• شنبه / ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۱۰:۲۱
  • دسته‌بندی: کشتی، رزمی
  • کد خبر: 98022814425
  • خبرنگار : 71506

حسن یزدانی یا کامران قاسمپور؟ / مهربان: عادلانه رفتار می‌کنیم

حسن یزدانی و کامران قاسمپور

مربی تیم ملی کشتی آزاد با بیان اینکه کادر فنی درخصوص انتخاب نماینده وزن 86 کیلوگرم ایران در رقابت‌های جهانی برنامه خاصی دارد، گفت: سعی می‌کنیم انتخاب یکی از این دو کشتی‌گیر با عدالت همراه باشد.

ابراهیم مهربان در گفتگو با ایسنا، درباره برگزاری اردوی تیم ملی کشتی آزاد در کشور ترکمنستان، اظهار کرد: بزرگترین حسن برگزاری این اردو در ترکمنستان این بود که فضای تمرینات ملی‌پوشان تغییر کرد و بچه‌ها انگیزه و روحیه بیشتری گرفتند ضمن اینکه امکانات سخت‌افزاری ترکمنستان نیز بسیار خوب بود و در مجموع از برگزاری اردو در این کشور رضایت داریم.

مربی تیم ملی کشتی آزاد افزود: آن‌ها نیز از برگزاری اردو با کشتی گیران ایران راضی بودند چرا که تمرین کشتی‌گیران آن‌ها با کشتی گیران ایران به عنوان بهترین‌های جهان باعث شد انگیزه و سطح فنی کشتی‌گیرانشان افزایش پیدا کند. کلیه هزینه‌ها توسط میزبان پرداخت شد که این امر نشان می‌دهد برنامه‌ریزی ویژه‌ای برای پیشرفت در کشتی دارند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا برگزاری اردوهای خارجی باز هم در برنامه تیم ملی قرار دارد یا خیر، گفت: فعلاً که برنامه‌ای برای برگزاری اردوی خارجی نداریم، ضمن اینکه ترافیک مسابقات پیش رو عملاً این اجازه را به ما نمی‌دهد تا برای این‌کار برنامه‌ریزی داشته باشیم.

مهربان در ادامه درباره انتشار نام ۱۴ آزادکار ایران در جام ساساری ایتالیا از سوی اتحادیه جهانی کشتی، گفت: ترکیب نهایی تیم که شامل ۱۱ آزادکار است توسط فدراسیون کشتی اعلام شد و تغییری در این لیست نخواهیم داشت.

مربی تیم ملی کشتی آزاد ایران در پاسخ به این سوال که شنیده می‌شود کادر فنی قصد دارد حسن یزدانی و کامران قاسمپور را در یک تورنمنت خارجی محک بزند تا فرد مورد نظر خود را برای حضور در رقابت‌های جهانی قزاقستان انتخاب کند، خاطرنشان کرد: کادر فنی نه در خصوص این وزن و نه اوزان دیگر برنامه قطعی خود را مشخص نکرده است. ابتدا باید ببینیم کشتی گیران اعزامی به جام ساساری که جزو سیستم رنکینگ است، چه نتیجه‌ای می‌گیرند.

وی با بیان اینکه قطعاً کادر فنی و سرمربی تیم ملی برنامه خاصی را برای این وزن دارد، گفت: تمام سعی ما این است با برنامه ریزی خوب درباره این وزن بتوانیم عادلانه رفتار کنیم. هر دو از بهترین کشتی‌گیران ما هستند که شایستگی‌های زیادی دارند و باید از این ظرفیت به بهترین شکل بهره ببریم.

انتهای پیام