• شنبه / ۱۸ آبان ۱۳۹۸ / ۱۴:۰۶
  • دسته‌بندی: گلستان
  • کد خبر: 98081810664
  • خبرنگار : 50049

نماینده مردم آزادشهر و رامیان تاکید کرد:

لزوم پرداخت غرامت به کشاورزان کمتر از ۱۰۰ درصد خسارت‌دیده در سیل

علیرضا ابراهیمی

ایسنا/گلستان نماینده مردم آزادشهر و رامیان در مجلس شورای اسلامی گفت: ‌برخی از زمین‌های زراعی که کمتر از ۱۰۰ درصد دچار خسارت شده بودند، به آن‌ها هیچ غرامتی پرداخت‌نشده و نیاز است که دولت به این کشاورزان هم غرامت پرداخت کند.

علیرضا ابراهیمی با حضور در دفتر خبرگزاری ایسنا-منطقه گلستان با اشاره به سیل امسال، تصریح کرد: در شهرستان آزادشهر ۱۰۰۰ واحد مسکونی آسیب‌دیده از طوفان و سیل، در حال بازسازی است.

وی در خصوص جبران خسارت بخش کشاورزی نیز گفت: تمامی کشاورزان رامیانی که ۱۰۰ درصد در سیل آسیب دیدند، نیمی از غرامت خود را دریافت کردند. برای کشاورزان خصوصاً در آزادشهر که محصول آن‌ها کمتر از ۱۰۰ درصد خسارت دید، غرامتی در نظر گرفته نشده که نیاز است دولت برای این کشاورزان نیز غرامت در نظر بگیرد.

نماینده مردم آزادشهر و رامیان در مجلس با اشاره به ریزش جاده در محور آزادشهر به شاهرود در چندین نقطه، تصریح کرد: در حال حاضر سه پیمانکار بااعتبار ۶۰ میلیارد تومان در این محور مشغول به کار هستند. با توجه به تمام سختی‌هایی که کار کردن در این محور دارد، بهسازی راه به‌طور محسوس در حال انجام است. بخشی از جاده رامیان به شاهرود هم که در سیل سال‌های قبل دچار مشکل شده بود، اصلاح‌شده اما همچنان پیگیر تکمیل بهسازی این محور هستیم. در سال‌های اخیر آسفالت معابر ۴۰ روستا انجام شد و آسفالت راه‌های بین روستایی به غیر از دو روستا به اتمام رسیده است.

تحقق حق و حقوق خانواده‌های جانباختگان حادثه انفجار معدن زمستان یورت

ابراهیمی با اشاره به حادثه انفجار معدن زمستان‌ یورت آزادشهر و جانباختن ۴۳ معدنکار در این حادثه، گفت: تلاش‌های زیادی شد تا خانواده‌های جانباختگان این حادثه به حق و حقوق خود برسند و خوشبختانه قول‌های داده‌شده، عملیاتی شد.

وی افزود: در خصوص ایمنی این معدن نیز اقداماتی خوبی انجام گرفت و شرایط خیلی بهتر شد. وضعیت بیمه کارگران این معدن نیز بهتر شد.

نماینده مردم آزادشهر و رامیان در مجلس در ادامه با اشاره به پرونده موسوم به لیزینگ خودرو شرکت پرهام آزادشهر با بیش از ۲۸۰۰ شاکی، گفت: بررسی پرونده در دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی به پایان رسید و به‌زودی رأی نهایی دادگاه اعلام خواهد شد.

توسعه آب بندان‌ها

ابراهیمی با اشاره به اهمیت آب‌بندان‌ها در گردشگری، آبزی‌پروری، کشاورزی و ذخیره آب‌های زیرزمینی، گفت: آب‌بندان‌های سیدآباد، مرزبان، تیل‌آباد، لاله باغ، نقی‌آباد، شفیع‌آباد، خان ببین و ... از محل اعتبارات ملی احداث و یا در دست احداث هستند. آب‌بندان مازیاران ۱۵ سال است که مهار آب انجام نمی‌دهد و آب در زمین نفوذ می‌کند؛ ۶ میلیارد تومان اعتبار برای حل این مشکل در نظر گرفته شد.

وی با اشاره به مصوبه مجلس در خصوص توسعه اشتغال در روستاها، تصریح کرد: سهمیه شهرستان رامیان از این محل در سال ۹۷، ۸ میلیارد تومان بود که با تلاش صورت گرفته این میزان به ۲۰ میلیارد تومان افزایش یافت.

نماینده مردم آزادشهر و رامیان در مجلس خاطرنشان کرد:‌ در سال ۹۸ که توسط مقام معظم رهبری سال "رونق تولید" نامگذاری شد، اولین کارخانه استان در سالجاری بااعتبار ۴۴ میلیارد تومان در آزادشهر کلنگ زنی شد.

