• یکشنبه / ۵ اسفند ۱۳۹۷ / ۱۳:۰۸
  • دسته‌بندی: فرامنطقه ای
  • کد خبر: 97120502284
  • خبرنگار : 71129

وزیر خارجه ونزوئلا: پامپئو به دنبال دلیلی برای استارت جنگ است

وزیر خارجه ونزوئلا: پامپئو به دنبال دلیلی برای استارت جنگ است

وزیر خارجه ونزوئلا، امروز (یکشنبه) همتای آمریکایی‌اش را به سازماندهی به آتش کشیده شدن کامیون‌های حامل کمک‌های بشردوستانه در مرز با کلمبیا متهم کرده و گفت که وی به شدت به دنبال دلیلی برای آغاز جنگ علیه کاراکاس است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، خورخه آریزا، وزیر خارجه ونزوئلا در پیامی توئیتری نوشت: مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا فکر می‌کند که می‌تواند با به آتش کشیدن کامیون‌های حامل کمک‌های بشردوستانه برای ونزوئلا در مرز کلمبیا از سوی عاملان خودش جهان را گول بزند و فریب دهد. پامپئو و مردانش به شدت به دنبال دلیلی برای آغاز جنگ علیه دولت کاراکاس هستند. امروز، این عملیات شکست خورد. اگر شما می‌خواهید آنهایی را که این کامیون‌ها را به آتش کشیدند، بیابید، باید در میان کارمندان خودتان دنبالشان باشید.

روز شنبه، اپوزیسیون ونزوئلا تحت حمایت آمریکا تلاش کردند تا کامیون‌های کمک رسان را به داخل ونزوئلا ببرند اما نیروهای مخالف، آنها را در مرز کلمبیا به آتش کشیدند. اواخر همان روز، پامپئو تصاویر مربوط به این حریق را "تهوع آور" خواند.

در پی این رخداد، کارلوس هولمز تروخیلو، وزیر خارجه کلمبیا اعلام کرد که ایوان دوکو، رئیس جمهوری دستور داده تا مابقی کامیون‌های حامل کمک‌های بشردوستانه به کشور بازگردند.

انتهای پیام