• یکشنبه / ۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ / ۱۵:۵۴
  • دسته‌بندی: حوادث، انتظامی
  • کد خبر: 93020704696
  • منبع : نیروی انتظامی جمهوری اسلامی

هکری که هک شد!

هکری که هک شد!

رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی مازندران، از دستگیری متهم به هک سیستم های رایانه ای در شهرستان بابل خبر داد .

رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی مازندران، از دستگیری متهم به هک سیستم های رایانه ای در شهرستان بابل خبر داد .

به گزارش سرویس «حوادث» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، سرهنگ احمدرضا رستمی با اعلام این خبر افزود: در پی شکایت و مراجعه فردی به ماموران پلیس فتا در شهرستان بابل مبنی بر اینکه فرد یا افرادی ناشناس با استفاده از ایمیل یکی از دوستانش اطلاعات شخصی وی را هک کرده، موضوع در دستور کار کارآگاهان و کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات مازندران، افزود: هکرها که با دسترسی به ایمیل و اطلاعات شخصی شهروندان آنان را مورد تهدید و اخاذی قرار می دادند، با انجام اقدامات فنی و پلیسی فردی به نام " ف – ر " را به اتهام هک سیستم های رایانه‌ای شناسایی کردند.

رستمی خاطرنشان کرد: ماموران در ادامه تحقیقات با هماهنگی مرجع قضایی متهم به هک سیستم‌های رایانه‌ای را در مخفیگاهش شناسایی و دستگیر کردند.

رییس پلیس فتای مازندران، افزود: متهم در تحقیقات و بازجویی های فنی پلیس ضمن اقرار به بزه انتسابی در اعترافات خود به پلیس عنوان کرد که ابتداً ایمیل یکی از دوستان شاکی را هک کرده و سپس از آن طریق اطلاعات شاکی را بدست آورده و اقدام به تهدید و اخاذی از شاکی کردم.

رستمی به کاربران فضایی مجازی و اینترنت هشدار داد: از بازکردن ایمیل های ناشناس خودداری کرده و رمز ایمیل خود را به صورت کامل و ترکیبی از حروف و اعداد قرار دهند و از در اختیار قرار دادن رمز ایمیل به افراد ناشناس خودداری کنند.

انتهای پیام