• چهارشنبه / ۵ تیر ۱۳۹۸ / ۱۲:۳۲
  • دسته‌بندی: فرامنطقه ای
  • کد خبر: 98040502917
  • خبرنگار : 71593

تمرکز بیش‌ از حد دموکرات‌ها بر استیضاح ترامپ امور را از دستشان خارج کرده است

تمرکز بیش‌ از حد دموکرات‌ها بر استیضاح ترامپ امور را از دستشان خارج کرده است

دموکرات‌های مجلس نمایندگان آمریکا به طور محرمانه گردهم آمدند تا در خصوص مسائل کمپین انتخاباتی گفتگو کنند. نتایج نظرسنجی‌های داخلی این حزب حاکی از آن بوده است که آنان بر استیضاح دونالد ترامپ بسیار متمرکز هستند و رای‌دهندگان به اندازه کافی در جریان فعالیت‌های آنان در خصوص موضوعات دیگر قرار نمی‌گیرند.

به گزارش ایسنا، یافته‌های نظرسنجی‌های داخلی دموکرات‌ها در حالی حاکی از تمرکز بیش از حد آنان بر مساله استیضاح دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا است که نانسی پلوسی، رییس مجلس نمایندگان درخواست‌های گذشته برای استیضاح او را رد و سعی کرده اکثریت مجلس نمایندگان را بر تحقیقات کمیته‌ای علیه دولت دونالد ترامپ و دستور کار حزب دموکرات متمرکز نگه دارد.

این نظرسنجی‌ها برای کمیته کمپین کنگره‌ای حزب دموکرات صورت گرفته‌اند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، نتایج به دست آمده از این نظرسنجی‌ها مناسب بودن استراتژی پلوسی را تایید کرد. این جلسه که در مقر کمپین دموکرات‌های مجلس نمایندگان برگزار شد، نخستین جلسه کمپین این حزب از زمان در دست گرفتن اکثریت مجلس نمایندگان بوده و نشانگر آغاز تلاش دموکرات‌ها برای بازگشت به قدرت در سال ۲۰۲۰ است.

طبق اظهارات یک مقام دموکرات مطلع، پلوسی از نتایج این نظرسنجی‌ها استقبال کرد و چری بوستوس، رییس کمیته کمپین کنگره‌ای حزب دموکرات درباره اهمیت شفاف‌سازی اقدامات دموکرات‌ها در حوزه خدمات درمانی و سلامت و دیگر مسائل به قانونگذاران توضیح داد.

این نتایج به دست آمده اما حاکی از چالش‌هایی برای دموکرات‌ها نیز بود.

مساله استیضاح، بیشترین تمرکز مجلس نمایندگان را به خود اختصاص داده است. پرونده‌های قضایی، جلسه‌های استماع و شهادت مقامات عالی‌رتبه در بیشتر مواقع از توجه به دستورکار قانونگذاری کاسته است. لایحه‌های دموکرات‌ها برای کنترل اسلحه، اصلاحات اخلاقی و کاهش هزینه‌های درمانی در سنای تحت کنترل جمهوری‌خواهان رد شده‌اند.

طبق نتایج به دست آمده از این نظرسنجی‌ها، خدمات درمانی در اولویت رای‌دهندگان قرار دارد و این همان مساله‌ای است که در دستورکار کمپین دموکرات‌ها وجود داشت و در سال ۲۰۱۸ اکثریت مجلس نمایندگان را در اختیار آنان گذاشت. آنان در کمپین خود متعهد شدند هزینه‌های درمانی را کاهش دهند، در زیرساخت‌ها سرمایه‌گذاری کنند و اصلاحات اخلاقی را اعمال کنند.

در بیانیه‌ای که برای ارائه نتایج این نظرسنجی ارائه شد، عنوان شد: هزینه‌های خدمات درمانی همچنان اولویت اول رای‌دهندگان است و دموکرات‌ها نیز هنوز بیشترین تمرکز خود را به این مساله اختصاص داده‌اند اما رای‌دهندگان درباره پیشرفت اقدامات دموکرات‌ها در رابطه با اولویت‌هایشان چیزی نمی‌شنوند.

در حالی که به نظر نمی‌رسد صحبت‌ها درباره استیضاح ترامپ فعلاً فرو بنشیند، قانونگذاران دموکرات اظهار کرده‌اند که رابرت مولر، بازرس ویژه رسیدگی به پرونده مداخله روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا در روز ۱۷ ژوئیه در برابر کمیته قضایی و اطلاعات مجلس نمایندگان درباره این پرونده توضیح خواهد داد.

پلوسی پس از صدور حکمی دادگاهی درباره تلاش‌های کنگره برای بررسی اقدامات تجاری دونالد ترامپ گفت: کنگره با وضع قانون، انجام تحقیقات و پیگیری‌های قانونی به حمایت از قانون اساسی و حفاظت از مردم آمریکا ادامه خواهد داد.

با این حال در این جلسه به دموکرات‌ها گفته شد، رای‌دهندگانی که اکثریت مجلس نمایندگان را به دموکرات‌ها داده‌اند، خواسته‌های بیشتری دارند.

انتهای پیام