• شنبه / ۳ فروردین ۱۳۹۸ / ۱۵:۴۴
  • دسته‌بندی: رسانه دیگر
  • کد خبر: 98010300593
  • منبع : فضای مجازی

خاطره‌ای از دولتداری هاشمی رفسنجانی

خاطره‌ای از دولتداری هاشمی رفسنجانی

رئیس سازمان تربیت بدنی در دولت سازندگی با بیان اینکه صبر و تحمل خصیصه بارز مرحوم هاشمی بود گفت: صبوری آیت الله هاشمی تا حدی بود که جسارت‌ها و تعرض‌ها را هم تحمل می کرد.

به گزارش ایسنا، خبرآنلاین نوشت: مصطفی هاشمی طبا که به عنوان معاون رئیس جمهور طی هشت سال در دولت سازندگی مسئولیت سازمان تربیت بدنی را بر عهده داشت به گفته خودش همواره در جلسات هیأت دولت در صندلی کنار آیت الله هاشمی مستقر بود؛ همین حضور هشت ساله در دولت سازندگی باعث شد با او به گفت و گویی درباه جلسات هیأت دولت با مدیریت مرحوم آیت الله هاشمی بپردازیم.

مصطفی هاشمی طبا در تعریف خاطره‌ای از زمان ریاست جمهوری آیت الله هاشمی رفسنجانی با بیان اینکه یکی از خصیصه‌های آیت الله هاشی صبر و تحمل ایشان بود، گفت: شیوه رفتار ایشان در جلسات به گونه‌ای بود که نه تنها همه افراد حق اظهارنظر و بحث داشتند بلکه در مواردی شاهد بودیم که افراد در طرح نظرات خود جسارت‌هایی می‌کردند در حالی‌که ایشان در جایگاه رئیس دولت بودند.

وی ادامه داد: به خاطر دارم در جلسه‌ای از جلسات هیأت دولت، موضوعی به بحث گذاشته شد و همه اعضای دولت و وزیر مربوطه نظر خود را مطرح کردند، در نهایت مرحوم آیت‌الله هاشمی با جمع بندی موضوع خطاب به وزیر مربوطه تاکید کردند که کار را با شرایط گفته شده پیگیری کنند.

معاون رئیس جمهور در دولت سازندگی، با بیان اینکه حافظه مرحوم هاشمی بسیار خوب بود، افزود: در جلسه بعدی آقای هاشمی پیگیر موضوع از وزیر مربوطه شدند که آن شخص هم به طرح موضوعات تکراری جلسات گذشته پرداخت؛ هرچه مرحوم هاشمی استدلال می‌کرد که توضیحات قانع کننده نیست اما وزیر مربوطه جمع بندی جلسه گذشته را نفی می‌کرد و حتی صدای خود را بالا برد و به نوعی به آیت الله هاشمی جسارت و اعتراض کرد با این مضمون که "جمع بندی شما غلط است و شما متوجه نیستید" این در حالی بود که همه اعضای دولت درباره موضوع اظهارنظر کرده بودند و جمع بندی نظر همه بود.

هاشمی طبا با بیان اینکه جسارت وزیر مربوطه به آیت الله هاشمی غیرقابل تحمل بود، گفت: من که به عنوان معاون رئیس جمهور کنار دست ایشان بودم سرم را نزدیک برده و به مرحوم هاشمی گفتم اگر جای شما بودم نه تنها ایشان را از جلسه امروز اخراج می‌کردم بلکه اعلام می‌کردم برای دفعات بعد هم حق ورود به جلسات هیأت دولت را ندارند.

معاون رئیس جمهور در دولت سازندگی ادامه داد: اما آقای هاشمی رو به من گفتند نه اصلاً این طور نیست، بگذارید حرفشان را بزنند، ما تحمل شنیدن آن را داریم بنابراین هیچ عکس‌العملی از خود نشان ندادند و فقط در انتها به وزیر تاکید کردند که موارد را طبق جمع‌بندی در دستور کار قرار دهند و در واقع وزیر را موظف به پیگیری کردند.

انتهای پیام