• سه‌شنبه / ۱۰ تیر ۱۳۹۳ / ۱۱:۱۶
  • دسته‌بندی: حوادث، انتظامی
  • کد خبر: 93041005906
  • خبرنگار : 71431

ریزش مرگبار "آوار" در میدان 68 نارمک

مرگ سه کارگر ساختمانی در پی ریزش آوار - مشهد

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از ریزش مرگبار آوار بر سر سه کارگر در محله نارمک خبر داد.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از ریزش مرگبار آوار بر سر سه کارگر در محله نارمک خبر داد.

سید جلال ملکی در گفت‌وگو با خبرنگار «حوادث» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این باره گفت: در ساعت 17:55 عصر روز گذشته یک مورد حادثه ریزش آوار به سامانه 125 اطلاع داده شد که به دنبال آن ستاد فرماندهی آتش نشانان ایستگاه 17 و گروه نجات 10 و 12 را به محل حادثه واقع در میدان 68 نارمک اعزام کرد.

ملکی اضافه کرد: پس از حضور آتش نشانان در محل مشاهده شد که کارگران حین تخریب یک ساختمان دو طبقه مسکونی بودند که ناگهان این حادثه رخ داده و تخریب سقف و دیواره‌های این ساختمان سبب محبوس شدن سه نفر از آنان در زیر آوار شده است.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با اشاره به اقدامات آتش نشانان در محل حادثه اظهار کرد: عوامل آتش نشانی همزمان با ایمن سازی محل اقدامات خود برای خارج کردن این افراد را آغاز کرده و پس از مدتی نخستین کارگر که یک افغان بود را از زیر آوار خارج کرده و به عوامل اورژانس مستقر در محل تحویل دادند.

ملکی با بیان اینکه تنها بدن این کارگر تا نیمه بیرون از آوار مانده بود و دو کارگر دیگر تماما در زیر خروارها خاک محبوس شده بودند، گفت: اقدامات آتش نشانان برای نجات دو کارگر دیگر ادامه داشت که دقایقی بعد آنان موفق شدند یک کارگر 35 ساله ایرانی را زنده از زیر آوار خارج کنند و برای انتقال به بیمارستان به عوامل اورژانس تحویل دهند.

وی اضافه کرد: پس از مدتی آتش نشانان سومین کارگر را که یک جوان 24 ساله افغان بود از زیر آوار خارج کرده و به عوامل اورژانس تحویل دادند که آنان پس از بررسی علائم حیاتی مرگ وی را تایید کردند.

به گفته سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران آتش نشانان در ساعت 20 به عملیات خود خاتمه دادند و علت حادثه از سوی کارشناسان در دست بررسی است.

انتهای پیام