• چهارشنبه / ۱ خرداد ۱۳۹۸ / ۱۶:۰۲
  • دسته‌بندی: سایر ورزش‌ها
  • کد خبر: 98030100482
  • منبع : فدراسیون ورزشهای همگانی

برگزاری اولین جلسه شورای هم اندیشی توسعه ورزش همگانی شهر تهران

برگزاری اولین جلسه شورای هم اندیشی توسعه ورزش همگانی شهر تهران

شهر ورزش نخستین جلسه شورای هم اندیشی توسعه ورزش همگانی شهر تهران با حضور مسئولان ورزش دستگاه‌های مختلف برگزار شد.

به گزارش ایسنا، اولین جلسه شورای هم اندیشی توسعه ورزش همگانی شهر تهران با حضور گل محمدی مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران، سردار یزدانی مسؤول ورزش سپاه پاسداران، سردار آذرنوش رئیس بسیج ورزشکاران کشور، حجت الاسلام علیپور، مشاور فرهنگی و نمایندگان آموزش و پرورش و دانشگاه‌های تهران، نمایندگان فدراسیون‌های ورزشی، مهندس رباطی سرپرست، منظمی عضو هیئت مدیره و برخی معاونان و مدیران سازمان ورزش شهرداری صبح امروز چهارشنبه اول خردادماه در محل سالن جلسات این سازمان برگزار شد.

در ابتدای این نشست گودرزی، مسئول فرهنگی سازمان ورزش با تشریح مأموریت سازمان ورزش توسعه ورزش همگانی گفت: برای رسیدن به این هدف یک برنامه جامع و تعامل و همکاری بیشتر ارگان‌ها و دستگاه‌های مختلف لازم است. وی همچنین رویکردها، اهداف عمومی و اختصاصی تشکیل این شورا را تشریح و به بیان دستور جلسه شورای هم اندیشی توسعه ورزش همگانی شهرداری تهران پرداخت.

در ادامه این نشست سرپرست سازمان ورزش شهرداری تهران ضمن خوشامدگویی به حاضران در جلسه، گفت: با توجه به نیاز شهر تهران به تحرک، نشاط و پویایی و نظر به اینکه لازم است در راستای توسعه ورزش از موازی کاری پرهیز و به هم افزایی بین ارگان‌ها بپردازیم طبق پیشنهاد دوستان دست اندر کار ورزش شهر تهران، بر آن شدیم تا این شورا را جهت دریافت نقطه نظرات سایر ارگان‌های مربوطه و تدوین راهکارهای مناسب راه اندازی کنیم و به یک هم افزایی در اجرای برنامه‌های همگانی برسیم.

رباطی ادامه داد: به اعتقاد من برای همگانی شدن ورزش باید از تمام ظرفیت‌های شهر تهران بهره برد و این میسر نمی‌شود مگر از طریق همکاری ارگان‌های مختلف.

وی ابراز امیدواری کرد از طریق هم افزایی در شورای هم اندیشی توسعه ورزش همگانی بتوانیم ضمن انجام وظیفه تعریف شده خود، با تعامل شایسته برنامه‌های مشترک ورزشی تفریحی را برای مردم شهر تهران اجرا کنیم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران نیز گفت: به اعتقاد من شاید بهتر باشد پیش از هر اقدامی برای روشن شدن برنامه‌های اجرایی و رویکردها، ملزومات را پیش بینی کنیم و یک اطلاعات و آمار دقیق از امکانات خود ارائه دهیم و با علم به داشته‌هایمان برای هم افزایی و توسعه ورزش برنامه ریزی و اقدام شود.

گل محمدی اظهار کرد: امروز تأثیر ورزش بر سلامت و نشاط جامعه بر کسی پوشیده نیست، همچنین به لحاظ فضای ورزشی در جایگاه خوبی قرار داریم اما آنچه اهمیت ویژه دارد و مسؤولیت ما را سنگین می‌کند، فرهنگ‌سازی ورزش همگانی است.

در ادامه نشست یادشده هر یک از حاضران پیشنهادات خود را مطرح کردند.

سیاست گذاری دقیق برای شروع به کار شورای ورزش همگانی، ایجاد هم افزایی و اقدام در راستای کار تیمی، داشتن آمار دقیق از بازخورد فعالیت‌های اجرایی از سوی سردار یزدانی مطرح شد.

آذرنوش به موضوع تبلیغ برای ورزش کردن و بیان مکرر مضرات کم تحرکی اشاره کرد و گفت: باید در این شورا "من"ها کنار رفته و همه به “ما" تبدیل شویم.

استفاده از ظرفیت مدارس و آموزش به دانش آموزان در جهت نهادینه کردن فرهنگ ورزش بین خانواده، ایجاد یک ادبیات مشرک ورزش همگانی بین ارگان‌های ذیربط، وحدت رویه و یکپارچگی برای تدوین و اجرای برنامه‌های ورزشی که مورد قبول دستگاه‌های مرتبط باشد، ایجاد فرصت استفاده ارزان از خدمات شهری و اهدای جایزه به شهروندان در ازای رسیدن به یک حد مشخص آمادگی جسمانی از دیگر مواردی بود که از سوی حاضران در جلسه مطرح شد.

حجت الاسلام علیپور ضمن تأیید سخنان اعضای شورا، تاکید کرد: برای همگانی شدن ورزش باید ضمن داشتن برنامه منسجم و همکاری ارگان‌ها، یک پیوست فرهنگی نیز ایجاد کرد تا شهروندان با رعایت تمام ارزش‌های دینی بدون دغدغه ورزش کنند.

وی تصریح کرد: برای توسعه ورزش و اجرای برنامه آموزش و پرورش، محلات شهر و اقشار مختلف را مبنای کار خود قرار دهیم.

منظمی عضو هیأت مدیره سازمان ورزش با بیان اینکه حلقه مفقوده ورزش حضور افراد با تحصیلات و تجربه مرتبط در رأس کار و برنامه ریزی است، از راه اندازی این شورا با حضور نخبگان علمی و ورزشی و مسؤولان با تجربه در حوزه تربیت بدنی ابراز خرسندی کرد.

وی پیشنهاد داد: برای کاهش آسیب‌های اجتماعی و تشویق مردم به ورزش باید از خانواده‌ها به ویژه مادران و آموزش به دانش آموزان آغاز کرد.

در پایان مقرر شد در ادامه جلسات مستمر و منظم بمنظور جمع بندی موضوعات با حضور تمامی اعضا تشکیل شود.

انتهای پیام