• شنبه / ۲۵ دی ۱۳۹۵ / ۱۱:۲۲
  • دسته‌بندی: مرکزی
  • کد خبر: 95102515467
  • منبع : نمایندگی مرکزی

در ساخت 2000 واگن حمل و نقل شهری؛

سهم واگن پارس را مناقصه تعیین می کند

سهم واگن پارس را مناقصه تعیین می کند

ایسنا/مرکزی عضو کمیسیون صنایع و معادن و نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: سهم استان مرکزی و شرکت واگن پارس از ساخت 2000 واگن حمل و نقل شهری با انجام پروسه مناقصه تعیین می‌شود.

سید مهدی مقدسی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، ساخت دو هزار واگن حمل و نقل شهری را از جمله سیاست‌های برنامه ششم در راستای توسعه مترو دانست و گفت: توسعه حمل‌ونقل شهری با تامین حداقل دو هزار واگن در کلانشهرهای کشور در لایحه برنامه ششم توسعه مطرح شده است.

وی بیان کرد: با تصویب این لایحه در مجلس شورای اسلامی و تایید شورای نگهبان از ابتدای سال 1396 این قانون اجرا و مکانیسم اجرایی شدن آن با انجام مناقصه عملیاتی خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه این مناقصه در بین شرکت‌های داخلی انجام خواهد شد، افزود: طبیعتا هر شرکتی که پیشنهاد مناسب‌تری به این مناقصه دهد، سهم بیشتری در تولید خواهد داشت.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه ساخت دو هزار واگن قطعا توسط تولیدکنندگان داخلی صورت خواهد گرفت، تصریح کرد: شرکت واگن پارس اراک از جمله تولیدکنندگان داخلی است که از ظرفیت بالایی برای تولید برخوردار است که امیدواریم با پیشنهاد مناسبی که در پروسه برگزاری مناقصه از سوی این واحد تولیدی و صنعتی ارائه می‌شود، استان مرکزی بتواند سهم بالایی از این میزان تولید را در برنامه ششم توسعه به خود اختصاص دهد.

وی با تاکید بر منویات مقام ‌معظم‌ رهبری در عملیاتی کردن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: حمایت از تولید ملی و اتکا به توانمندی داخلی از جمله تاکیدات رهبر معظم‌ انقلاب در حوزه اقتصاد مقاومتی است و مجلس شورای اسلامی نیز با تاکید بر این منویات ساخت این تعداد واگن برای حمل‌ونقل شهری را با استفاده از توان داخلی در برنامه ششم توسعه مصوب کرده است.

مقدسی تصریح کرد: امیدواریم دولت نیز با سیاستگذاری صحیح منابع تخصیص دو هزار واگن حمل‌ونقل شهری را به گونه‌ای تامین کند که نظر مجلس را جلب کرده و در برنامه ششم توسعه و از ابتدای سال 1396 به مرحله اجرا درآید و در مدت زمان پنج سال آینده به سیستم ناوگان حمل‌ونقل ریلی شهری افزوده شود.

انتهای پیام