• سه‌شنبه / ۲۰ فروردین ۱۳۹۸ / ۱۵:۴۵
  • دسته‌بندی: رسانه دیگر
  • کد خبر: 98012007653
  • منبع : مطبوعات

پاسخ تند علیفر به یک منتقد سینمایی

پاسخ تند علیفر به یک منتقد سینمایی

گزارشگر فوتبال در پاسخ به نقد یک منتقد سینما گفت: «برادر من شما برو ‏در سالن‌های سینما و وقتی بیرون آمدی درباره فیلم، کارگردان و هنرپیشه حرف بزن! من که تازه‌کار نیستم، ‏بخواهم از این حرف‌ها به جوش بیایم.»

به گزارش ایسنا، روزنامه شهروند نوشت: علیرضا علیفر در سال‌های اخیر به یک چهره خبرساز در میان گزارشگران تلویزیونی تبدیل شده و با ‏کلمات و نحوه خاص گزارش خود موافقان و مخالفانی دارد.

جدیدترین منتقد این گزارشگر باسابقه هوشنگ ‏گلمکانی، منتقد سینما بوده که با انتشار تصویری از بازی یکشنبه شب پاری‌سن‌ژرمن با گزارش علیفر نوشته ‏است: ««یعنی وقتی آقای علیفر یک جور خاصی می‌گوید «توووووووی درواااااااازه.... تووووووووی دروااااااازه» پیش ‏خودش فکر می‌کند خیلی جالب و تأثیرگذار و بامزه می‌گوید یا دارد مسخره‌مان می‌کند؟ با این نوع اجرا، بیشتر ‏به نظرم می‌رسد که دارد مسخرگی می‌کند، دست‌مان می‌اندازد، سربه‌سرمان می‌گذارد. غیراز این، کارش هیچ ‏ربطی به هنرنمایی گزارشگران برای ایجاد هیجان ندارد. به‌هرحال چون ما اعصاب اضافی زیاد داریم، نامبرده ‏مقداری از آن را می‌ساید و می‌خراشد تا بار اضافی با خودمان نکشیم.»

علیرضا علیفر هم که معمولاً انتقادات را ‏بی‌جواب نمی‌گذارد، در واکنش به این منتقد سینمایی به «شهروند» می‌گوید: «استقبال مردم برای من مهم ‏است. همواره در کوچه و خیابان مرا می‌بینند و با گفتن همان جمله «توی دروازه» از من یاد می‌کنند. این ‏صحبت‌ها از روی حسادت است. البته معتقدم اگر قرار است کسی هم حسادت کند، باید همکار خودم باشد؛ وگرنه ‏دیگران نمی‌توانند محبوبیت، شهرت و جذابیت من نزد مردم را کاهش دهند. من که آقای گلمکانی را ‏نمی‌شناسم، اما به ایشان سلام برسانید و بگویید زیاد حرص نخور!»

وی همچنین می‌افزاید: «برادر من شما برو ‏در سالن‌های سینما و وقتی بیرون آمدی درباره فیلم، کارگردان و هنرپیشه حرف بزن. من که تازه‌کار نیستم، ‏بخواهم از این حرف‌ها به جوش بیایم. از این گلمکانی‌ها زیاد دیده‌ام و الان هم به این آقا می‌گویم برو در حوزه ‏تخصصی خودت کار کن و در کاری که تخصص نداری، فضولی نکن!»

از فرصت همکلام شدن با علیفر استفاده ‏کردیم و درباره پیش‌بینی‌اش از سرنوشت لیگ‌های معتبر اروپایی پرسیدیم: «پاری‌سن‌ژرمن که اگر همین بازی را ‏می‌برد، قهرمان شده بود. هنوز هم ٨، ٧ بازی مانده و قطعاً هفته بعد این اتفاق می‌افتد. در انگلیس و آلمان هنوز ‏تکلیف قهرمان مشخص نیست؛ اگرچه در این ٢ لیگ هم رقابت بین ٢ تیم باقی مانده است. قطعاً اگر مثل ‏شرایط فعلی لیگ ایران، رقابت تا هفته‌های پایانی بین چند تیم باشد، به جذابیت لیگ‌ها کمک می‌کند.»

این ‏گزارشگر فوتبال در پایان هم درباره وضع نه‌چندان خوب رئال‬ صحبت کرد: «رئال مادرید ابتدای فصل اشتباه ‏کرد که اجازه داد زیدان برود. الان هم که زیدان برگشته، فقط یک باخت داشته و جایگاه سومی‌اش تثبیت شده ‏است. رئال‌مادرید و بارسلونا در هر شرایطی باشند، جذابیت خاص خودشان را دارند.»‏

انتهای پیام