• دوشنبه / ۶ خرداد ۱۳۹۸ / ۰۰:۰۲
  • دسته‌بندی: کهگیلویه و بویراحمد
  • کد خبر: 98030602211
  • منبع : نمایندگی کهگیلویه و بویراحمد

آتش‌سوزی در پنج نقطه از گچساران مهار شد

آتش سوزی

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان گچساران گفت که آتش‌سوزی در پنج نقطه از این شهرستان با تلاش بسیار مهار شده است.

فرهام جلیلی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا - منطقه کهگیلویه و بویراحمد افزود: بر اثر صاعقه آتش‌سوزی در پنج نقطه از شهرستان گچساران آغاز شد.

وی بیان کرد: آتش‌سوزی در پنج نقطه از شهرستان گچساران شامل ناصرآباد، تنگه ملقون، بن پیر، جاده دیل و زیر روستای خنگ بنار با تلاش بسیار مهار شده است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان گچساران تصریح کرد: از ساعت ۷ عصر آتش‌سوزی در پشت دانشگاه پیام نور گچساران زیر روستای خنگ بنار به صورت گسترده آغاز شد که با تلاش مردم روستا و انجمن سبز گامان و محیط زیست و منابع طبیعی این شهرستان در ساعت ۲۱ امشب مهار شد.

جلیلی عنوان کرد: بالغ بر ۲۰ نفر در مهار این آتش‌سوزی گسترده فعالیت کردند که حدود بیش از ۱۰ هکتار که بخشی از آن مزارع و بیشتر مرتع بوده در این آتش‌سوزی سوخته است.

وی گفت: به دلیل این که همزمان آتش‌سوزی در پنج نقطه از گچساران آغاز شد نیروهای منابع طبیعی و دیگر نیروهای کمکی در این مناطق جهت مهار آتش تقسیم شده بودند.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری خاطرنشان کرد: آتش در ارتفاعات منطقه چاه تنگ بابا کلان از ساعت ۲۱:۳۰ دقیقه آغاز شده که هنوز مهار نشده است.

جلیلی اضافه کرد: تمام این آتش‌سوزی‌ها بر اثر صاعقه‌ها در شهرستان گچساران رخ داده‌اند.

انتهای پیام