• پنجشنبه / ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ / ۱۴:۱۷
  • دسته‌بندی: خراسان جنوبی
  • کد خبر: 97021307193
  • منبع : نمایندگی خراسان جنوبی

درمیان، دومین تولیدکننده گوشت سفید در خراسان جنوبی

درمیان، دومین تولیدکننده گوشت سفید در خراسان جنوبی

ایسنا/خراسان جنوبی فرماندار درمیان با بیان اینکه صنعت پرورش طیور از مهمترین صنایع اشتغالزا و تولیدی شهرستان درمیان است گفت: این شهرستان مرزی دومین تولید کننده گوشت سفید در استان خراسان جنوبی است

به گزارش ایسنا، «محمد بشیری‌زاده» امروز 13 اردیبهشت جاری در مراسم تودیع و معارفه رئیس شبکه دامپزشکی درمیان گفت: اشتغال بخش قابل توجهی از مردم شهرستان به دامداری و جمعیت عشایری شهرستان درمیان حاکی از نقش موثر و کلیدی فعالیت‌های دامپزشکی در اقتصاد منطقه و معیشت مردم درمیان است.

فرماندار درمیان با بیان این که صنعت پرورش طیور شهرستان درمیان از مهمترین صنایع اشتغال‌زا و تولیدی شهرستان است، افزود: شهرستان مرزی درمیان دومین تولیدکننده گوشت سفید در خراسان جنوبی است.

وی افزود: ارائه خدمات بهداشتی به پرورش دهندگان طیور و پیاده‌سازی سیاست‌های کنترل بهداشتی طیور در شهرستان از اولویت‌های کاری دامپزشکی است.

بشیری‌زاده با اشاره به نقش دامداری بر درآمد و اشتغال مردم درمیان افزود: تأمین نیازهای واحدهای دامی در راستای حفظ سرمایه دامی، ارتقاء بهداشت جامعه و از همه مهم تر تأمین امنیت غذایی مردم مهمترین رسالت دامپزشکی در شهرستان درمیان به شمار می‌رود .

فرماندار درمیان رعایت اصول بهداشتی مهم ترین اصل در سلامت عمومی جامعه دانست و افزود: حمایت از تولیدکنندگان از مهمترین محورهای اقتصاد مقاومتی است که دامپزشکی در این زمینه نقش بی‌بدیلی در شهرستان درمیان دارد.

وی با بیان اینکه همه دستگاه‌ها در حوزه بهداشت مسئولیت دارند، افزود: فعالیت‌های دامپزشکی در زمینه پیشگیری نقش موثری در ارتقای بهداشت عمومی، سلامت جامعه و کاهش هزینه‌های درمانی دارد.

بشیری‌زاده با اشاره به ضرورت راه‌اندازی کشتارگاه صنعتی طیور شهرستان درمیان افزود: بهبود امکانات و توسعه زیرساخت‌های دامپزشکی برای مقابله با تهدیدات و بیماری‌های واگیردار دام در شهرستان مرزی درمیان ضرورت دارد.

در این مراسم از زحمات «مهدی مدرسی» قدردانی و «مهدی عارفی‌نیا» به عنوان سرپرست شبکه دامپزشکی درمیان معرفی شد .

انتهای پیام