• شنبه / ۱۲ آبان ۱۳۹۷ / ۱۰:۲۳
  • دسته‌بندی: سلامت
  • کد خبر: 97081205372
  • خبرنگار : 71619

سالی چند ایرانی قربانی بیماری‌های غیرواگیر می‌شوند؟

سالی چند ایرانی قربانی بیماری‌های غیرواگیر می‌شوند؟

مدیرکل دفتر مدیریت بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت ضمن ارائه آخرین آمار از مرگ‌ومیر ناشی از بیماری‌های غیرواگیر، اقدامات وزارت بهداشت در این راستا را تشریح کرد.

دکتر افشین استوار در گفت‌وگو با ایسنا، درباره آخرین آمار مرگ و میر ناشی از بیماری‌های غیر واگیر گفت: بر اساس آخرین آمارهایی که داریم حدود ۸۰هزار مرگ ناشی از بیماری‌های غیرواگیر اصلی در بازه سنی ۳۰ تا ۷۰ سال در کشور رخ می‌دهد.

وی با بیان اینکه مرگ ناشی از بیماری‌های غیرواگیر زودرس است، گفت: مرگ در سن ۳۰ تا ۷۰ سالگی مرگ زودرس محسوب می‌شود؛ یعنی مرگ به واسطه بیماری‌های غیر واگیر زودتر رخ می‌دهد؛ چراکه یک مرگ طبیعی باید در سن ۷۰ سالگی به بعد رخ دهد.

به گفته مدیرکل دفتر مدیریت بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت، بیماری‌های قلبی _ عروقی، دیابت، سرطان‌ها و بیماری‌های مزمن تنفسی چهار بیماری غیرواگیر اصلی هستد که مرگ‌ومیر  زیادی را شامل می‌شوند.

وی درباره اقدامات وزارت بهداشت در راستای پیشگیری از بیماری‌های غیرواگیر نیز گفت: تلاش وزارت بهداشت بر این است که ۸۰هزار مرگ ناشی از این بیماری‌ها را کاهش دهیم. بر همین اساس، هدفی که در سند ملی پیشگیری و کنترل بیماری‌های غیر واگیر در نظر گرفته شده است، کاهش ۲۵ درصدی مرگ‌های زودرس ناشی از بیماری‌های غیرواگیر تا سال ۱۴۰۴ است.

انتهای پیام