• یکشنبه / ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ / ۱۳:۲۷
  • دسته‌بندی: البرز
  • کد خبر: 98032612069
  • منبع : نمایندگی البرز

توضیحات تأمین اجتماعی البرز درباره پرداخت نامنظم حقوق بازنشستگان

توضیحات تأمین اجتماعی البرز درباره پرداخت نامنظم حقوق بازنشستگان

ایسنا/البرز ‌معاون بیمه‌ای سازمان تأمین اجتماعی البرز گفت: مانعی برای بازنشستگی افراد زیر ۶۰ سالی که ۳۰ سال خدمت خود را پر کرده‌اند وجود ندارد.

ابولحسن قورچیان در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: طبق برنامه حقوق بازنشستگان استان باید از ۲۰ تا ۳۱ هر ماه بر مبنای حروف الفبا پرداخت شود.

وی ادامه داد: البته گاهی به دلیل برخورد با تعطیلات و یا ایجاد تغییر در لیست الفبایی حقوق که با هدف ایجاد عدالت اجتماعی صورت می‌گیرد، شاهد عقب افتادگی چند روزه حقوق بازنشستگان هستیم ولی این موضوع جای نگرانی ندارد.

وی با بیان وضعیت پرداختی به بازنشستگان استان توضیح داد: طبق قانون مبنای حقوق بازنشستگان میانگین حقوقی است که در دو سال پایانی خدمت خود دریافت کرده‌اند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا افراد کمتر از ۶۰ سال می‌توانند حقوق بازنشستگی دریافت کنند، توضیح داد: اگر ۳۰ سال خدمت خود را به پایان رسانده و در تمامی این سال‌ها حق بیمه برای آنها پرداخت شده باشد مانعی برای بازنشستگی آنها وجود ندارد.

این مسئول در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به مشکلاتی که برخی برای انتقال سابقه بیمه با آن مواجه هستند، گفت: برای انتقال سابقه بیمه بر اساس فاکتورهایی فرد بیمه شده باید مبالغی پرداخت کند که برخی از اینکه توانایی پرداخت این مبلغ را ندارند گلایه می‌کنند.

قورچیان تصریح کرد: برای اینکه به فرد متقاضی فشار وارد نشود، مبلغ پرداختی تقسیط می‌شود و فرد باید در فواصل زمانی مشخص شده اقساط را پرداخت تا سابقه بیمه اش منتقل شود.


انتهای پیام