• چهارشنبه / ۲۴ مهر ۱۳۹۸ / ۱۱:۵۴
  • دسته‌بندی: سینما و تئاتر
  • کد خبر: 98072418345
  • خبرنگار : 71454

سینمای چین پیشتاز نامزدهای جوایز آسیاپاسیفیک شد

نامزدهای آسیاپاسیفیک 2019

چین با نامزدی در ۱۳ شاخه، بیشترین تعداد نامزدی را در سیزدهمین دوره جوایز سینمایی آسیاپاسیفیک به خود اختصاص داد و سینمای ایران نیز در ۶ شاخه برای کسب جایزه رقابت می‌کند.

به گزارش ایسنا، در این دوره از جوایز سینمایی فیلم چینی و تحسین‌شده «بدرود پسرم» ساخته «وانگ ژیائوشوا» با نامزدی در شش شاخه بهترین بازیگر مرد و زن، فیلمنامه، کارگردانی، فیلمبرداری و بهترین فیلم ، بیشترین نامزدی را به خود اختصاص داد. 

سینمای ایران نیز در شش شاخه بهترین بازیگر مرد (دو نامزد)، بهترین فیلمنامه، انیمیشن، مستند بلند و جایزه تنوع فرهنگی یونسکو نامزد کسب این جوایز است. 

آکادمی جوایز سینمایی آسیاپاسیفیک از میان ۲۸۹ فیلم، در نهایت ۳۷ فیلم را از ۲۲ کشور جهان در شاخه‌های مختلف این رویداد سینمایی به عنوان نامزد کسب جایزه معرفی کرده است. فهرست نامزدهای مهمترین شاخه‌های سیزدهمین دوره این جوایز سینمایی از این قرار است: 

بهترین فیلم: بادکنک (پما تسدن، چین)؛ Beanpole (کانتمیر بالاگوف، روسیه)؛ گوسفند طلایی و کوهستان مقدس (ریدام جانو، هند)؛ انگل (بونگ جون-هو، کره جنوبی)، بدرود پسرم (وانگ ژیائوشوا، چین)

بهترین فیلم بلند جوانان: شناوری (راد پاتجن، استرالیا)؛ عبور (بای ژو، چین)؛ اولین خداحافظی (وانگ لینا، چین)؛‌ پرورشگاه (شهربانو سادات، افغانستان)؛ فالوس طلایی (تاشی گیلدشن، بوتان)

بهترین انیمیشن بلند: موسلی (کربی اتکینز، نیوزلند)؛ اتوبان پنگوئن (هیرویاسو ایشیدا، ژاپن)؛ بازنده (او سانگ-یون، کره جنوبی)، کاغذپاره‌ها (بهزاد نعلبندی، ایران)، زنده ماندن با تو (ماکاتو شینکای، ژاپن)

بهترین مستند بلند: آبرنگ (ویکتور کاسکوفسکی، بریتانیا)؛‌ رویای استرالیایی (دنیل گوردن، استرالیا)؛‌ خط باریک قرمز (فرزاد خوشدست، ایران)؛‌ ملت تک فرزند (نانفو یانگ و ژیالینگ ژان، چین)؛ طرفدار (راشل لی جونز و فیلیپ بلاچی، رژیم اشغالگر قدس)

بهترین کارگردانی: عادل خان یارجانوف ( یک مرد تاریک تاریک، قزاقستان)؛ لاو دیاز (مکث، فیلیپین)؛ الیا سلیمان (اینجا باید بهشت باشد، فلسطین، قطر)؛ آنوچا سوویشاکورنپونگ، بن ریورز (کربی، تایلند)؛‌ وانگ ژیائوشوا (بدرود پسرم، چین)

بهترین فیلمنامه: بادکنک (پما تسدن)؛ کانتمیر بالاگوف و الکساندر ترخوف (Beanpole)؛ محسن قرایی و محمد داوودی (قصر شیرین)؛ تامار شاوگولیدزه (گرجستان)؛ وانگ ژیائوشوا (بدرود پسرم)، 

بهترین بازیگر مرد: نوید محمدزاده (متری شیش و نیم)، محسن تنابنده (رونا مادر عظیم)، مانوژ باج‌پایی (بونسل)، اران نعیم (زنجیر شده)، وانگ ژینگچون (بدرود پسرم)

بهترین بازیگرد زن: ویکتوریا میروشنیچنکو (Beanpole)؛ سامال یسلیاموا (دزدان اسب، جاده‌های زمان)، جو-هو پارک (خانه مرغ زیرن بال)، یانگ می (بدرود پسرم)، مکس الگنمان (حکم)

نامزدهای جایزه تنوع فرهنگی یونسکو: رونا مادر عظیم (ایران)، بونسل (هند)، این باید بهشت باشد (فلسطین، قطر)، ساخت بنگلادش (بنگلادش)، خورشید من هرگز غروب نمی‌کند (روسیه)

مراسم پایانی سیزدهمین دوره جوایز سینمایی آسیاپاسیفیک در تاریخ ۳۰ آبان (۲۰ نوامبر) در بریزبن استرالیا برگزار می‌شود. 

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.