• چهارشنبه / ۲۶ دی ۱۳۹۷ / ۰۹:۱۵
  • دسته‌بندی: علم و فناوری جهان
  • کد خبر: 97102613973
  • خبرنگار : 30167

زمین، نمایشگاه تابلوهای شگفت‌انگیز از منظر فضا+تصاویر

زمین، نمایشگاه تابلوهای شگفت‌انگیز از منظر فضا+تصاویر

سرگئی ریازانسکی دانشمند و فضانورد روس که تا به حال دو بار به فضا سفر کرده و بیش از ۳۰۰ شبانه روز در ایستگاه فضایی بین‌المللی اقامت داشته، در جریان سفرهای فضایی خود عکاسی را به عنوان یکی از کارهای مورد علاقه‌اش با جدیت دنبال می‌کرد.

به گزارش ایسنا؛ او توانست چند هزار عکس از زمین بگیرد که منظره‌های مختلفی را با نگاهی هنری به نمایش می‌گذارد. او معتقد است زمین، نمایشگاهی با هزاران تابلو شگفت انگیز است و اینک تصمیم دارد به تدریج این تصاویر را منتشر کند. بعضی از عکس‌های او منظره‌های شگفت‌انگیزی از زمین را به نمایش می‌گذارد زیرا زمان‌های اقامتش در مدار، فصل‌های مختلفی را شامل می‌شده و تفاوت‌های آب و هوایی منجر به بوجود آمدن طرح و نقش‌های عجیبی از سیاره ما شده است.

یکی از تصاویر (شماره۱) مربوط به بولیوی است. این کشور مدت‌ها است که  برای کاشت محصولات کشاورزی و مراتع اقدام به جنگل‌زدایی کرده و میانگین نرخ جنگل‌زدایی در آنجا بالاترین در آمریکای جنوبی است. در این تصویر مناطق کشاورزی و جنگلی در کنار هم، با نظم خاصی دیده می‌شود.

عکس بعدی متعلق به منطقه آمور در شرق دور روسیه است. رودخانه های این منطقه در فصل سرمای زمستانی زیبایی خاصی به آن می‌دهد. در این رودخانه‌ها بیش از ۱۴۰ گونه ماهی زندگی می‌کنند که بیشتر از هر رودخانه روسیه است.
منطقه مرتفع و کوهستانی خان تنگری در مرز چین-قرقیزستان و قزاقستان قرار دارد خان تنگری در زبان مغولی به معنی "خان آسمان" است. مردم این منطقه کوهستانی و صعب العبور از کهن‌ترین قبیله‌های ترک- مغول به شمار می‌روند.
ریازانسکی در توصیف عکس بعدی نوشته است: در این تصویر چه می‌بینید؟ پرنده؟ سفره ماهی؟ تختخواب؟ نه این عکس جایی است که رودخانه اِبرو در اسپانیا به دریای مدیترانه می‌ریزد.

انتهای پیام