• سه‌شنبه / ۲۰ شهریور ۱۳۹۷ / ۱۳:۴۲
  • دسته‌بندی: خانواده
  • کد خبر: 97062010207
  • منبع : نمایندگی خراسان شمالی

مدیرکل حرفه‌آموزی کمیته امداد اعلام کرد

اختصاص ۲.۵ هزار میلیارد تومان به اشتغال مددجویان روستایی

اشتغالزایی کمیته امداد برای مناطق محروم حوالی خلخال - استان اردبیل

مدیرکل حرفه آموزی کمیته امداد امام خمینی(ره) از اختصاص ۲.۵ هزار میلیارد تومان به اشتغال مددجویان روستایی خبر داد.

به گزارش ایسنا، مهرعلی حق‌گویان، در نشست تخصصی حوزه اشتغال و خودکفایی کمیته امداد خراسان شمالی با اعلام اینکه امسال دو هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای ایجاد اشتغال پایدار در روستاها اختصاص‌یافته است، گفت: این اعتبار خاصه برای توسعه روستاها و ایجاد طرح‌های اشتغال پایدار درزمینهٔ بومی و محلی و همچنین کشاورزی، صنعت، دامداری و پرورش طیور اختصاص‌یافت.

وی مجموع اعتبار اشتغال این نهاد در سال ۹۷ را ۴۵۰۰ میلیارد تومان بیان کرد و افزود: پیش‌بینی می‌شود طی امسال برای بیش از ۲۰۰ هزار نفر از جوانان نیازمند و مددجویان تحت حمایت این نهاد اشتغال پایدار ایجاد شود.

حق‌گویان در ادامه به حمایت‌های کمیته امداد از تولید داخلی اشاره کرد و گفت: این نهاد برای تحقق شعار سال که از سوی رهبر معظم رهبری به‌عنوان سال حمایت از کالای ایرانی نام‌گذاری شده که چند راهبرد اساسی را برنامه‌ریزی کرده است.

مدیرکل حرفه‌آموزی و کاریابی کمیته امداد حمایت از بنگاه‌های اقتصادی و ایجاد اشتغال از طریق این بنگاه‌ها را مهم‌ترین هدف این نهاد در حمایت از کالای ایرانی و توسعه رونق بنگاه‌های اقتصادی عنوان کرد و ادامه داد: طی این برنامه جدید هر بنگاه‌ها اقتصادی در صورت استخدام پنج نفر از مددجویان به‌صورت دائم از تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی قرض‌الحسنه کمیته امداد بهره‌مندمی شوند.

حق‌گویان ادامه داد: همچنین بنگاه‌های اقتصادی با بکار گیری نیروی موردنیاز خود از بین مددجویان می‌توانند از معافیت پرداخت حق بیمه این افراد تا دو سال به‌صورت کامل بهره‌مند شوند.

وی در ادامه به ارائه آموزش‌های رایگان به مددجویان اشاره کرد و افزود: ۱۶۰ هزار نفر از مددجویان مستعد اشتغال امسال از دوره‌های آموزشی بهره‌مند می‌شوند و هم‌اکنون این دوره‌ها در سه گروه مقدماتی، مهارت‌های فنی و حرفه‌ای و پایدارسازی توسعه در حال انجام است.

وی به برنامه جدید کمیته‌امداد در حوزه ارائه دوره‌های آموزشی فنی و حرفه‌ای برای بنگاه‌های اقتصادی اشاره کرد و تأکید کرد: این نهاد به واحدهای تولیدی و بنگاه‌های اقتصادی نیازمند نیرو، افراد متخصص همراه با دوره‌های رایگان آموزشی تخصصی ارائه می‌دهد.


انتهای پیام