• دوشنبه / ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ / ۱۷:۲۳
  • دسته‌بندی: خبر بازار
  • کد خبر: 98012611289
  • خبرنگار : 30054

نقش‌های کودکان بازمانده از کینه داعش

خانه فرهنگ و هنر آفرین

همراهان خانه فرهنگ و هنر آفرین برای ماندگاری یاد و خاطره ۶۸ کودک بی‌گناه سوری برای نخستین بار نقاشی‌های کودکان این دیار را در معرض دید قرار می‌دهد.

به گزارش ایسنا، بنابر اعلام روابط عمومی خانه فرهنگ و هنر آفرین، در بیست و ششمین روز از فصل بهار سال ٩۶ غنچه‌ی لبخند ۶۸ کودک بی گناه، نشکفته‌ی سوریه‌ایی، چیده شد.

مهاجران دو شهرک فوعه و کفریا به امید رهایی سه ساله از چنگال پلید داعش در حومه حلب سوار اتوبوس‌هایی شدند به امید رهایی.

سفاکان روزگار با هدفی شوم مانع خروج اتوبوس‌ها شدند بچه‌ها که توشه‌ایی نداشتند و بی‌تاب از آب و غذا بودند، ناگهان کامیونی از تنقلات و غذا را دیدند که به اتوبوس‌ها نزدیک شد، کودکان با اشتیاق به سمت کامیون دویدند و هنگامی که دور ماشین را گرفتند، تشنگان نفرت و سیاهی کامیون را منفجر کردند....

اینک فرزندان به جامانده از این فاجعه در اردوگاه حیسا واقع در پنجاه کیلومتری حمص به امید دیدن روزهای آرامش و سامان، روزگار می‌گذرانند.

خانه فرهنگ و هنر آفرین به کمک فعال عرصه‌ی فرهنگی مهدی موسوی، توانست نقاشی‌های این کودکان را که قابی از خاطرات آنان از روزگار سیطره داعش و مبارزه علیه آنان است را دریافت کند. خاطرات رنگی این کودکان معصوم، گواهی از ظلم ظالمان است.

همراهان خانه فرهنگ و هنر آفرین سال‌روز شهادت کودکان مظلوم را گرامی می‌دارد و برای ماندگاری یاد و خاطره آن‌ها برای نخستین بار نقاشی‌های کودکان این دیار را در معرض دید قرار می‌دهد.

یاد و خاطره همه شهدا ماندگار

برای دیدن نقاشی کودکان اردوگاه حسیا روی سایت خانه و فرهنگ آفرین کلیک کنید.

انتهای رپرتاژ خبری