• شنبه / ۲۹ آبان ۱۳۹۵ / ۱۲:۵۱
  • دسته‌بندی: حوادث، انتظامی
  • کد خبر: 95082919963
  • منبع : نیروی انتظامی جمهوری اسلامی

رشد همکاري دوجانبه مرزبانان ايران و عراق در تسريع تردد زوار

IMAGE11479543845306.jpg

فرمانده مرزباني ناجا گفت: همکاري دوجانبه مرزبانان ايران و عراق در تسريع تردد زوار نسبت به سال گذشته رشد خوبي داشته است.

به گزارش ایسنا هيئت امور مرزي ستاد کل نيروهاي مسلح به سرپرستي سردار "ولي مدني"با حضور در پايانه مرزي مهران به اتفاق سردار "رضايي" از پايانه مرزي و عملكرد ماموران وهمچنين از روند بازگشت زائران به ميهن اسلامي به صورت ميداني بازديد وسپس در جلسه قرارگاه اربعين مرزباني شركت كرد.

سردار رضایی فرمانده مرزباني ناجا در اين جلسه گزارشي از اقدامات به عمل آمده از اربعين سال قبل تاکنون درحوزه مرزباني در راستاي تسهيل و مديريت در تردد زائران در مرزهاي سه گانه مهران، همكاري خوب استانداران ايلام و خوزستان، جلسات و ديدار هاي ديپلماتيک با طرف عراقي، بازديد هاي تخصصي وآموزشي نيروهاي مستقر در ميدان و به كارگيري صد ها نيروي مجرب و آموزش ديده در سه شيفت سازماندهي در پايانه هاي مرزي، ارائه كرد.

سردار رضايي با اشاره به بالاترين سقف تردد زوار در تاريخ 25 و26 آبان ماه از مرز مهران، افزود: زيرساخت کشور مقابل، بسيار کم و جوابگوي حجم زياد زائران نيست، طرف عراقي علي رغم تلاش و فراتر از اختيارات و توان شان، همكاري خيلي خوبي را در تسهيل تردد زائران انجام دادند.

وي ادامه داد: سرعت در تردد و همکاري همه نيروهاي مستقر در پايانه نسبت به سال گذشته افزايش داشت، از سوي ديگر حضور به موقع در ميدان باعث کمک سريع و اتخاذ تاکتيک هاي مناسب مديريتي شد.

سردار رضايي، بازديد هاي مشترک ميداني مرزبانان ايران و عراق را يکي از اقدامات به موقع مرزباني ناجا برشمرد و افزود: با برگزاري جلسات مشترك ميداني، بازديدهاي هوايي و حتي حضور مقامات كشور عراق در بازديدهاي مربوطه، بسياري از مشكلات آني و لحظه اي برطرف مي شد كه اين يک تدبير و تجربه بسيار خوب در مديريت بحران بود که بايد در سالهاي بعد نيز مورد استفاده قرار گيرد.

وي ادامه داد: با توجه به تجربه سال هاي اخير و استقبال بي نظير ملت و مردم مسلمان کشورمان و ابراز ارادت همه مسلمانان به شرکت در راهپيمايي بزرگ اربعين، هر سال بايد از سوي مقامات رده بالا و تصميم ساز در زمينه موضوع ويزای راهكار مناسبي اتخاذ شود تا خللي درتسريع تردد زائران بوجود نيايد.

فرمانده مرزباني ناجا در پايان با ابراز اميدواري در مورد اتخاذ تصميمات خوب در اربعين آينده با توجه به تجارب کسب شده، گفت: کنگره عظيم اربعين به آبرو و حيثيت ما اعتبار مي بخشد، بايد عملکرد و تصميمات ما به گونه اي باشد که ايراني ها و مسلمانان با عزت و افتخار در زيارت اربعين شرکت کنند؛ نبايد تردد زائر امام حسين به خاطرضعف زير ساخت هاي نامناسب مسدود شود بلکه بايد حرمت زائر امام حسين(ع) حفظ گردد.

بر اساس گزارش سایت پلیس، در ادامه اين جلسه، سردار "ولي مدني" نماينده ستاد کل در امور مرزي هم در سخناني از گزارش عملکرد فرمانده مرزباني و تلاش کليه مرزداران در مديريت عمليات تسهيل در تردد زائران اربعين حسيني (ع) تقدير و بيان كرد: هدف از اين بازديد و ديدار، ابلاغ سلام و خداقوت سرلشکر "باقري" رئيس ستاد کل نيروهاي مسلح بود، اميدوارم اين زحمات مورد رضايت مردم و مقبول خداوند قرار بگيرد.

انتهای پیام