• سه‌شنبه / ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ / ۱۴:۱۰
  • دسته‌بندی: سیاست خارجی
  • کد خبر: 97112311948
  • خبرنگار : 71290

در مراسم بزرگداشت پیروزی انقلاب در ترکمنستان مطرح شد

سفرهای رسمی مقامات ایران و ترکمنستان عامل اصلی روابط در حال توسعه دو کشور است

سفرهای رسمی مقامات ایران و ترکمنستان عامل اصلی روابط در حال توسعه دو کشور است

مراسم گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در محل ساختمان سفارت ایران در عشق‏‌آباد با حضور ده‌ها سفیر و دیپلمات‌ خارجی مقیم این کشور برگزار شد.

به گزارش ایسنا، رشید مرداف، معاون رئیس کابینه وزرا و وزیر امور خارجه ترکمنستان در مراسمی که به مناسبت چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی برگزار شد، طی سخنانی با بیان این‌که جناب آقای «قربانقلی بردی‌محمداف» رئیس جمهور ترکمنستان امروز وقتی‌که اینجانب را برای حضور در این جشن اعزام کردند از من خواستند که به نمایندگی از ایشان به کلیه ایرانیان مقیم ترکمنستان و همچنین به کلیه ملت ایران، به این مناسبت موفقیت و آبادانی و رفاه آرزو کنم.

در این مراسم بر این نکته تاکید شد که سطح گفت‌وگوی سیاسی بین کشور ترکمنستان و جمهوری اسلامی ایران بالا است و رفت و آمد و سفرهای رسمی متقابل سران و ارتباط صمیمی سران و مقامات دو کشور عامل اصلی روابط در حال توسعه روابط همه جانبه به خصوص روابط سیاسی است. در فوریه ماه سال گذشته میلادی حسن روحانی، رئیس جمهور اسلامی ایران به عشق‌آباد سفر رسمی انجام داد که در جریان این سفر مذاکرات در سطح بالا دوجانبه و هیأت همراه انجام شد و در نتیجه آنها بسته اسناد همکاری در عرصه‌های مختلف امضا شد.

همچنین اعلام شد که ترکمنستان و جمهوری اسلامی ایران روابط و همکاری فعال فرهنگی و انسانی دارند و این تعاملات مبتنی بر اشتراکات فراوان تاریخی، فرهنگی و سنتی است و در این زمینه در سال جاری میلادی در نظر است چندین جلسه و همایش درباره مشاهیر مشترک ادبی، فرهنگی، علمی به صورت مشترک برنامه‌ریزی و برگزار شود.

انتهای پیام