• دوشنبه / ۵ شهریور ۱۳۹۷ / ۱۹:۲۸
  • دسته‌بندی: آموزش
  • کد خبر: 97060502551
  • خبرنگار : 99999

سومین آیین دانش‌آموختگی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد

فارغ‌التحصیلی

سومین آیین دانش‌آموختگی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با حضور ۸۰۰ دانش‌آموخته به همراه خانواده‌هایشان و با حضور جمعی از مسئولان دانشگاه در سالن همایش‌های هتل اسپناس پالاس برگزار شد.

به گزارش ایسنا، در حاشیه این مراسم دکتر محمد آقاجانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی خطاب به دانش‌آموختگان گفت: اگر امروز فارغ‌التحصیل می‌شوید همچنان به مطالعه آموختن و کسب مهارت در گرایش‌های مختلف علوم پزشکی نیاز دارید.

وی در ادامه از دانشجویان به عنوان بهترین سرمایه کشور یاد کرد و با بیان اینکه این دانشگاه حجم گسترده‌ای از عملیات آموزشی را در اختیار دارد و این باعث افتخار دانشگاه است، افزود: در حال حاضر یک سوم فارغ‌التحصیلان پزشکی و فوق‌تخصص به این دانشگاه تعلق دارند.

آقاجانی با اشاره به اینکه در سال جاری ۲۲۰۰ فارغ‌التحصیل در حوزه‌های مختلف پزشکی داشته‌ایم، گفت: امروز ۸۰۰ نفر به نمایندگی از ۲۲۰۰ نفر در این جشن شرکت کرده‌اند.

وی تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در ارزیابی‌های وزارت بهداشت به عنوان برترین دانشگاه از لحاظ آموزش پزشکی شناخته شده‌است و در این راستا برای پاسخگویی به نیازهای جدید آموزشی این دانشگاه برنامه حاکمیت آکادمیک و آموزش خدمت‌محور را در دستور کار خود قرار داده‌ایم و این برنامه را از سال گذشته آغاز کرده‌ایم. امیدواریم در سال جاری و سال آینده نیز با رویکردی نو در حوزه آموزش پزشکی بتوانیم پزشکان، دندانپزشکان، داروسازان و رشته‌های پرستاری و پیراپزشکی تربیت کنیم که برای خدمت به مردم کفایت لازم، مهارت کافی و اخلاق حرفه‌ای داشته باشند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی درخصوص بحث مهاجرت دانشجویان به خارج از کشور گفت: خوشبختانه رشته‌های پزشکی به طور نسبی جذابیت بیشتری نسبت به سایر رشته‌ها دارند اما آنچه قابل اهمیت است عدم سرمایه‌گذاری مناسب در ارائه خدمات است که متاسفانه تنها به عهده دولت است اما می‌توان با تشویق بخش خصوصی و استفاده از پتانسیل‌های این بخش در سرمایه‌گذاری و ارائه خدمات و همچنین توسعه بیمارستان‌های درمانی بهترین زمینه برای جذب فارغ‌التحصیلان داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه این شصت سال از تاسیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی می‌گذرد، افزود: در طول این سالها ۱۵ هزار فارغ التحصیل پزشک و دندانپزشک عمومی، ۸۰۰۰ پزشک متخصص و ۱۰۰۰ نفر در دوره دکترا از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند.

ئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در پایان به فعالیت‌های دانشجویی دانشگاه اشاره کرد و افزود: در یک سال اخیر ۱۳۵ انجمن علمی تاسیس شده و در کنار آن چهار تشکل دانشجویی و اولین انجمن دانشجویی ورزشی برای رفاه حال دانشجویان تاسیس شده است.

به گزارش ایسنا، در پایان این مراسم در حرکتی نمادین به هر یک از فارغ‌التحصیلان پرچم دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به عنوان نماد و هویت این دانشگاه اهدا شد.

انتهای پیام