• شنبه / ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۰۳:۲۲
  • دسته‌بندی: سایر ورزش‌ها
  • کد خبر: 98022513640
  • خبرنگار : 71552

احتمال کسب سهمیه المپیک برای ژیمناستیک از طریق رنکینگ

سعیدرضا کیخا

دارنده مدال برنز جام جهانی ژیمناستیک گفت: اگر نفرات اول رنکینگ جهانی به طور مستقیم در رقابت قهرمانی جهان و یا در جام‌های جهانی کسب سهمیه کنند، سهمیه شان در رنکینگ حذف می‌شود و احتمال گرفتن سهمیه برای نفرات بعد بالا می‌رود.

سعیدرضا کیخا در گفت و گو با ایسنا، در مورد شرایط تمرین، اردوها و مسابقات پیش روی خود اظهار کرد: از جمعه دوباره اردوهای ما آغاز می‌شود و تا مسابقات قهرمانی آسیا مغولستان که اواخر خردادماه برگزار می‌شود ادامه دارد. شرایط خوب است و تلاش می‌کنیم که بهترین اتفاق در این مسابقات برایمان رقم بخورد.

ملی پوش ژیمناستیک هنری در پاسخ به این سوال که آیا به صورت تیمی به مسابقات قهرمانی آسیا اعزام خواهند شد یا انفرادی گفت: مشخص نیست. نمیدانم قرار است چه کنند ولی قرار بود که برای این مسابقات تیم اعزام شود. حالا در نهایت چه تصمیمی گرفته شود به کادر فنی و فدراسیون بستگی دارد.

کیخا در خصوص مسابقات کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو گفت: مهرماه مسابقات جهانی اشتوتگارت آلمان را پیش رو داریم. در سال آینده هم ۴ مرحله جام جهانی باقی مانده که همه در بحث کسب سهمیه المپیک تأثیر دارد. در حقیقت ۵ مسابقات برای کسب سهمیه باقی مانده و می‌توانیم برای سهمیه تلاش کنیم. توکل بر خدا تلاش خود را برای کسب سهمیه المپیک می‌کنیم. چیزی کم نداریم، هرچند که کار بسیار سخت و دشوار است اما تلاش خود را می‌کنیم.

کیخا در مورد چهارمی‌اش در رنکینگ جهانی در وسیله خرک حلقه گفت: نفر چهارم جهان در خرک حلقه هستم. رنکینگ جهانی در کسب سهمیه تأثیر دارد. نفر اول رنکینگ جهانی به مسابقات المپیک راه می‌یابد. اگر نفرات اول به طور مستقیم در رقابت قهرمانی جهان و یا در جام جهانی کسب سهمیه کنند، سهمیه شأن در رنکینگ حذف می‌شود و احتمال گرفتن سهمیه برای نفرات بعد بالا می‌رود. همچنین از هر کشور تنها ۶ نفر می‌توانند به المپیک راه یابند که اگر کشورها در قهرمان قهرمانان و یا به صورت تیمی سهمیه گرفته باشند سهمیه رنکینگ را از دست خواهند داد. همه اینها احتمالات است و باید دید که در نهایت چه رخ خواهد داد.

به گزارش ایسنا، بر اساس رده بندی فدراسیون جهانی ژیمناستیک سعیدرضا کیخا، در وسیله خرک حلقه با ۵۴ امتیاز بعد از ورزشکاران چین تایپه، چین و ژاپن در رده چهارم قرار دارد. کیخا در جام جهانی آلمان سوم شد و ۲۰ امتیاز گرفت. او در جام جهانی باکو آذربایجان پنجم و در جام جهانی قطر چهارم شده بود. امتیازات جام‌های جهانی ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ جمع می‌شود و نفر اول رنکینگ به المپیک راه می‌یابد.

انتهای پیام