قزوین دومین گزینه‌ای است که در صحن علنی شورا به بیان برنامه‌هایش پرداخته است، مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان قزوین طی سخنان خود با اشاره به پروژه‌های نیمه‌تمام تصریح کرد: اگر سرمایه‌گذار به قزوین بیاید و سود ببرد، می‌توان پروژه‌های نیمه‌تمام را به پایان رساند به همین دلیل باید در جذب سرمایه‌گذاران بیش از گذشته تلاش کرد، یکی از پروژه‌هایی که علاوه بر تملک نیمه‌تمام مانده است پروژه شهید انصاری است که می‌توان به نتیجه رساند.

به گزارش ایسنا، آصفی طی چند روز گذشته با ارسال نامه‌ای به شورای شهر قزوین انصراف خود را از کاندیداتوری تصدی پست شهرداری قزوین اعلام کرد.

خارج کردن دست شهرداری را از جیب مردم

غلامحسین شیری سومین گزینه است، وی که با کارنامه‌ای پروپیمان به صحن شورای شهر آمده بود و در گذشته سمت‌هایی همچون مدیرکل راه و شهرسازی هرمزگان و معاون مدیرکل جهاد سازندگی قزوین را دارد در بخشی از سخنانش گفت: در حال حاضر شهرداری و شورای شهر دو دستشان تا آرنج در جیب مردم است اگر ما خوب پیش برویم می‌توانیم یک دست را از جیب مردم خارج کنیم، برای رسیدن به این اهداف و بودجه باید از محل املاک به پول برسیم.

آلاچیق داخل باغستان سنتی؟

عباسعلی مدیح که سمت‌هایی ازجمله شهردار یزد، معاون شهردار تهران را در کارنامه خود دارد و در حال حاضر به‌عنوان مدیر تعاون و رفاه شهرداری تهران در حال خدمت است گزینه چهارم است، وی در تشریح برنامه‌هایش در صحن علنی شورای شهر قزوین راه حفظ باغستان را ایجاد آلاچیق داخل باغستان‌ها می‌داند، وی بابیان اینکه باید باغستان را حفظ کنیم، تأکید کرد: باغستان نباید در مالکیت شخصی خاص باشد بلکه باید به‌صورت عمومی از آن بهره برد و آلاچیق داخل باغستان نصب کنیم تا عموم مردم از آن بهره ببرند.

اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام در اولویت کاری

سیاوش طاهرخانی گزینه پنجم است، وی که هم اکنون مدیرکل امور مالی و اداری استانداری قزوین است در ارائه برنامه‌هایش در صحن شورای شهر گفته است: اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام به‌ویژه کمربندی شرق و غرب در اولویت کاری من خواهد بود، در این راستا باید بودجه آن را کامل دید تا به بهره‌برداری برسد، از طرفی باید بگویم که من استقلال عمل دارم، درواقع در عین مشورت پذیری در تصمیم‌گیری کاملاً مستقل هستم و سعی دارم عاقلانه و با بهره‌گیری از خرد جمعی و در نظر گرفتن سلسله‌مراتب کارها را انجام دهم.

ماجرای پروژه کمربندی سبز و پیوست زیست‌محیطی

سید مازیار علوی که سمت‌های مختلفی در شهرداری تهران ازجمله معاون توسعه و برنامه‌ریزی یکی از مناطق و مشاور میراث فرهنگی داشته به‌عنوان گزینه ششم در ارائه برنامه‌های خود گفت: پروژه کمربندی سبز یکی از اقدامات خوب شهرداری است اما باید دید چه میزان مطالعات زیست‌محیطی انجام‌شده است و دوره بازگشت واقعی آن با حجم بارندگی و توزیع آن چقدر است؟ با توجه به مطالعاتی که من داشتم یک‌زمانی بخش‌هایی از آن رود طغیان کرده است بنابراین ضروری است که برای ادامه این پروژه پیوست و طرح مطالعاتی تهیه شود تا تصمیم‌های درستی برای جلوگیری از بروز حادثه اتخاذ کرد.

انصراف در راستای ایجاد وفاق در شورای شهر

رضا عسگری که در حال حاضر فرماندار شهرستان زنجان است گزینه هفتمی‌ست که قرار است اعضای شورای شهر قزوین برنامه‌هایش را بررسی کنند؛ وی در تشریح برنامه‌هایش گفته است: کمربندی شرق قزوین پروژه‌ای است که باید به سرانجام برسد، پروژه پل امام رضا (ع) با توجه به بحث‌های زیست‌محیطی و نگرانی‌هایی که وجود دارد باید تکمیل شود، اگر تکمیل نشود کریدور شهر ناقص می‌شود.

به گزارش ایسنا، عسگری طی چند روز گذشته با انتشار بیانه‌ای انصراف خود را از کاندیداتوری تصدی پست شهرداری قزوین اعلام کرد؛ وی در متن این نامه دلیل انصراف خود را ایجاد وفاق در اعضای شورای شهر قزوین بیان کرده است.

میراث فرهنگی و قفل بر زندگی مردم؟

آتوسا مؤمنی معاون میراث فرهنگی و گردشگری دولت احمدی نژاد، آخرین نفری است که برای ارائه برنامه‌هایش به شورای شهر قزوین قدم گذاشته، او که داعیه میراث فرهنگی دارد در بیان برنامه‌هایش گفته است: جامعه مدنی حق حیات دارد نمی‌توانیم به خاطر میراث فرهنگی بر زندگی مردم قفل بزنیم، مردم حیاتشان به بافت تاریخی متصل است در این میان بایستی دانه‌های تاریخی حفظ شود و حیات اجتماعی شهروندان موجود در آن دچار اختلال نشود.

به گزارش ایسنا، مؤمنی نیز طی چند روز گذشته با ارسال نامه‌ای به شورای شهر قزوین انصراف خود را از کاندیداتوری تصدی پست شهرداری قزوین اعلام کرد.

چهار گزینه در اولویت بررسی است

حکمت الله داوودی، رئیس شورای شهر قزوین، صبح امروز در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص آخرین وضعیت تعیین تکلیف انتخاب شهردار قزوین گفت: امیدواریم در جلسه امروز شورای شهر اعضای شورا به جمع‌بندی رسیده و شهردار قزوین انتخاب شود، تمامی گزینه‌ها روی میز است و اعضا در حال بررسی برنامه‌های آن‌ها هستند.

داوودی با بیان اینکه بنده به شخصه نمی‌توانم شهردار را انتخاب کنم گفت: باید دید اعضای شورای شهر به چه کسی رأی می‌دهند هرچند چهار گزینه در اولویت بررسی است.

رئیس شورای شهر قزوین اعلام کرد: بومی بودن یا نبودن شهردار مطرح نیست بلکه به کسی رأی می‌دهیم که توانمند باشد و بتواند شهر را به‌درستی اداره کند.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.