• چهارشنبه / ۱۰ آبان ۱۳۹۶ / ۱۱:۱۲
  • دسته‌بندی: مجلس
  • کد خبر: 96081005993
  • خبرنگار : 90089

اولادقباد: در ایران همه با تمام توان از سپاه پاسداران پشتیبانی می‌کنند

اولادقباد: در ایران همه با تمام توان از سپاه پاسداران پشتیبانی می‌کنند

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: سالهاست دوره دخالت آمریکا و دیگر مستکبران در امور داخلی ایران به سر آمده است.

به گزارش ایسنا، فریده اولادقباد در نطق میان دستور امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی، با گرامیداشت سالروز تبعید امام و یوم‌الله ۱۳ آبان، گفت: همگی این حوادث نشان‌دهنده دخالت آمریکا در امور داخلی ایران است.

وی تاکید کرد: به اظهارات سخیف ترامپ درباره سپاه، برجام و بنیه دفاعی هشدار می‌دهم و به دشمنان جمهوری اسلامی می‌گویم که در ایران همه با تمام توان از سپاه پاسداران پشتیبانی می‌کنند.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس چالش‌های وزارت آموزش و پرورش را در راس همه چالش‌های کشور دانست و افزود: دولت باید آموزش و پرورش را در اولویت بودجه قرار دهد. در حالی که سهم آموزش و پرورش در بودجه سایر کشورها از ۱۵ تا ۲۵ درصد اما در ایران این عدد ۱۰ درصد است.

به گفته این نماینده مردم تهران در مجلس، نبود تعادل و توازن منطقه‌ای در دسترسی به سرانه استاندارد فضای آموزش و پرورش، بالا بودن سن مدارس و استهلاک بالای آنهاست که در تهران ۵۰ درصد نیازمند نوسازی و بهسازی است و در استان لرستان ۴۰ درصد  مدارس نیازمند نوسازی و بهسازی است.

اولادقباد کمبود کلاس‌های درسی، بی‌توجهی به مسکن مهر پردیس، عدم توجه به زیرساخت‌های مسکن مهر کشور، ارتقاء منزلت اجتماعی معلمان، نظام رتبه‌بندی معلمان، فقدان وجود سامانه‌های سرمایشی و گرمایشی در مدارس، فقدان انگیزه‌های لازم در کادر آموزش و اداری وزارتخانه و بازنگری در ساختار اداری و مدیریتی نظام آموزش و پرورش را از نیازهای اساسی این وزارتخانه برشمرد.

وی خطاب به دولت خواستار ارائه لایحه‌ای توسط وزارت آموزش و پرورش برای ساماندهی نیروهای حق‌التدریس دولتی، غیرانتقاعی، پیش دبستانی و نهضتی شد.

اولادقباد با تشریح چالش‌های آموزش عالی، گفت: پایین بودن سطح آموزش عالی با نیازهای اقتصادی و اجتماعی کشور، توسعه نامتوازن و روند کاهش کیفیت آموزش‌ها، تعاملات نامناسب وزارت علوم با عرصه‌های بین‌المللی، توجه به اعتبارات دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی جدیدالتاسیس در بودجه ۹۷، توجه به مطالبات قانونی تشکل‌های قانونی و احیای کرسی‌های آزاداندیشی و قانونمند کردن شرایط بورسیه‌ها با توجه به استعدادها و قابلیت‌های دانشجویان از جمله نیازهای نظام آموزش عالی است.

نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به آثار منفی آسیب‌های اجتماعی، گفت: در دولت روحانی برای تسهیل ازدواج جوانان، رفع بیکاری و اشتغال‌زایی وعده‌هایی داده شد. و برای حل مشکلات اقتصادی، اجرای اقتصاد مقاومتی و افزایش تولید داخلی باید در دستور کار قرار گیرد. برای رشد پایدار اقتصادی راه‌حل اساسی برای فراهم کردن شرایط سرمایه‌گذاری باید به اجرا درآید. راهبرد اصلی دولت، بهبود فضای کسب و کار است در این صورت فضای رانت‌جویی محدودتر می‌شود.

انتهای پیام