• سه‌شنبه / ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ / ۱۶:۵۳
  • دسته‌بندی: فارس
  • کد خبر: 97112312099
  • منبع : نمایندگی فارس

مدیر مرکز اورژانس فارس اعلام کرد:

امدادرسانی به ۴۰ هزار تصادف در فارس‌ طی 10 ماهه امسال

اورژانس

ایسنا/فارس ‌مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: اورژانس فارس در ۱۰ ماه منتهی به پایان دیماه امسال بیش از ۱۹۴ هزار مأموریت انجام داده که بیش از ۴۰ هزار مورد آن تصادفات رانندگی بوده است.

‌به گزارش ایسنا‌، محمدجواد مرادیان سه شنبه ۲۳ بهمن در جمع خبرنگاران گفت: طی ۱۰ ماه منتهی به پایان دیماه امسال، ۵۶۰ هزار و ۳۱۸ مورد تماس با مرکز اورژانس فارس برقرار شده که از این ۱۹۴ هزار و ۲۴۷ مورد نیازمند اعزام امدادگران به محل بوده است.

وی با بیان اینکه از کل مأموریت‌های اجرایی شده توسط اورژانس فارس ۴۰ هزار و ۲۵۶ مورد تصادف بوده است؛ گفت: آمار اعزام مأموریت‌های تصادف جاده‌ای اورژانس طی این مدت در فارس افزایش داشته است.

مرادیان ادامه داد: بیشترین مأموریت‌های تصادفی در محورهای مواصلاتی استان به ترتیب مربوط به جاده شیراز اصفهان، شیراز فسا بندرعباس و شیراز کازرون بوده است.

رئیس اورژانس فارس با یادآوری اینکه ۲۱ درصد مأموریت‌های اجرا شده در ۱۰ ماه گذشته، مربوط به حوادث ترافیکی بوده است، گفت: ۵۴ درصد مأموریت‌ها غیر تصادفی، ۱۲ درصد بیماری‌های قلبی و ۱۲ درصد بیماری‌های تنفسی و انواع مسمومیت‌ها بوده است.

او با تاکید بر اهمیت فرهنگ سازی و اطلاع رسانی، با هدف جلوگیری از ایجاد مزاحمت تلفنی برای اورژانس، از ثبت ۸۷ هزار و ۵۱۳ تماس مزاحمت تلفنی در سامانه اورژانس، طی ۱۰ ماهه ابتدایی امسال خبر داد که نسبت به سال گذشته، ۲۲ درصد افزایش یافته است.

مرادیان با بیان اینکه اورژانس ۱۱۵ استان فارس در تمام ساعات شبانه روز آماده ارائه خدمت به بیماران و مصدومان است اضافه کرد: اورژانس هوایی فارس نیز در طی ۱۰ ماه امسال با انجام ۸۶ سورتی پرواز توانسته تعداد قابل توجهی از بیماران را به مراکز درمانی انتقال دهد.


انتهای پیام