• دوشنبه / ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ / ۱۱:۴۴
  • دسته‌بندی: اقتصاد کلان
  • کد خبر: 97112915158
  • خبرنگار : 71600

افزایش فرصت‌های شغلی در کشورهای اروپایی

اتحادیه اروپا

مرکز آمار اتحادیه اروپا اعلام کرد نرخ اشتغال زایی در این اتحادیه 0.2 درصد افزایش یافته است.

به گزارش ایسنا، طی سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۸ در مقایسه با سه ماهه سوم سال، شمار افراد شاغل در منطقه یورو ۰.۳ درصد و در کشورهای عضو اتحادیه اروپا ۰.۲ درصد افزایش یافته است. در مقایسه با مدت مشابه سال ۲۰۱۷، اشتغال‌زایی به طور متوسط هم در ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا و هم در ۱۹ کشور عضو منطقه یورو، ۱.۲ درصد افزایش یافته است.

هم چنین فرصت‌های شغلی در سال ۲۰۱۸ در منطقه یورو ۱.۴ درصد و در اتحادیه اروپا ۱.۳ درصد بیشتر شده است. این در حالی است که نرخ رشد اشتغال‌زایی سال ۲۰۱۷ در منطقه یورو و اتحادیه اروپا ۱.۶ درصد بود که نشان دهنده کاهش نرخ رشد فرصت‌های شغلی کشورهای اروپایی در سال ۲۰۱۸ است.

منطقه یورو شامل ۱۹ کشور بلژیک، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواکی و فنلاند است که از یورو به عنوان واحد پولی خود استفاده می‌کنند. اتحادیه اروپا نیز دارای ۲۸ عضو است که شامل ۱۹ کشور عضو منطقه یورو به علاوه انگلیس، بلغارستان، مجارستان، لهستان، دانمارک، سوئد، کرواسی، جمهوری چک و رومانی است.

نرخ بیکاری نیز در منطقه یورو تا پایان ماه دسامبر در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۰.۷ درصد کاهش یافته است. متوسط نرخ بیکاری ۱۹ کشور عضو منطقه یورو تا پایان سال ۲۰۱۸ به ۷.۹ درصد رسیده است که هر چند در مقایسه با ماه نوامبر تغییری نکرده است اما نسبت به نرخ بیکاری سال ۲۰۱۸ به میزان ۰.۷ درصد کمتر شده است. هم چنین این نرخ در ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا معادل ۶.۶ درصد برآورد شده است.

در بین کشورهای عضو، کمترین نرخ بیکاری تا پایان سال ۲۰۱۸ متعلق به جمهوری چک با ۲.۱ درصد بوده است و پس از این کشور، آلمان با ۳.۳ درصد، لهستان با ۳.۵ درصد و هلند با ۳.۶ درصد قرار دارند. از طرف دیگر بیشترین نرخ بیکاری مربوط به یونان با ۱۸.۶ درصد بوده است و پس از این کشور، اسپانیا با ۱۴.۳ درصد و ایتالیا با ۱۰.۳ درصد، بیشترین نرخ بیکاری را در بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا داشته‌اند.

انتهای پیام