• سه‌شنبه / ۷ شهریور ۱۳۹۶ / ۱۰:۵۵
  • دسته‌بندی: آسیا،خاورمیانه
  • کد خبر: 96060703928
  • خبرنگار : 71496

لاوروف در ابوظبی: در حل بحران قطر با هیچ طرفی رقابت نمی‌کنیم

لاوروف در ابوظبی: در حل بحران قطر  با هیچ طرفی رقابت نمی‌کنیم

وزیر خارجه روسیه در دیدار با پادشاه بحرین در ابوظبی با اشاره به آمادگی مسکو برای کمک به حل بحران منطقه خلیج فارس، تاکید کرد، مسکو از طرح کویت برای حل این بحران حمایت می‌کند و به دنبال رقابت با هیچ طرفی در این زمینه نیست.

به گزارش ایسنا به نقل از ایلاف، سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه در ابوظبی مذاکراتی با حمد بن عیسی آل خلیفه، پادشاه بحرین داشت.

وزیر خارجه روسیه در این دیدار بر آمادگی مسکو برای کمک به عبور از بحران منطقه با قطر بدون رقابت با کویت یا هیچ طرفی در این زمینه تاکید و حمایت خود از طرح کویت برای این بحران را اعلام کرد.

وی افزود: مسکو و کویت موضعگیری‌های نزدیک و یا حتی می‌توان گفت موضعگیری‌های یکسانی درباره مهم‌ترین مشکلات منطقه در ارتباط با سوریه، لیبی، یمن و شرایط قطر دارند و ما برای مشارکت فعال در این زمینه به شکلی که برای همه طرف‌ها مناسب باشد، آماده‌ایم.

لاوروف ادامه داد: ما از طرح کویت حمایت می‌کنیم و نمی‌خواهیم با هیچ طرفی رقابت کنیم، ما روابط خوبی با همه کشورهایی داریم که در این شرایط بسیار دشوار قرار دارند.

این مسئول روس با اشاره به اینکه توافقنامه‌های آستانه در حال اجرا هستند هر چند از سرعت مطلوبی برخوردار نیست، ابراز امیدواری کرد که دور بعدی مذاکرات آستانه که به زودی برگزار خواهد شد، اجازه ثبت توافقنامه‌ها درباره برگزاری مناطق کاهش تنش در سوریه در اسنادی قانونی را بدهد.

لاوروف پیش از امارات، به کویت سفر کرده بود و قرار است به زودی به قطر نیز برود.

پادشاه بحرین در ابتدای این مذاکرات با اشاره به سفرهایش در گذشته به روسیه گفت: تمامی آن سفرها در بالاترین سطح انجام شدند.

لاوروف نیز گفت: اگر ملک حمد متمایل به سفر مجدد به روسیه باشند، مسکو از این مساله استقبال خواهد کرد.

انتهای پیام