• چهارشنبه / ۲۲ آبان ۱۳۹۸ / ۲۰:۱۱
  • دسته‌بندی: فارس
  • کد خبر: 98082214837
  • خبرنگار : 50031

برگزاری بزرگداشت شهدای بسیج در شیراز

باقرزاده: خواسته شهدا در بیانیه گام دوم نهفته است

سردار باقرزاده

ایسنا/فارس فرمانده کمیته جست و جوی مفقودین ستادکل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی با اشاره به اهمیت تداوم راه شهدا با دقت به خواسته‌های آنان، تاکید کرد که برای اطلاع از خواسته شهدا باید به بیانیه گام دوم انقلاب پرداخت.

سردار محمد باقرزاده عصر چهارشنبه ۲۲ آبان در بزرگداشت شهدای بسیج شیراز و یادواره شهید شفاف، در شیراز با بیان اینکه ادامه راه شهدا در بیانیه گام دوم انقلاب دقیقا تبیین شده است، گفت: اگر خواستیم خواسته شهدا را بدانیم باید به این گام دوم بپردازیم؛ البته گام دوم نه یک امر خوردنی است نه پوشیدنی، نه بوییدنی، نه دودکردنی است بلکه یک عمل است و باید انجام شده و گام آن برداشته شود.

وی با هشدار اینکه نباید فریب خناسان و شیاطین و دشمنان شویم زیرا آنان می‌خواهند راه شهدا را به تعطیلی بکشانند، گفت: درگام دوم انقلاب هم صغری، هم کبری و هم حکم قضیه کاملا مشخص شده است مشروط به اینکه ما واقعیت‌ها و پدیده‌ها را آنگونه که هست خوب دریابیم و بشناسیم.

باقرزاده بیان کرد: برای اجرای گام دوم انقلاب باید عقل، ادراکات، علم و شعور و هم نحوه اندیشه خود را ارتقا دهیم و کسی در این راه نباید توقف کند لذا برای اینکه انقلاب خود را جلو ببریم باید حتی نحوه اندیشیدن خود را تغییر دهیم و یاد بگیریم که چگونه فکر کنیم.

او افزود: شهید شفاف وقتی چشم دلش باز شد و همه چیز را شفاف دید در انجام تکیلف الهی در صحنه جنگ تردید نکرد و این‌گونه آسمانی شد، پس فرصت‌ها به انسان عرضه می‌شود و این انسان است که باید تشخیص دهد از کدام فرصت می‌تواند استفاده کند.

باقرزاده اظهار کرد: گاهی اوقات تصور می‌کنیم که ما برد کردیم که در این دنیا ماندیم و از مواهب ظاهری این دنیا بهره‌مند می‌شویم، بله اگر در این شرایط انسان آخرت را ترسیم کند خوب است به شرطی که برای دین کار کند.

فرمانده کمیته جست‌وجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح با تأکید بر اینکه شهدا ضرر نکردند بلکه کسی ضرر کرده است که خسارتی به دینش وارد شده است، گفت: آن کسی که برای دینش سرمایه‌گذاری کرده، هیچ‌گاه خسارت ندیده است.

وی یادآور شد:‌ جنگ که رخ می‌دهد، یک ملت بین جنگیدن و تسلیم، عزت و ذلت، ایستادن و مقاومت و تسلیم شدن مضطر می‌شود در اینجا مردم به سه دسته تقسیم می‌شوند. دسته اول وادادگان هستند که تسلیم دشمن می‌شوند و اصلاً قائل به جنگیدن نیستند و می‌گویند تسلیم، دسته دوم عافیت‌طلبان هستند که جان خود را نجات می‌دهند و به جای دیگر می‌روند و با جنگ مخالف نیستند اما آن را برای خود نمی‌خواهند و دسته سوم شهادت‌طلبان هستند که خودی دیگر نمی‌بینند و این افراد پناهگاه همه هستند.

