• یکشنبه / ۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۰۹:۰۶
  • دسته‌بندی: گلستان
  • کد خبر: 98020803772
  • منبع : نمایندگی گلستان

سرپرست استانداری گلستان:

اعتبارات لایروبی رودخانه‌ها باید افزایش یابد

 اعتبارات لایروبی رودخانه‌ها باید افزایش یابد

ایسنا/گلستان سرپرست استانداری گلستان با اشاره به اعتبارات اختصاص یافته جهت لایروبی رودخانه‌ها، گفت: هر سال رقمی در بودجه به موضوع لایروبی رودخانه‌ها و سدهای استان اختصاص می‌یابد اما این رقم ناچیز است و به هیچ عنوان جوابگوی این اقدام نیست و باید افزایش یابد.

به گزارش ایسنا، میرمحمد غراوی در گفت‌وگو با برنامه تیتر امشب شبکه سراسری خبر با موضوع عوامل افزایش خسارت‌های سیل اخیر، اظهار کرد: به دلیل جنس خاک استان عمدتاً شاهد رسوب‌گذاری رودخانه‌ها و سدهای استان هستیم و تمامی کانال‌ها، مسیر ها و حتی مصب رودخانه‌ها تا دریا نیازمند لایروبی هستند.

وی افزود: در سفر ریاست محترم جمهوری و در مصوبات جلسات اقتصاد مقاومتی که با حضور وزیر معین استان (دکتر شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی) بر مسئله لایروبی رودخانه‌ها به عنوان خواسته استان در این حوزه تاکید شده بود.

سرپرست استانداری گلستان با بیان اینکه استان به تنگناهای اعتباری دولت واقف است، یادآور شد: از کل اعتبارات عمرای استان تنها 39 درصد در سال گذشته محقق شد و ما نیز می‌دانیم که بسیاری از درآمدهای دولت محقق نشده است اما باید توجه داشته باشیم که لایروبی رودخانه‌ها در استان موضوع مهمی است.

غراوی خاطرنشان کرد: به هیچ عنوان از کنار ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم رودخانه‌ها با جریمه عبور نمی‌کنیم و دستور قلع بنا می‌دهیم.

انتهای پیام