• یکشنبه / ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ / ۱۶:۳۲
  • دسته‌بندی: سلامت
  • کد خبر: 98012510573
  • منبع : وزارت بهداشت و درمان

تجربیات ایران در کنترل بیماری‌ها در سیل مستندسازی می‌شود

سیل خوزستان

دکتر احمد المنظری، مدیر منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت در گفتگوی تلفنی با وزیر بهداشت کشورمان ضمن ابراز همدردی سازمان جهانی بهداشت با مردم مناطق سیل‌زده ایران، از آمادگی این سازمان برای کمک به وزارت بهداشت ایران خبر داد و پیشنهاد مستندسازی تجربیات کشورمان در کنترل بیماری‌ها در سیل را مطرح کرد.

به گزارش ایسنا، در این تماس تلفنی موضوعاتی همچون کمک‌های سازمان جهانی بهداشت به ایران، موفقیت ایران در مهار سیلاب‌های بی‌سابقه اخیر و موفقیت ایران در مراقبت از بیماری‌ها، واکسیناسیون، کنترل بیماری‌ها و مسائل بهداشت محیط، کنترل بیماری‌های واگیر و غیر واگیر بعد از فروکش کردن سیل و برنامه‌های معاونت بهداشت وزارت بهداشت ایران مورد بحث قرار گرفت.

بنابر اعلام وبدا، با پیشنهاد مدیر منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت مقرر شد که تجربیات موفق ایران در زمینه کنترل بیماری‌ها در سیل و بعد از آن، مستندسازی، بررسی و ارزیابی شود تا مورد استفاده سایر کشورهای جهان قرار گیرد.

المنظری گفت: تجارب موفق ایران در این زمینه می‌تواند در اجلاس وزرای بهداشت کشورهای مدیترانه شرقی که مهرماه امسال به میزبانی تهران برگزار می‌شود، به اشتراک گذاشته شود و آماده‌ایم تا افراد شاخص در سلامت جهانی را با همکاری ایران به تهران دعوت کنیم.

وزیر بهداشت نیز با اشاره به آمادگی کامل ایران برای برگزاری شصت و ششمین اجلاس وزرای بهداشت کشورهای مدیترانه شرقی در مهرماه سال جاری در تهران، گفت: برنامه‌ریزی برای برگزاری هرچه بهتر این اجلاس در تهران انجام شده است.

انتهای پیام