• شنبه / ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۱:۳۶
  • دسته‌بندی: کرمان
  • کد خبر: 00061214881
  • خبرنگار : 50187

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان کرمان:

باید امروز به گفتمان مدیریت جنگ برگردیم

دفاع مقدس

ایسنا/کرمان مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان کرمان گفت: بروز استعدادها در صحنه مدیریت جنگ می تواند الگوی بزرگی در حوزه های مدیریت کشور باشد. اکنون حس می کنیم سوءمدیریت داریم و باید امروز به گفتمان مدیریت جنگ برگردیم.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، سرهنگ"محمدمهدی ابوالحسنی" صبح امروز 30 شهریورماه در نشست خبری به مناسبت هفته دفاع مقدس اظهار کرد: با تجربه ها و توفیقاتی که در جنگ نصیب ما شد، انسان های بزرگی در این مقطع از تاریخ کشور ما بروز کرد. جوانانی که سرداران بزرگی شدند.
وی افزود: جوانان ما در دوران دفاع مقدس شاید از لحاظ آکادمیک تحصیلات نظامی نداشتند اما منشاء تحولات بزرگی در جنگ شدند و نمونه بارز آن شهید حسن باقری و همچنین سردار حاج قاسم سلیمانی است که ما کرمانی ها کمتر از سردار سلیمانی صحبت می کنیم.
ابوالحسنی تصریح کرد: بروز استعدادها در صحنه مدیریت جنگ می تواند الگوی بزرگی در حوزه های مدیریت کشور باشد. اکنون حس می کنیم سوءمدیریت داریم و باید امروز به گفتمان مدیریت جنگ برگردیم.
وی بیان کرد: با مدیریت جنگ و استعداد جوانان در دوران دفاع مقدس بازدارندگی در حوزه امنیتی و نظامی ایجاد شده و امیدواریم این مدیریت در صحنه های اقتصادی و دیگر امور جامعه استفاده شود.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان کرمان گفت: آنچه که ما را در جنگ پیروز کرد در راس آن خدامحوری بود که  شاخصه ما در دفاع بود و بعد از آن، اراده ملت ایران بود که استقامت و مقاومت های بزرگی را رقم زد.
وی افزود: دوران دفاع مقدس بهشت اخلاقیات انسان ها بود که باید این رفتارها در جامعه امروز ما تسری پیدا کند و دولت باید دنبال مدیریت جنگ باشد و از آن الگو بگیرد و مردم باید رفتارهای عالی رزمندگان را در جامعه گسترش دهند که اگر به این موضوعات توجه شود جامعه ای موفق و متعالی خواهیم داشت.

رژه نیروهای مسلح فردا 31 شهریورماه ساعت 8 و 30 دقیقه در کرمان برگزار می شودابوالحسنی در ادامه با اشاره به نامگذاری روزهای هفته دفاع مقدس عنوان کرد: "ما پیروزیم" شعار محوری هفته دفاع مقدس امسال است.
وی اظهار کرد: رژه نیروهای مسلح فردا 31 شهریورماه ساعت 8 و 30 دقیقه در کرمان برگزار می شود و عملیات کربلای 3 از اول تا 5 مهرماه بعد از نماز مغرب و عشاء در موزه دفاع مقدس به نمایش در می آید.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان کرمان گفت: برگزاری دوره آموزشی آشنایی با دفاع مقدس ویژه مدیران استان، دیدار با خانواده شهداء و جانبازان، برگزاری شب خاطره گرامیداشت عملیات ثامن الائمه در منزل حسینجان ایرانمنش، صبحگاه مشترک نیروهای مسلح، همایش سنگرسازان بی سنگر، نمایشگاه اسناد دفاع مقدس، رونمایی از 20 یادمان شهداء در 20 مدرسه، هفتمین کنگره ادبیات پایداری، رونمایی از کتب دفاع مقدس، تجلیل از سربازان روز اول مهرماه، شب خاطره ویژه روحانیون، زنگ مهر و ایثار، ویژه برنامه حماسه زینبی و ... از دیگر برنامه های گرامیداشت هفته دفاع مقدس در استان کرمان است.
وی با تاکید بر انتقال فرهنگ دفاع مقدس اظهار کرد: ویژه برنامه حماسه زینبی با حضور خانم انجم شعاع روز چهارشنبه سوم مهرماه در کرمان برگزار می شود. این خانم مادر دو شهید و دو جانباز است که همسرش نیز جانباز 50 درصد است و همچنین خواهر دو شهید می باشد.