باقرزاده با یادآوری اینکه در روایت‌ها آمده است که مؤمن برای همه مسلمانان پناهگاه است و در امر دفاع از دین و مردم سبقت می‌گیرد، گفت: در زمان وقوع جنگ صدام و بسیاری از کشورها گمان می‌کردند جنگ یک هفته‌ای یا یک ماهه و یا سه ماهه تمام می‌شود.

این مقام نظامی خاطرنشان کرد: اکنون هم در فتنه‌های هوشمند دشمن بخشی از افراد در سناریوی دشمن نقش ایفا می‌کنند و ممکن است ظاهرشان خیلی موجه و مسلمان و علمایی باشد اما صدایشان صدای شیطان است؛ این‌ها قائل به استقامت نیستند و طبعاً نه دنبال استقامت فرهنگی، نه نظامی و نه مقاومتی یا همان اقتصاد مقاومتی می‌روند و به آن قائل نیستند وقت را دارند تلف می‌کنند و تنفس مصنوعی می‌گیرند تا فضایی برایشان باز شود و ما باید در مقابل چنین افرادی هوشیار باشیم.

وی اضافه کرد: این افراد اگرچه به‌صورت ظاهری و عقلانی ولایت فقیه را قبول دارند اما چون کارکردهای عقلانی جزو واردات قلبی آن‌ها نشده است، پس باور ندارند یعنی ایمان به ولایت فقیه ندارند لذا مردم باید تکلیف خود را با این جماعت در انتخابات و مسائل پیش‌رو روشن کنند.

باقرزاده همچنین گفت: موشک‌های جمهوری اسلامی بسیار دقیق و نقطه زن است و نمونه آن را در قضیه داعش مشاهده کردیم که چگونه دقیقا مواضع داعش مورد اصابت موشک‌های ایران قرار گرفتند.

فرمانده کمیته جست‌وجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح با تأکید بر اینکه اثبات ولایت فقیه یک بحث نحوی نیست بلکه یک بحث عقلی است، گفت: عقل می‌گوید باید ولایت فقیه باشد و کارکرد آن باید جزو وارادت قلبی فرد شود اما جماعت وادادگان در این مبحث زیربنایی مشکل دارند.

وی، اولین خصوصیت شهادت‌طلبان را عالم بودن به زمانه دانست و گفت: شهید شفاف و سایر شهدا حواسشان بود که در چه روزگاری دارند زندگی می‌کنندو دوست را از دشمن تشخیص داده بودند و اصلاً خاصیت جنگ اینگونه است به طوری که شهید چمران می‌گوید وقتی شیپور جنگ نواخته می‌شود مرد از نامرد شناخته می‌شود.

باقرزاده با بیان اینکه در زمان جنگ حقیقت‌ها و میزان صداقت‌ها مشخص می‌شود، گفت: شهدا به واسطه اینکه به آن وحی زلال و علم و معرفت صحیح دست یافته بودند و از آبشخور امام عادل جامعه یعنی امام راحل که راه درست را بر اساس آیات الهی تشخیص می‌داد، سیراب می‌شدند، در تشخیص وظیفه خود اشتباه نکردند و دریافت درستی داشتند و می‌دانستند باید از امام واجب‌الاطاعه، اطاعت کرد.

فرمانده کمیته جست‌وجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح، عزت امروز شهدا را مرهون اطاعت‌پذیری آنان از امام دانست و گفت: شهدا از دستور امام سرپیچی نکردند و ناخالصی در دریافتشان نبود و این معرفت و بینش باعث شد که کشش‌هایشان درست ساماندهی شود و در مسیر درست این کشش‌ها رشد کرد که بینش آنان باعث شد یک کشش و رغبت برای رسیدن به درگاه خدا در آن‌ها حاصل شود و تبدیل به مشتاقان مرگ و شهادت شدند.

وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه تعبیر جاماندگان اربعین لفظ خوبی نیست و جامعه متدینین و مومنان باید این را اصلاح کنند، گفت: ما جامانده اربعین نداریم زیرا کسی که در مسیر حسین‌بن علی(ع) حرکت می‌کند، جامانده نیست؛ اگر اینطور باشد شهدا هم که بر اساس شهادت نتوانستند به کربلا بروند، جامانده هستند در صورتی که همگی این‌ها مشتاقان اربعین هستند پس به جای اینکه لفظ جاماندگان اربعین به کار ببریم از لفظ مشتاقان اربعین استفاده کنیم زیرا شوق حرکت دل است.

باقرزاده با تأکید بر اینکه انسان باید بتواند تشخیص دهد وظیفه‌اش چیست و این نیازمند معرفت و بینش است اما کار به اینجا تمام نمی‌شود،‌ گفت: بعد از تشخیص وظیفه، انسان باید شجاعت انجام وظیفه را داشته باشد؛ تشخیص یک بحث و عمل به آن وظیفه دیگری است و اصولاً عمل به وظیفه شجاعت می‌خواهد. خیلی‌ها تشخیص می‌دهند که وظیفه‌شان چیست اما در صحنه عمل شجاعت ندارند و زورشان به خودشان و هوا و هوس‌هایشان نمی‌رسد لذا شجاعت این است که اول حریف خود شویم بعد حریف دشمن.

فرمانده کمیته جست‌وجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه شهدا اول زورشان به خودشان رسید بعد به جنگ با دشمن رفتند، گفت: روزانه صدها عامل انحرافی و بازدارنده جلوی شهدا ما صف می‌شد که به جنگ نروند اما آنان کار درست را انجام دادند و امروز هم شهدای مدافع این راه انتخاب کرده‌اند.

وی بیان کرد: ‌این مسئله تداوم می‌خواهد یعنی همه گام‌ها را تا هدف برداریم و دست از هدف برنداریم و این کار استقامت می‌شود پس اول بصیرت، دوم شجاعت و سوم استقامت است.

باقرزاده با تأکید بر اینکه کسی نمی‌تواند ادعا کند که شهدا باخته‌اند، گفت: شهدا در آن مقطع زمانی آن چیزی که تکلیفشان بوده را درست تشخیص داده و پای کار آمدند و به وظیفشان عمل کردند و ما در ادامه این مسیر داریم دو مطلب داریم، یکی پیام‌رسانی شهدا که تکلیف همگانی است و دوم عمل کردن به سفارش شهداست که باید راه آنان را ادامه دهیم.

او همچنین گفت: امروز در فضای مجازی هر چیز بنجلی که ارسال می‌شود، مردم بدون اینکه خوب بر روی تأمل کنند، برای همدیگر فوروارد می‌کنند در صورتی که باید فکر کنیم که هر مطلب چه می‌گوید.

فرمانده کمیته جست‌وجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح با تأکید بر اینکه مؤمن باید تیزبین باشد نه ریزبین، گفت: حواس‌ها باید جمع شود و ما باید جایگاه خدا را در زندگی خود مشخص کنیم و بدانیم که تا وقتی خدا به کاری اراده نکرده است، آن کار محقق نمی‌شود و این یعنی توحید.

وی همچنین با بیان اینکه افراد بسیاری تلاش می‌کنند تا ما را وارد بحث دو قطبی سازش و جنگ کنند، گفت: این افراد گمان می‌کنند ما مولا و آقا نداریم و ما بی‌صاحب و ناتوان و بی‌پناه هستیم لذا این وادادگان مشکل توحیدی دارند چون نصرت‌های الهی را هنوز باور نکرده‌اند.

باقرزاده تأکید کرد: آن خدایی که در انقلاب و جنگ و پس از جنگ ما را یاری داد بعد از این هم می‌تواند ما را یاری کنند. خدا، خدایی کردن خود را بلد است و ما باید به وظیفه خود عمل کنیم.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.