ابراهیمی با اشاره به افتتاح و کلنگ زنی چندین کارخانه در شهرستان‌های آزادشهر و رامیان در سالجاری، بیان کرد: اشتغال دغدغه اصلی ما در شهرها و روستاها است و آن را با جدیت و با حمایت از واحدهای اقتصادی کوچک و بزرگ دنبال می‌کنیم. با همه اقدامات صورت گرفته باز هم فاصله وجود دارد و باید باز هم اقدامات بیشتری در حوزه اشتغال انجام گیرد تا خانواده‌ها این موضوع را به‌درستی حس کنند.

وی با اشاره به تأثیر بسیار مناسب یکپارچه‌سازی اراضی کشاورزی در افزایش بهره‌وری محصولات، اظهار کرد: در حال حاضر یکپارچه‌سازی اراضی در سیدآباد، رامیان، نقی‌آباد، مازیاران و بخشی در لاله باغ انجام‌شده است. در صورت ایجاد آب‌بندان‌ها، کشاورزان رغبت بیشتری به یکپارچه‌سازی اراضی پیدا می‌کنند.

گازرسانی به بخش چشمه‌ساران به کندی پیش می‌رود

وی بابیان اینکه ۹ روستا در بخش چشمه‌ساران آزادشهر فاقد گاز هستند، گفت:‌ در زمان استاندار سابق کلنگ عملیات گازرسانی به بخش چشمه‌ساران آزادشهر بااعتبار ۱۲.۵ میلیارد تومان به زمین زده شد اما کار به دلیل صعب‌العبور بودن مسیر و مشکل تملک اراضی به‌کندی پیش می‌رود. بعید می‌دانم عملیات گازرسانی به این بخش امسال به پایان برسد. در شهرستان رامیان، روستای دارای کد فاقد گاز نداریم.

نماینده مردم آزادشهر و رامیان در مجلس خاطرنشان کرد: ساخت ‌بیمارستان ۹۴ تختخوابی رامیان در سفر دوم رئیس‌جمهور به استان به تصویب رسید و پیگیر انتخاب زمین و آغاز عملیات اجرایی ساخت آن هستیم.

ابراهیمی به آخرین وضعیت ایجاد تصفیه‌خانه آزادشهر هم اشاره کرد و گفت: ساخت این تصفیه‌خانه از محل اعتبارات ملی است و تاکنون ۴۰ درصد کار انجام‌شده و برخی از تجهیزات پیش از تحریم از خارج از کشور وارد آزادشهر شده است.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به طرح ایجاد منطقه آزاد اینچه‌برون، گفت: این موضوع مجدداً ظرف یک ماه آینده در دستور کار مجلس قرار گرفته و نمایندگان استان باید تلاش کنند که این طرح به تصویب برسد.

این عضو مجمع نمایندگان استان گلستان بابیان اینکه دولت محدوده منطقه آزاد تجاری اینچه‌برون را کم دیده است، تصریح کرد: باید ضمن گسترش محدوده این منطقه آزاد تجاری، فرودگاه در این منطقه دیده شود؛ البته با همین مساحت کم هم می‌شود کار را آغاز کرد.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود بابیان اینکه امروز محیط‌زیست به مانعی برای توسعه استان تبدیل شده است، تصریح کرد: با نگاهی که محیط‌زیست نسبت به استان ما با این منابع طبیعی و جنگلی دارد، نمی‌توان کاری انجام داد. امیدواریم با شکل‌گیری منطقه آزاد تجاری بخشی از مشکلات ما برطرف شود.

لزوم توجه به همگرایی در استان

نماینده مردم آزادشهر و رامیان در مجلس گفت: با همگرایی فعالان سیاسی، ‌اجتماعی و ... است که می‌توان انتظار پیشرفت استان را داشت.

ابراهیمی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با تأکید بر اهمیت مدیریت انتظارات مردم، گفت: در انتخابات‌های گذشته شاهد بودیم که کاندیدای مجلس و ریاست جمهوری شعارها و وعده‌هایی را مطرح می‌کنند و ما از آن‌ها نپرسیدیم که آیا قانون به شما اجازه تحقق چنین اقدامی را داده یا نه!؟ این موضوع باعث شد که انتظارات مردم بالا رفت و وقتی بر اساس برخی شعارها، رأی دادند و دیدند بعد از آن هیچ کاری صورت نگرفت، کمی دچار افسردگی شدند. رسانه‌ها، حاکمیت و همه بخش‌ها باید در زمینه حدود اختیارات قانونی نماینده مجلس و یا رئیس‌جمهور فرهنگ‌سازی کنند تا دیگر دچار چنین موضوعی نباشیم.

وی با تأکید بر اهمیت مشارکت مردم در انتخابات، گفت: با توجه به نقشه‌هایی که نظام استکباری برای کشور ما دارد، فارغ از این‌که مردم در انتخابات به چه گرایش یا فردی رأی می‌دهند، حضور آن‌ها در انتخابات از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. همه باید در این زمینه همت داشته باشیم و از تهمت و برچسب زدن به دیگران خودداری کنیم.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.