• یکشنبه / ۲۷ خرداد ۱۳۹۷ / ۱۷:۱۴
  • دسته‌بندی: گیلان
  • کد خبر: 97032712744
  • منبع : نمایندگی گیلان

استاندار گیلان:

هزینه‌کرد در پروژه‌های شیلاتی نوعی سرمایه‌گذاری است

هزینه‌کرد در پروژه‌های شیلاتی نوعی سرمایه‌گذاری است

ایسنا/گیلان استاندار گیلان گفت: هرچه برای پروژه‌های شیلاتی هزینه کنیم در واقع سرمایه‌گذاری کرده‌ایم و با گسترش فعالیت شیلاتی علاوه‌بر کار زیست‌محیطی خدمتی ماندگار برای نسل آینده بر جا گذاشته‌ایم.

به گزارش ایسنا، دکتر «مصطفی سالاری» در بازدید از موسسه تحقیقات بین‌المللی تاسماهیان دریای خزر گفت: خصیصه کار شیلات زیست محیطی است و هرچه در این زمینه هزینه کنیم در واقع سرمایه‌گذاری کرده‌ایم و با گسترش فعالیت شیلاتی علاوه بر کار زیست محیطی خدمتی ماندگار برای نسل آینده بر جا گذاشته‌ایم.

وی با اشاره به خدمات ارزنده موسسه تحقیقات شیلاتی به ویژه موسسه بین‌المللی تاسماهیان دریای خزر گفت: وجود این مرکز تحقیقاتی مهم در استان برای ما جای بسی افتخار است و ما تمام تلاشمان را برای ارائه هرچه بهتر به چنین موسساتی بکار خواهیم بست و لازم است دانش چنین موسساتی تجاری‌سازی شود و تحقیقات در راستای منافع مردم باشد.

سالاری خاطرنشان کرد: موسسه تحقیقاتی تاسماهیان باید اولویت‌های مشخصی داشته باشد و هدف مشخص تا بتوانیم به نتایج خوبی برسیم و قطعاً این موسسه اقدامات ارزشمندی را در حال انجام است.

وی ادامه داد: با توجه به جایگاه کشورمان در بحث خاویار و تاسماهیان و جایگاه اول استان در کشور، قطعاً نقش این موسسه بسیار مهم است.

استاندار گیلان افزود: زیر ساخت‌های مهمی در این موسسه وجود دارد و مهم‌ترین این سرمایه، نیروی انسانی بسیار قوی و موثر و هیئت علمی زبده آن است که باید حداکثر استفاده را از این نیروی انسانی ببریم.

وی افزود: بخشی از تأسیسات این موسسه فرسوده شده است که نیاز به مرمت و بازسازی دارد.

سالاری یادآور شد: همه حلقه‌های زنجیره تولید مهم است از بخش تولید بچه ماهی تا نهایت بازار که حلقه آخر است و این موسسه تحقیقاتی است که با کارهای تحقیقاتی مناسب می‌تواند نقش تأثیرگذاری در اقتصاد بومی و کشور و ملی داشته و مهم‌ترین هدف این موسسه باید کمک به پرورش‌دهندگان باشد و تحقیقات کاربردی آنان باید به نفع مردم تعریف شود.

استاندار گیلان امروز از بخش‌های مختلف موسسه تحقیقات بین‌المللی تاسماهیان دریای خزر هم‌چنین از رهاسازی یک میلیون و پانصد هزار قطعه ماهی خاویاری در دریای خزر بازدید کرد.

انتهای پیام