• دوشنبه / ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ / ۱۶:۵۴
  • دسته‌بندی: رسانه
  • کد خبر: 98032712952
  • منبع : صدا و سیما

پخش تصاویر منتشرنشده از لحظات دستگیری نظامیان متجاوز به حریم ایران

روباه

مستند "شکار روباه" با هدف بازخوانی ماجرای جنجالی دستگیری کماندوهای ویژه انگلیسی و آمریکایی، به جرم تجاوز به حریم آب‌های ایران در خلیج فارس، امشب (۲۷ خرداد ماه) از شبکه یک روی آنتن می‌رود.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی شبکه یک سیما، این مستند با موضوع ماجرای سه دوره تجاوز نظامیان آمریکایی و انگلیسی به آب‌های سرزمینی جمهوری اسلامی ایران و دستگیری این نظامیان توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تهیه شده است.

گفتگو با برخی از مسئولان سپاه پاسداران از جمله سردار تنگسیری جانشین فرمانده نیروی دریایی سپاه درباره عملیات دستگیری و تجهیزاتی که طرف‌های انگلیسی و آمریکایی در این تجاوز به همراه داشتند از جمله بخش‌های مستند شکار روباه است.

در این مستند همچنین تصاویر منتشر نشده‌ای از لحظات دستگیری نظامیان متجاوز انگلیسی و آمریکایی به حریم آب‌های ایران و بازتاب این دستگیری در رسانه غربی پخش می‌شود. بررسی چرایی ورود غیر قانونی نظامیان انگلیسی و آمریکایی به آب‌های ایران که در سال‌های ۸۲،۸۳،۸۶ صورت گرفت و بخش‌هایی از مذاکرات مقامات ایرانی و انگلیسی درباره دستگیری متجاوزین از دیگر بخش‌های مستند شکار روباه است.

در پایان مستند شکار روباه نیز تحلیلی درباره فیلم‌های تبلیغاتی رسانه‌های دنیا درباره توان نظامی نیروهای انگلیسی و آمریکایی و علت این تبلیغات توسط کارشناسان دفاعی پخش می‌شود.

مستند شکار روباه که به همت برنامه تلویزیونی ثریا تهیه شده است امشب پس از سریال شبانگاهی به نمایش درمی‌آید.

انتهای پیام