• چهارشنبه / ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ / ۰۲:۱۳
  • دسته‌بندی: خراسان شمالی
  • کد خبر: 97121407671
  • منبع : نمایندگی خراسان شمالی

رئیس سازمان آتش نشانی بجنورد:

هر دست لباس آتش‌نشان‌ها 10 میلیون تومان هزینه دارد

هر دست لباس آتش‌نشان‌ها 10 میلیون تومان هزینه دارد

ایسنا/خراسان شمالی رئیس سازمان آتش نشانی بجنورد گفت: در سال 98 آتش نشانان‌های بجنورد لباس ویژه ندارند و باید با لباس معمولی به استقبال حوادث بروند.

مجید گریوانی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا با اشاره به اینکه قیمت هر دست لباس 10 میلیون تومان است، اضافه کرد: برای خرید این لباس ها یک میلیارد تومان اعتبار نیاز است و باید به این امر توجه ویژه شود.

وی با بیان اینکه با این شرایط و کمبودها در آتش نشانی، آتش نشانان نیز جانشان در خطر است، ادامه داد: آتش نشانان هم انسان هستند و باید برای حفاظت از جان آنان تلاش کرد.

وی با بیان اینکه برخی از اقلام آتش نشانی افزایش قیمت چشمگیری داشته است، اظهار کرد: در سال جاری تیم غواصی خوبی در بجنورد آموزش دیدند اما نبود لباس غواصی کار را برای آنان سخت کرده است.

گریوانی با اشاره به اینکه پنج دست لباس غواصی در بجنورد نیاز است، افزود: قیمت هر دست لباس 50 میلیون تومان است که در کل 250 میلیون تومان اعتبار نیاز دارد.

رئیس سازمان آتش نشانی بجنورد همچنین بر لزوم خرید تجهیزات خاص مدیریت مواد خطرناک برای رفع آلودگی در بجنورد تاکید کرد و گفت: در این زمینه نیز حداقل 10 دست لباس نیاز است. در حال حاضر به لحاظ توانمندی نیروی انسانی مشکلی در سازمان وجود ندارد اما در بخش تجهیزات کمبودها بسیار است.

این مقام مسئول با اشاره به عبور خودروهای حمل مواد سمی و خطرناک از قبیل آمونیاک و کلر از خیابان‌های سطح شهر، گفت: در صورتی که کوچکترین مشکلی از این ناحیه متوجه استان شود به هیچ وجه امکانات لازم را نداریم و ممکن است تبدیل به یک بحران شود.

وی تاکید کرد: در شرایط فعلی با تمام سختی های ممکن تلاش داریم بهترین خدمات را در حوادث ارائه دهیم ولی ارائه عملکرد بهتر نیازمند امکانات خاص است تا درد و آلام مردم کاهش یابد.

گریوانی با بیان اینکه 86 نفر در پنج ایستگاه سازمان آتش نشانی بجنورد مشغول خدمت هستند، اظهار کرد: 75 نفر از آنها نیروهای عملیاتی هستند.

پیش از این رئیس آتش نشانی بجنورد گفته بود، 6 استان در کشور نردبان آتش نشانی بلند را ندارند که خراسان شمالی نیز جزء این استان‌هاست.

گریوانی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا با اشاره به اینکه استان هایی که نردبان آتش نشانی ندارند دارای بالابر ویژه هستند، اضافه کرد: استان های کردستان، کهگیلویه و بویراحمد، سیستان و بلوچستان، ایلام، سمنان و خراسان شمالی استان‌هایی هستند که نردبان آتش نشانی ندارند اما خراسان شمالی حتی بالابر ویژه نیز ندارد.

وی ادامه داد: این موضوع چندین سال است که پیگیری می شود اما به نتیجه‌ای نرسیده است در حالی که زمان اقدام برای خرید این نردبان، اعتبار مورد نیاز 800 میلیون تومان بود و الان این مبلغ به 22 میلیارد و 500 میلیون تومان رسیده است.

گریوانی با اشاره به هزینه بالابر اظهار کرد: برای خرید بالابر نیز هفت میلیارد تومان اعتبار نیاز است که اعتبار اداره کل آتش نشانی در سال 98 هفت میلیارد خواهد بود و خرید این تجهیزات از اعتبار این اداره امکان پذیر نخواهد بود.

مدیرکل آتش نشانی خراسان شمالی افزود: اعتبار این تجهیزات باید از سوی استانداری فراهم شود در غیر این صورت خرید این تجهیزات برای استان امکان پذیر نیست.

گریوانی با اشاره به اینکه قبل از وقوع حوادث ناگوار باید اقدامات لازم را انجام داد، تصریح کرد: اگر در مجتمع ها که در استان تعدادشان کم نیست اتفاقی رخ دهد آتش نشانی استان نمی‌تواند جوابگو باشد و باید از خارج استان کمک‌ها برسد که در این شرایط اتفاقات ناگواری رخ می دهد.

انتهای پیام