• جمعه / ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۱۵:۵۶
  • دسته‌بندی: جامعه، شهری
  • کد خبر: 98020603002
  • منبع : شورای اسلامی شهر تهران

تداوم نوسازی البسه و تجهیزات سازمان آتش نشانی در سال جاری

تداوم نوسازی البسه و تجهیزات سازمان آتش نشانی در سال جاری

رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری گفت: با پیگیری‌های این کمیسیون در سال ۹۸ ردیف بودجه کمک شهرداری به آتش نشانی از ۱۹ میلیارد تومان به ۱۰۷ میلیارد تومان افزایش یافت.

به گزارش ایسنا در راستای نوسازی البسه و تجهیزات سازمان آتش نشانی و خرید ۲۰۰۰ دست لباس آتش نشانی زهرا صدر اعظم نوری گفت: تجهیز و نوسازی سازمان آتش نشانی از جمله اولویت‌های مدیریت شهری بوده است و با اینکه شرایط سختی از لحاظ مالی بر مدیریت شهری وارد شده اما این اولویت را فراموش نکرده‌ایم.

رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری در ادامه گفت: برای تامین اعتبار بدین منظور با پیگیری‌هایی که به صورت مستمر و موثر از سوی کمیسیون سلامت ، محیط زیست و خدمات شهری صورت گرفت، کمک شهرداری تهران به این سازمان در سال ۹۸ از ۱۹ میلیارد تومان به ۱۰۷ میلیارد تومان افزایش یافت.

وی ادامه داد: از سوی دیگر چندین سال بود که می بایست دو درصد عوارض پروانه‌های تخریب و نوسازی به آتش‌نشانی اختصاص می یافت اما این ردیف اعتباری به خزانه واریز می‌شد و با تاخیر فراوان به آتش نشانی اختصاص پیدا می‌کرد. با پیگیری‌های کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری این ردیف اعتباری در سال ۹۷ به صورت مستقیم به سازمان آتش نشانی اختصاص یافت و اعتبارات به‌صورت مستقیم به حساب این سازمان واریز می‌شود.

رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری افزود: در همین راستا برای سال ۹۸ از این ردیف اعتباری پیش‌بینی ۱۳۰ میلیارد تومان درآمد می‌شود. در راستای تامین اعتبار ۲۰۰۰ دست لباس آتش نشانی برای سال ۹۸ که هر دست لباس بالغ بر ۳۰ میلیون تومان هزینه دارد و جمعا ۶۰ میلیارد تومان می‌شود، مشکلی نخواهد بود.

صدر اعظم نوری در ادامه سخنان خود تهران را یک شهر پرچالش و دارای مشکلات عدیده دانست و گفت: بخشی ازاین مشکلات به وضعیت جغرافیایی و توپو گرافی و بخشی به مسایل اقلیمی و بخشی به سیاست‌ها و رویه‌های مدیریتی که بر شهر تهران عارض شده، بر می‌گردد.

وی افزود: از طرفی رشد بی‌رویه جمعیت و مهاجرت گسترده به شهر تهران به دلیل جاذبه‌ها برای اشتغال و سکونت سبب شده ظرفیت تهران زودتر از آنچه به انتظار رسیدن افق ۱۴۰۴ باشیم، پر شود. لذا در چنین شرایطی فراهم آوردن شرایط ایمنی برای شهری مانند تهران یک ضرورت است.

رییس کمیسیون سلامت ، محیط زیست و خدمات شهری در ادامه گفت: تهران شهری است که از گذشته زمینه‌های لازم برای تاب‌آوری آن فراهم نشده و با توجه به سیاست‌های کلان و تقسیم بندی‌های مسئولیتی که در زمینه ایمنی و وقوع بحران شده، هر دستگاه می‌بایست مسئولیت‌های خود را به نحوه احسن انجام دهد.

وی ادامه داد: در همین راستا از وظایف شهرداری تهران در حوزه آتش نشانی تجهیز و نوسازی سازمان آتش‌نشانی به عنوان یکی از ضرورت است.

صدر اعظم نوری در ادامه گفت: در همین راستا شورای پنجم از ابتدای آغاز به کار خود بر حساسیت این موضوع آگاه بوده و اقدامات لازم را به انجام رسانیده است ،همچنانکه با مدیریت موثر ۲۱ نردبام قبل از اعمال شدن شرایط تحریم خریداری شد.

به گزارش معاونت ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران، نوری در پایان اظهارکرد: اعضای شورا و در ذیل آن اعضای کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری برای موضوع آگاه هستند که برای ایجاد شرایط ایمنی باید ابزار و تجهیزات استاندارد در اختیار داشت و لذا هم در برنامه سوم و هم در بودجه سالانه نوسازی و تجهیز سازمان آتش نشانی مورد اهمیت بوده است.

انتهای پیام