• سه‌شنبه / ۳۰ شهریور ۱۳۹۵ / ۰۰:۲۸
  • دسته‌بندی: رسانه
  • کد خبر: 95063018474
  • منبع : صدا و سیما

آغاز به‌کار شبکه‌های «شما» و «امید» همزمان با عید غدیر

آغاز به‌کار شبکه‌های «شما» و «امید» همزمان با عید غدیر

در آستانه عید سعید غدیر و با حضور رئیس رسانه ملی، پخش شبکه تلویزیونی «شما» و پخش آزمایشی شبکه تخصصی «امید» آغاز شد.

به گزارش ایسنا به نقل از رسانه ملي، مراسم افتتاح رسمي شبكه‌هاي «شما»  و«اميد» عصر روز دوشنبه، ۲۹ شهريور با حضور علي عسكري رئيس رسانه ملي برگزار شد.

عسكري در مراسم افتتاحيه شبكه «اميد» گفت: رسانه ملي با توجه به تاكيدات مقام معظم رهبري «مدظله‌العالي» مبني بر توجه ويژه به توليد برنامه‌هاي مناسب براي نسل نوجوان و جوان كشور، راه‌اندازي شبكه اختصاصي براي اين گروه سني را در اولويت قرار داد و بحمدالله با تلاش همكاران معاونت‌هاي سيما و فني امروز شاهد راه اندازي شبكه تخصصي«اميد» براي نوجوانان و جوانان هستيم كه اميدواريم اين شبكه بتواند معارف اهل بيت (ع) را به خوبي براي نوجوانان عرضه كند.

 وي با اشاره به توطئه ‌هاي دشمنان براي انحراف نسل جوان و نوجوان كشور تاكيد كرد: شبكه اميد بايد با برنامه‌ريزي مناسب و شناخت دقيق نيازهاي نسل آينده ساز كشور، برنامه‌هاي مناسبي را در پاسخ به نيازهاي جوانان تهيه و پخش كند.

 رئيس رسانه ملي همچنين در آئين افتتاح شبكه تلويزيوني «شما»، آغاز به كار دوباره اين شبكه را با توجه به تنوع فرهنگي و قوميتي كشور، مهم ارزيابي كرد و افزود: ضرورت توجه رسانه به تنوع فرهنگي، زيبايي‌هاي گردشگري و ظرفيت‌هاي اقتصادي سراسر كشور ايجاب مي‌كند تا در شبكه‌‌اي مستقل موضوعاتي همچون گردشگري، اقوام، آداب و رسوم ايرانيان، موسيقي و توانمندي‌هاي استان‌ها معرفي شود، براين اساس تصميم گرفته شد تا پخش شبكه «شما» از سر گرفته شود.

 رئيس صداوسيما گفت: اين شبكه بايد عصاره زيبايي‌هاي ايران باشد و بتواند براي همه ايرانيان بهترين‌هاي كشور را به نمايش ‌بگذارد.

وی اظهار اميدواري كرد كه پخش برنامه‌هاي متنوع و جذاب از اين شبكه مورد توجه مردم و مخاطبان قرار گيرد.

 گفتني است شبكه تلويزيوني «شما» با شعار «شبكه شما، شبكه مردم ايران» با رويكرد اجتماعي و فرهنگي و توجه ويژه به موضوعاتي همچون گردشگري، اقوام، آداب و رسوم ايرانيان، موسيقي و توانمندي‌هاي استاني، پخش برنامه‌هاي خود را آغاز كرد.

 پخش آزمايشي شبكه تخصصي «اميد» با حضور  علي‌رضاحاتمي فرزند شهيد حاتمي از دانشمندان هسته‌اي كشور كه در مراسم حج سال گذشته به درجه شهادت نائل آمد و فرزند شهيد سيد حميدرضا حسيني خبرنگار شهيد صداوسيما در حادثه منا، در حالي آغاز شد كه قرار است اين شبكه از سه‌شنبه ۳۰ شهریور فعاليت‌هاي خود را به صورت رسمي آغاز كند.

 برنامه‌هاي شبكه اميد فقط ويژه نوجوانان و براي گروه سني ۱۲ تا ۱۸ سال است. اين شبكه تلويزيوني از ساعت ۱۴ تا ۲۲ برنامه خواهد داشت و برنامه‌هاي اصلي شبكه از ساعت ۱۸ تا ۲۲ باكس اصلي است و ۱۴ تا ۱۸ تكرار روز قبل است.

  در افتتاح اين شبكه‌ها  ميرباقري معاون سيما، دارابي معاون استان ها، عليدادي معاون توسعه و فناوري رسانه، محمد سرشار مدير شبكه «اميد»، مهدي قاسمي مدير شبكه «شما» و جمعي از كاركنان اين شبكه‌ها حضور داشتند.

انتهای پیام