• دوشنبه / ۱۹ فروردین ۱۳۹۸ / ۱۱:۲۳
  • دسته‌بندی: سیاست خارجی
  • کد خبر: 98011906494
  • خبرنگار : 71579

زیباری خطاب به سعودی‌ها: خیلی دیر شده است، ایرانی‌ها زودتر آمدند

زیباری خطاب به سعودی‌ها: خیلی دیر شده است، ایرانی‌ها زودتر آمدند

وزیر خارجه پیشین عراق در واکنش به سفر اخیر هیات سیاسی-اقتصادی سعودی به بغداد گفت که این سفر با تاخیر انجام شد و ایرانی‌ها از سال‌ها پیش در عراق جای خود را باز کرده‌اند.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری بغداد الیوم، هوشیار زیباری، وزیر خارجه پیشین عراق امروز (دوشنبه) در واکنش به سفر هیأت سعودی به بغداد در صفحه توئیتر خود نوشت: سفر اخیر هیأت عالی‌رتیه سعودی به بغداد مورد استقبال است اما این سفر با تأخیر زیاد انجام شد.

وی افزود: برای برقراری توازن در روابط عراق، ایران و عربستان دیر شده است و نفوذ ایران در عراق سال‌ها زودتر از سعودی‌ها انجام شد. برای پایان این وضعیت بسیار دیر شده است.

بر اساس این گزارش، روز چهارشنبه گذشته یک هیأت عالی رتبه سعودی متشکل از ۱۰۰ شخصیت سیاسی و اقتصادی از جمله ۹ وزیر وارد بغداد شد.

به گزارش ایسنا، حسن روحانی، رئیس جمهور کشورمان اواخر اسفند ماه سال گذشته در سفر سه روزه وارد بغداد شد و با مقامات عالی رتبه این کشور دیدار و گفت وگو کرد.

عادل عبدالمهدی، نخست وزیر عراق نیز روز شنبه به تهران آمد و با مقامات عالیرتبه کشورمان از جمله مقام معظم رهبری و ریاست جمهوری دیدار و گفت‌وگو کرد.

انتهای پیام