• دوشنبه / ۸ مرداد ۱۳۹۷ / ۰۹:۳۷
  • دسته‌بندی: خراسان شمالی
  • کد خبر: 97050804021
  • منبع : نمایندگی خراسان شمالی

مدیر کل انتقال خون استان خبر داد

ارسال 4500 واحد پلاسمای خون از خراسان‌شمالی به خارج از کشور

ارسال 4500 واحد پلاسمای خون از خراسان‌شمالی به خارج از کشور

ایسنا/خراسان شمالی مدیر کل انتقال‌خون خراسان‌شمالی از آمادگی این استان برای ارسال 4500 واحد پلاسمای خون به خارج از کشور خبر داد.

دکتر «احسان روشن‌روان» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: هم‌اکنون این میزان از پلاسمای خون برای ارسال آماده است و به زودی این امر انجام خواهد شد و به کشورهای آلمان و اتریش فرستاده می‌شود.

وی با اشاره به این‌که یکی از موارد مورد تأکید سازمان انتقال خون ارسال پلاسمای خون به خارج از کشور است، افزود: با ارسال این فرآورده می‌توان داروهای مشتق از پلاسما تولید کرد و سپس همین داروها به داخل کشور ارسال خواهند شد.

مدیر کل انتقال‌خون خراسان‌شمالی ادامه داد: این داروها برای مداوای بیماران هموفیلی و بانوانی که گروه RH آن‌ها با همسرانشان متفاوت است مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی اظهار کرد: طی سال گذشته یک گروه از بازرسان از کشورهای اتریش و آلمان برای بررسی و تایید عملکرد دستگاه‌ها و اقدامات این اداره‌کل به‌منظور اجرای این طرح به این استان سفر کردند که مورد تایید قرار گرفت.

به گفته این مقام مسئول، تاکنون یک مرحله از پلاسماهای خونی از این استان به میزان 3000 و احد بوده ارسال شده و به زودی محموله دوم نیز ارسال خواهد شد.

وی یادآور شد: در مرحله نخست این محموله به سازمان انتقال خون در تهران ارسال و از آنجا به کشور مقصد ارسال خواهد شد.

انتهای پیام