• شنبه / ۱۵ مهر ۱۳۹۶ / ۱۳:۰۱
  • دسته‌بندی: رسانه
  • کد خبر: 96071507670
  • خبرنگار : 71548

گفت‌وگو با تهیه‌کننده برنامه «سروستان»

«تلاش می‌کنیم زبان مردم باشیم»

«تلاش می‌کنیم زبان مردم باشیم»

برنامه تلویزیونی «سروستان» تلاش می‌کند که با حضور نمایندگان مجلس و دولت در هر یک از استان‌های کشورمان، آسیب‌ها و مشکلات آنها را مطرح و وعده‌های مسوولان را پیگیری کند.

در این راستا مهدی خدایی ـ تهیه‌کننده برنامه «سروستان» ـ در گفت‌وگو با ایسنا درباره اهداف و ساختار این برنامه تلویزیونی اظهار کرد: این برنامه با رویکرد بیان ظرفیت‌های کلان هر استان از زبان نمایندگان همان استان، تهیه و پخش می‌شود. روال برنامه در این ۲۰ قسمتی که تاکنون روی آنتن رفته به این صورت بوده است که با همکاری مرکز صداوسیما هر استان گزارش‌های میدانی ویژه‌ای از مشکلات استان و دغدغه‌های مردمی تهیه می‌شود و نمایندگان هر استان بر اساس این گزارش‌ها در برنامه سخن می‌گویند.

او ادامه داد: اتاق فکر برنامه «سروستان» تلاش می‌کند که آسیب‌ها و نقاط ضعف و قوت هر استان‌ را شناسایی کند و تیم تولید طبق نتایج حاصل شده برای تهیه‌ گزارش‌های میدانی و مصاحبه با نمایندگان مجلس برنامه‌ریزی می‌کند. از طرفی هم برای بهتر دیده شدن برنامه آقای دارابی (معاون امور استان‌های سازمان صداوسیما) دستور اکید داده‌اند که مرکز هر استانی که نماینده مجلس آن در برنامه «سروستان» حضور پیدا می‌کند، همزمان برنامه را از شبکه استانی پخش کند. خوشبختانه تاکنون از بازخوردهایی که در سامانه پیامکی برنامه داریم اینطور برداشت می‌شود که مردم برنامه را می‌بینند.

تهیه‌کننده برنامه «سروستان» همچنین درباره‌ی اینکه چطور مشکلات و آسیب‌های مهم و اصلی هر استان را تشخص می‌دهند، بیان کرد: در این راستا مرکز تحقیقات و پژوهش هر استان کمک ویژه‌ای به برنامه می‌کند؛ چراکه آنها در جریان مشکلات مردمی هر استان هستند و آمار و اطلاعات خوبی از نقاط ضعف و قوت هر استان دارند. طبیعتاً وقتی این آمار و اطالاعات در اختیار اتاق فکر برنامه «سروستان» قرار می‌گیرد، آنها نیز مطابق آن طرح و برنامه‌ریزی می‌کنند. به عنوان مثال ممکن است یک استانی هنوز مشکل راه داشته باشد یا در برخی از استان‌ها مشکل آلودگی هوا و آب وجود دارد. به عنوان مثال بر اساس همین آمار و اطلاعات متوجه شدیم که در یک استانی ۲۱ سال است که می‌خواهند یک فرودگاه راه‌اندازی کنند، ولی در این سال‌ها عملاً هیچ اتفاق مهمی رخ نداده است؛ که ما در برنامه آن استان با حضور نماینده مجلس به همین مساله پرداختیم.

خدایی با بیان اینکه «تلاش می‌کنیم برای سوال پرسیدن از نمایندگان مجلس زبان مردم باشیم»، افزود:‌ ساختار برنامه اینگونه است که در هر برنامه باید نمایندگان مجلس و نمایندگان دولت هر استان که در رأس آنها استاندار هست، حضور داشته باشند. ما تا آنجا که بتوانیم تلاش می‌کنیم که خود استاندار در برنامه حضور داشته باشند، ولی اگر به هر دلیلی ایشان نتوانستند به برنامه بیایند، معاون برنامه‌ریزی و نظارت ایشان یا دبیر اقتصاد مقاومتی هر استان مهمان برنامه «سروستان» می‌شوند.

او در پاسخ به این پرسش که بیان دغدغه‌ها و مشکلات هر استان در برنامه «سروستان» در عمل چه نتایجی به همراه داشته است، توضیح داد: این برنامه تازه شروع شده و طبیعتاً هنوز در عمل کاری انجام نشده است، اما این قول را روی آنتن از مسوولان گرفته‌ایم که موضوعات مطرح شده در برنامه پیگیری شود. هدف ما این است که در درازمدت و در سری دوم برنامه حتماً قول‌هایی که نمایندگان مجلس و مسوولان استانی در برنامه دادند را پیگیری و بررسی کنیم.

به گزارش ایسنا، برنامه تلویزیونی «سروستان» با رویکرد معرفی ظرفیت‌های هر استان، سه شنبه هرهفته از ساعت ۲۲ از شبکه شما پخش می‌شود.

انتهای پیام