• سه‌شنبه / ۲۰ آذر ۱۳۹۷ / ۱۵:۴۹
  • دسته‌بندی: فرامنطقه ای
  • کد خبر: 97092010210
  • خبرنگار : 71415

درخواست اپوزیسیون از رهبر حزب کارگر انگلیس برای طرح رای عدم اعتماد به دولت

درخواست اپوزیسیون از رهبر حزب کارگر انگلیس برای طرح رای عدم اعتماد به دولت

رهبران احزاب اپوزیسیون در مجلس عوام انگلیس شامل حزب ملی اسکاتلند (SNP) و لیبرال دموکرات‌ها امروز سه شنبه نامه‌ای را خطاب به جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر نوشته و از او خواستند طرح رای عدم اعتماد علیه دولت ترزا می را اجرایی کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، در نامه‌ این رهبران نوشته شده است: ما بار دیگر خطاب به شما تاکید میکنیم اگر طرح رای عدم اعتماد را به جریان بیاندازید از حمایت کامل ما برخوردار خواهید شد.  امروز ما از شما و کابینه در سایه‌ شما می‌خواهیم به عنوان رهبر اپوزیسیون قبول کنید که طرحی را مطرح کرده و به ما اختیار دهید که اعتماد به این دولت را قبل از آن که بیش از حد دیر شود بی‌آزماییم و دوباره پارلمان را مسئول این پروسه کنیم.

این نامه از سوی یان بلکفورد رهبر حزب SNP  در وستمینستر، وینس کیبل، رهبر لیبرال دموکرات‌ها و کارولین لوکاس، یک قانون گذار حزب سبز و یک قانون‌گذار ارشد دیگر امضا شد.

در حال حاضر حزب کارگر از مجموع 650کرسی مجلس عوام 257 کرسی را دراختیار دارد و حزب SNP دارای 35 و لیبرال دموکرات‌ها 11 کرسی و حزب سبز یک کرسی در این مجلس دارند و مجموع آن 308 رای می‌شود هرچند که هنوز با اکثریت فاصله دارد.

انتهای پیام