• جمعه / ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۲۱:۵۶
  • دسته‌بندی: فرامنطقه ای
  • کد خبر: 98021306934
  • خبرنگار : 71417

گفت‌وگوی تلفنی ترامپ و پوتین درباره یک توافق هسته‌ای سه‌جانبه

گفت‌وگوی تلفنی ترامپ و پوتین درباره یک توافق هسته‌ای سه‌جانبه

منابع خبری از گفت‌وگوی تلفنی رئیس‌جمهوری آمریکا و همتای روس وی خبر دادند؛ گفت‌وگویی که محوریت آن، تحولات بین‌المللی و همچنین امکان دستیابی به توافق هسته‌ای میان مسکو، واشنگتن و پکن بوده است.

به گزارش ایسنا، دمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین اعلام کرد، تماس تلفنی بین دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا و ولادیمیر پوتین، همتای روس وی حدود یک ساعت و نیم طول کشید.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، دفتر مطبوعاتی کاخ سفید نیز اعلام کرد که پوتین و ترامپ با یکدیگر تلفنی گفت‌وگو کردند.

سارا سندرز، سخنگوی کاخ سفید گفت که طرفین در مورد وضعیت موجود در کره‌شمالی و ونزوئلا، امکان توافق جدید هسته‌ای بین روسیه، ایالات متحده و چین و همچنین گزارش مولر مذاکره و گفت‌وگو کرده‌اند.

سندرز با اشاره به بررسی امکان دستیابی به توافق هسته‌ای میان مسکو، واشنگتن و پکن در گفت‌وگوی ترامپ و پوتین، اظهار کرد، ممکن است این توافق به شکل تمدید توافق جاری میان روسیه و آمریکا در زمینه راهبردهای هسته‌ای باشد.

ترامپ پس از گفت‌وگوی تلفنی با پوتین، در توئیتر خود نوشت که مکالمه طولانی و بسیار خوب و مفیدی با رئیس‌جمهوری روسیه داشته و این که کنار آمدن با روسیه و چین از نظر او «چیز خوبی» است.

رئیس‌جمهوری آمریکا محورهای این گفت‌وگو را تجارت، اوکراین، کره‌شمالی، کنترل تسلیحات اتمی و ماجرای مداخله روسیه در انتخابات آمریکا اعلام کرد.

انتهای پیام