• چهارشنبه / ۷ شهریور ۱۳۹۷ / ۱۶:۱۷
  • دسته‌بندی: لرستان
  • کد خبر: 97060703782
  • منبع : نمایندگی لرستان

بلندترین آبشار مصنوعی ایران احیا می‌شود

آبشار شلماش

ایسنا/لرستان بلندترین آبشار مصنوعی ایران در درب گنبد کوهدشت همزمان با هفته دولت در سال 94 کلنگ‌زنی شد.


به گزارش ایسنا، در مراسم کلنگ‌زنی هوشنگ بازوند استاندار وقت، محمدی فرماندار وقت، ملکشاهی نماینده مردم کوهدشت و رومشکان و دکتر سیدعلی نادر دهقانی‌الوار  رئیس جهاد دانشگاهی لرستان حضور داشتند و همگی بر ساخت این آبشار در اسرع وقت تاکید داشتند.

در سه سالی که از کلنگ‌زنی سپری شده، پروژه به دلیل عدم تامین منابع مالی پیشرفت فیزیکی آنچنانی نداشته اما در هفته دولت سال جاری خبرهای خوبی مبنی بر احیای این پروژه به گوش می‌رسد.

الهیار ملکشاهی، رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در این باره به ایسنا گفت: درب گنبد یک شهر توریستی، مذهبی بوده و بدون تردید این آبشار می‌تواند باعث ماندگاری بیشتر گردشگردان در این شهر شود.

وی ادامه داد: باید با تأمین اعتبار بار دیگر این پروژه احیاء شود و در این راستا نیاز است همکاری‌های لازم انجام شود.

ملکشاهی افزود: امیدواریم هرچه سریع‌تر عملیات اجرایی برای تکمیل پروژه بار دیگر آغاز شود.

همچنین سید موسی خادمی، استاندار لرستان در این رابطه گفت: با توجه به اینکه درب گنبد شهری سیاحتی و مذهبی است، ایجاد زیرساخت‌های گردشگری ضرورت انکارناپذیری است.

وی از تخصیص اعتبار لازم برای احیای بزرگ‌ترین آبشار مصنوعی کشور در این شهر خبر داد و افزود: معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری را مامور ویژه این پروژه خواهم کرد تا وضعیت را بررسی کند و به ما گزارش بدهد  و پس از آن اعتبار لازم برای این آبشار درنظر گرفته خواهد شد.


انتهای پیام