• شنبه / ۴ اسفند ۱۳۹۷ / ۱۹:۴۴
  • دسته‌بندی: مجلس
  • کد خبر: 97120401922
  • خبرنگار : 71620

تذکر نماینده سلماس در مورد کشاورزان آذربایجان غربی

شهروز برزگر

نمانیده مردم سلماس در مجلس گفت: اگر امروز گوشت قرمز و مرغ گران شده و دامداری سنتی کم کم در حال تعطیل شدن است؛ به این دلیل است که آن حمایت‌هایی که ما تعریف کرده‌ایم، دست دامداران و کشاورزان را نگرفته است.

به گزارش ایسنا، شهروز برزگر نماینده مردم آذربایجان غربی در ابتدای جلسه‌ی نوبت شب امروز (شنبه) در تذکری شفاهی گفت: موضوعی که من می‌خواهم مطرح کنم در خصوص کشاورزان آذربایجان غربی و شهرستان سلماس است. استحضار دارید که چند سال اخیر مصوب کردیم که همه‌ی وام‌ها ارزان و آسان به دست کشاورزان و دامداران برسد. ولی قوانین سفت و سختی که وزارت کار و وزارت جهاد کشاورزی در نظر گرفته‌اند که آثار سوء آن را در جامعه می‌بینید.

برزگر افزود: اگر امروز گوشت قرمز و مرغ گران شده و دامداری سنتی کم کم در حال تعطیل شدن است؛ به این دلیل است که آن حمایت‌هایی که ما تعریف کرده‌ایم، دست دامداران و کشاورزان را نگرفته است.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس در ادامه‌ی تذکر خود گفت: مباحث و بخشنامه‌هایی نیز وجود دارد که موجب بسته شدن دست این عزیزان می‌شود. مثلاً: برای نگهداری احشام، قوانین سفت و سختی همچون چوبی بودن سقف مکان نگهداری وجود دارد. این قوانین باعث شده است که کشاورزان سنتی که بیش از ۸۰ درصد محصولات را تأمین می‌کنند، نتوانند از همه‌ی امکانات استفاده کنند.

وی در پایان خطاب به پزشکیان تاکید کرد: لازم است تا گروهی ویژه از طرف مجلس برای حل این مشکل تشکیل شود. با توجه به کمبودهایی که در سال ۹۸ در زمینه‌ی احشام، گوشت قرمز و لبنیات داریم، حل این مشکل ضروری است.

انتهای پیام